Menu

İnsanlığın sonu : HUMANS ve ZOO dizileri hakkında

Bugün size iki yeni başlayan DİZİ den bahsedeceğim.

İkisinin de ortak noktası aynı ama yaklaşımları farklı.

Benim gibi Kurgu – Bilim dizilerini sevenlerin de katılacağına inandığım bir fikrim var, nedense bu dizi senaryocuları bir şekilde İNSANOĞLUNUN bir zaman sonra bir şekilde yaşamlarının robotlar, bilgisayarlar, hayvanlar, doğa veya benzer şeyler ile SONUNUN geleceği üzerine çok kafa patlatıyorlar.

Anımsayın bir çok dizi de hep Dünyayı ele geçirmeye çalışan yaratıklar, robotlar, galaksiler, şunlar bunlar. veya mahvettiğimiz doğanın intikamları.

Bu dizilerden birisi HUMANS. Çok gerçekçi geliyor bana. Bugün artık Robotların dünyasında ne noktalara gelindiğini okuyoruz. Hatta anımsayacaksınız, bir robot ilk defa bir insan öldürmüştü geçenlerde.

HUMANS artık kaç yıl sonrasını planlayarak çekmiş ama o günün dünyasında SENTETİK dedikleri robotlar var herkesin evinde. Tüm işleri onlar yapıyor, hatta o kadar gelişmişler ki, Cinsel şifreleri var, şifreyi girdin mi seks te yapabiliyorsun bu sentetikler ile.

Sentetikler genelde bilinçsiz ve görev odaklı ama işet dizide bilim adamlarının BİLİNÇLİ hale getirdikleri sentetikler de var, onlar da var olmak için mücadele ediyor, var olmanın bedeli de İnsanlardan kurtulmak.

Bugün dizi olarak seyrediyoruz ama bir 20 sene sonra gerçeğini göreceğimizden eminim bu sentetiklerin, o yüzden ilgiyle izliyorum. Bu tür konuları seven arkadaşlarıma kesinlikle tavsiye ederim.

Bahsedeceğim ikinci dizi ise ZOO.

O da farklı bir noktadan el almış diziyi, çekimleri müthiş. Konusu; Botswana, Los Angeles, San Fransico, Tokyo, Bükreş gibi yerlerde Hayvanların garip davranışlara sahip olduğu ve insan öldürmeye başladıklarını fark ediyorlar.

Yine bir bilim adamının çılgın teorileri var ama kimse inanmamış. Diyor ki;

” Bir gün hayvanlar artık insanlardan korkmayacak, işte o zaman dünyanın sonu gelecek. “

Ölümler de bu tarzda zaten, Aslanlar, Köpekler, Kuşlar, kediler düne kadar korktukları insanlardan artık korkmadığında ne olabilir?

İşte almış bu konuyu incelemişler ve bu diziyi çekmişler.

kulağa hala bilim – kurgu gibi de gelse, gerçekten düşünün, düzen kadar sizden korkan, üstüne yürüdüğünüzde kaçan bir hayvanın, korkmadan sizin üstünüze yürüdüğünü …

Dizi diyerek başladım, dizi diye bitireyim.

Her ikisinde de çok sıkı bir kadro var, çekimler çok kaliteli ve konu dediğim gibi Kurgu – Bilim.

Seyretmek isterseniz bir an önce başlayın derim 🙂

Sevgilerimle,

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN