Menu

Gündem … 15 Nisan 2016

Günaydın Arkadaşlarıma,

Gündem çok yoğun, o yüzden kısa kısa geçeyim, bakın dün neler olmuş ….

1- 33 İslam ülkesi Türkiye’de buluştu. Ciddi bir emek ve bence Türkiye açısından başarılı bir toplantı oldu.

2- Ne konuştular peki? Kadın hakları mı? Teknoloji mi? Çalışanların Dünyası mı? Ekonomi mi? Demokrasi mi? Özgürlük mü? Çünkü katılanların içinde bir kaç tane Demokratik parlamenter sistem dışında DEMOKRASİ ile yönetilen bir ülke yok… Krallar, Emirler, Şeyhler .. Hepsi MİLYON değil MİLYAR dolar zenginleri … Bir çoğunda şeriat uygulanıyor, Kadın neredeyse anılmıyor bile …

3- Merkel çok zor durumda. Sayın Cumhurbaşkanımızın YARGILAMA istemi Almanya’da günün konusu olsu. Anketlere göre halkın 3te2 si bu yargılamayı doğru bulmuyor, sanatçılar ayaklanmış durumda, bakalım Merkel ne diyecek diyoruz, o da görüşüyoruz, inceleniyor falan diye geçiştiriyor.

4- AB’nin Türkiye raporunu aynen iade edecekmişiz. Çok sert ve haksız bulmuş bizimkiler. Aynen iade edince ne oluyor, Hay Allah Türkiye raporu kabul etmedi, hadi değiştirelim mi diyecekler, 350 kabul oyu var rapora, e hani ama bizHaziran’da yani 2 ay sonra Schengen’siz girecektik?

5- Artık savaş tabirleri değişti, mesela aniden üstümüze roket DÜŞÜYOR, yani kimse bize roket falan atmıyor, roket bu işte, havalanıyor kendiliğinden ve tesadüfen üstümüze düşüyor, 6 kişi ölüyor ama biz buna ROKET DÜŞTÜ diyoruz.

6- 17 yaşında genç çocuk intihar ediyor, sonra araştırma başlıyor, anlaşılıyor ki gence 3 kişi tecavüz etmiş, çocuk öldükten sonra tecavüzcüyü yakalıyorlar, çünkü çocuk utancından kimseye söyleyememiş. Geldiğimiz nokta bu işte ….

7- En sevmediğim şeylerden birisi bu ülkede TORBA YASA dır. Siyasiler hep bir daha olmayacak, bu son derler ama hiç son olmaz. Yine bir TORBA yasa, içinde neler var, neler kondu, biz de yaşadıkça öğreniyoruz.

8- Bursa’nın Nilüfer Belediyesi sınırları içinde 2007 den beri duran Adem ve Havva heykeline AKP itiraz etmiş. Neden derseniz, Adem ile Havva heykeli müstehcen, inanç ve ahlak tartışmalarına açıkmış. Yüzde 97 si müslüman bir ülkede .. falan filan … İşte biz öyle müslümanız, heykel bile bizi tahrik eder kardeşim, anlayın…

9- Asgari Ücret arttı diye herkes sevindi değil mi? Ama rakamlar öyle demiyor, bakın Ocak 2016 tarihinden itibaren işletmelerde asgari ücretten dolayı işten çıkartılan işçi sayısı kaç biliyor musunuz? … Tam 379.000 kişi…. Sadece Ocak ayı içinde işten çıkartılan asgari ücretli KADIN işçi sayısı 76.000 …. Evet Asgari Ücret arttı, yürü be Türkiye ….

10- Sayın Başbakanımız demiş ki, bugünden sonra TOKİ’Nin bizzat benim görmediğim ve onaylamadığım hiç bir projesi olmayacak. Demek ki Sayın Başbakanımız da bu konudan çok iyi anlıyor.

Daha haber çok ama ben sizi daha fazla sıkmayayım..

Hayırlı ve bereketli bir Cuma günü olsun.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN