Menu

Gündem … 3 Kasım 2015

Bugün, BEN beni, hatta belki BENİM gibi düşünenler varsa, onları yazacağım smile emoticon

Dün seçim sonuçları hakkında yazdık, konuştuk, herkes kendince değerlendirmelerini yaptı.

Kimimiz çok üzüldük, Halka kızdık, Aziz Nesin’i haklı bulduk, kimimiz çok sevindi, İstikrar dedi, Ekonomi düzelecek dedi, terör bitti dedi.

Öyle veya böyle, seçim sonuçları, oyların sayılması, sayılma hızı hakkında bayağı CİDDİ bir kesim endişe duysa da anlaşılan Muhalefet gayet memnun ki, onlar hiç bir arıza çıkarmadı, hiç bir itiraz yok. SEÇSİS sistemine tamamen güvenmişler.

Artık NORMALE döndüğümüze göre, biraz daha normal şeyler konuşabilir, tartışabilir, sohbet edebilir, görüşlerimizi paylaşabiliriz.

Demokrasi çoğunluğun istediği şeyin başa gelmesidir, yani seçim gibi % 50 oy alırsanız, halk sizi iktidar yapar, o iktidara oy verenler de çok doğal olarak kazanmış olur.

Ama bu sadece siyasi iradedir. %50 ile iktidara gelip, %100’ü idare etmek zorundasınızdır. Dolayısıyla %50 bu iktidara TAMAM, devam et dediyse, %50 de biz size oy vermedik ama biz de bu ülkede yaşıyoruz demiştir, benim de hakkımı korumak zorundasın demiştir.

O %50 içinde olan ben de, bu hakkımı tamamen kullanmak konusunda son derece İNATÇIYIM.

7 Haziran’dan önce, 1 Kasım’dan önce ne yazıyorsam, ne konuşuyorsam, neyi savunuyorsam, AYNI ŞEKİLDE savunmaya devam edeceğim, çünkü benim görüşlerimde, hayata bakış açımda, özgürlükler konusunda, hukuk konusunda, adalet konusunda, KADINlara şiddet konusunda değişen bir şey yok.

Benim seçtiğim parti ve düşüncenin iktidara gelmemesi, veya kazanamaması BENİM kişisel düşünce yapımı ve olaylara bakış açımı değiştirmiyor.

Dün de AKP’lileri ve yandaşlarını sevmiyordum, sayfamda istemiyordum, bugün de istemiyorum.

Dün de bu zihniyetin Türkiye’ye hiç bir fayda getirmeyeceğini, yolsuzlukları yapanları mahkeme karşısında görmeyi çok istiyordum, bugün daha çok istiyorum.

Dün de bu insanların Hacı Hoca takımına çok taviz verdiğini, Sapık zihniyeti aramıza soktuklarını düşünüyordum, bugün daha fazla düşünüyorum.

Dün de bu insanların KADINA, SANATA hiç bir önem ve değer vermediğini düşünüyordum, bugün çok daha fazla düşünüyorum.

Dün de Milletin A… a koyan insanlara plaket vermelerine, aldıkları ihalelere son derece sinirleniyordum, bugün de sinirleniyorum.

Dün de bu insanların EĞİTİME, BİLİME en ufak katkı sağlamayacaklarına inanıyordum, bugün de inanıyorum.

SEÇİM benim bu düşüncelerimi değiştiremez, isterse benim gibi düşünen insan sayısı &% 10 olsun …

Hiç fark etmez…

Ben kendi görüşlerimle, hayat felsefemle ve yaşama bakış açımla VARIM. Siyasi düşüncem sadece bir yere kadardır. Siyasi düşüncem Sanata, Kadına, Eğitime bakış açımı etkilemez.

O yüzden ….

ASLA kendi görüşlerimi yazmaktan, düşüncelerimi ifade etmekten vazgeçmem.

Demem o ki …

Siyaset farklı bir şey, İNSANCA yaşamak ve düşünmek farklı bir şey …

Biz ve biliyorum ki benim gibi bir sürü arkadaşım İNSANCA bakıyoruz ve gerektiğinde de yiğidin hakkını yiğide veririz.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN