Menu

Yorum : Seçim sonucu

Bence seçim sonuçları :

1- HDP, kendilerinin de kabul ettiği gibi EMANET oylar ile kendilerinin bile beklediklerinden daha fazla oy almıştır ve barajı geçmiştir, tebrik etmek gerekir.

2- MHP beklendiği gibi puanını bir kaç puan arttırmıştır, ancak beklenen patlamayı yapamamıştır.

3- CHP, oyunu arttıramadığı gibi çok az da olsa oyu düşmüştür, ancak emanet giden oyları da düşünürsek, bugünkü oy CHP’nin oy oranı senelerdir aynıdır, CHP ödünç, emanet, şu bu olmadan bu ülkenin %25’idir, dolayısıyla ne başarılı, ne başarısız diye nitelendiriyorum.

4- AKP, halk tarafından afaroz edilmiştir, bakmayın 20 milyon oy aldığına, kemikleşmiş oyu o kadardır,bu sefer en az 2 3 milyon oy kaybetmediler, kendilerinde emanet duran oylar yerine gitmiştir. Ama sonuçta AKP yine birinci parti çıkmayı başarmıştır ve hala Türkiye’nin en büyük partisidir.

Özet,

Bu seçimin bir tek MAĞLUBU vardır, o da Sayın Cumhurbaşkanıdır.

Siyasi hiç bir rol almaması gereken, tarafsız kalması beklenen kişi, siyasi partilerden daha fazla siyasete girmiş, 400 milletvekili istemiş, Başkanlık istemiş, Bakanlar Kurulunu toplamış ve Cumhurbaşkanı gibi değil, bir siyasetçi gibi davranmıştır.

Bu sonuç onun mağlubiyetidir, YORUM yazanlara bakın, kimse AKP kaybetti demiyor, herkes Cumhurbaşkanı ve onun taleplerini Ti’ye alan yorumlar göreceksiniz.

Bundan sonra ne olur?

Ne olursa olsun, olacak olan en önemli şey; Sayın Cumhurbaşkanı için 8 Haziran’dan sonraki günler kolay geçmeyecektir.

Sevgilerimle,

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN