Menu

Gündem … 29 Aralık 2015

Tarih 11 Aralık, gazetelerde şöyle bir haber çıktı.

Çocuk Gelin Cezasına ” Ölçüsüz ” İptal.

Şimdi bundan kim ne anladı bilmiyorum ama ben önce bir şey anlamadım, yani İPTAL edildi yenisi daha ağır mı gelecek, İPTAL edildi, daha hafifi mi gelecek.

Biraz bakalım mı?

Yasa aslında ağır, diyor ki ” Vücuda organ veya cisim sokmak suretiyle gerçekleştirilen ÇOCUKLARA yönelik istismar suçu. ”

Valla daha nasıl anlatılabilir bilmiyorum da, yasa bu hatta numarası TCK 103/2.

Yani bu suçu işleyenleri bu yasa ile MAHKUM ediyorsunuz.

Ama burası Türkiye, yani çocuklar burada hiç tecavüze uğramıyor ya da her hangi bir organ veya cisim sokmak suretiyle falan istismara da uğramıyor.

Çünkü AYM bu yasaya göre işlenen suçları içeren maddeyi İPTAL ediyor.

Anlamı şu ” Bu yasaya göre BU SUÇLARI işleyen insanları, artık bu YASAYA göre suçlayamıyorsunuz. ”

Bu durumda da bu suçu işlemiş insanların avukatları mahkemelere baş vurarak yeni yasanın beklenmesi gerektiğini söyleyerek Mahkemenin karar almasını yavaşlatıyor. Hakim bir karar verip cezasını verecek vermesine de, o yasa iptal olunca, hakim de bir şey yapamıyor.

Tecavüzcüler, Sapıklar ülkesi haline geldik…. Çocuk gelinler, çocukları istismar edenleri yargılayamıyoruz bile …

***
Cizre’de 5 yaşındaki Hüseyin Selçuk, evinin bahçesinde oynarken ensesine isabet eden kurşunla öldürüldü, Emniyet Güçleri orada bir operasyon yapmadıklarını açıkladılar.

Daha 5 yaşındaydı …

Hangi ölüm bir çocuğa yakışır, suçu neydi bi minnacık çocuğun, her kim vurduysa ne istedi bu yavrucaktan, insanın içi kan ağlıyor cidden.

***
ODTÜ’de yaşanan olaylar bir şeyi NET olarak ortaya koydu.

Eskiden Sağ – SOL diye birbirine düşman olan insanlara, bu kez DİN üzerinden aynı oyun oynanıyor.

Müslüman ODTÜ’lüler diye bir şey çıktı, nüfusunun %95’nin müslüman olduğu söylenen bu ülkede.

Bir çok üniversitede Müslüman ÖDTÜ’lülere destek namazları kılınıyor. Sosyal Medya’da kıldıkları namazları paylaşıyorlar.

Medya da yerini aldı hemen. ODTÜ sanki bir üniversite değil bir DİN ve DİN karşıtı gençlerin savaştığı bir yer gibi gösteriyor ki, bu ülkede hele bu bu Hükümet ve bu yönetim ile, DİNCİ gençliğin arkasında böyle bir rüzgar varken, inanılmaz TEHLİKELİ bir durum.

Üniversiteler çok önemli, bizler çocuklarımızı oraya BİLİM ve KARİYER için gönderiyoruz. Anamız ağlıyor onlar okusun diye, gece gündüz çalışıyoruz.

Ama o gençleri böylesine ayrıştırmak, DİN üzerinden böylesine Farklılaştırmak o kadar tehlikeli ki, bu bir başlarsa 1980 öncesine döneriz.

Zaten bir tarafta adını söylemekten çekindiğimiz bir İÇ SAVAŞ varken, bir de üniversitelerimizde Müslüman ve Müslüman olmayanlar diye bir başka iç savaşa yönelirsek kimse bu ülkeyi kurtaramaz.

Malesef bu hükümet son 13 senedir, toplumdan sonra üniversiteleri ve gençleri de birbirinden ayrıştırmaya izin vermektedir ki, şimdiye kadar oynanan en ZORLU ve TEHLİKELİ oyundur, bunun bedellerini Türkiye daha önce ödemiştir.

Aynı oyuna gelmemek gerekir.

***
İkinci Dünya Savaşını kaybeden ülkelerden biri olan Japonya, savaş boyunca sömürge olarak kullandığı Güney Kore’de uyguladığı ve ZORLA SEKS KÖLESİ yaptığı kadınlar için ÖZÜR dilemiş ve tam 8,3 Milyon Dolar tazminat ödemiş.

Çok garip bir ülke gerçekten Japonya.

Böyle bir şeyi umursamaları ve aradan 70 sene geçmiş olmasına rağmen bunu gündeme getirip özür dilemeleri hem de direk Başbakanın ağzından ciddi bir MEDENİYET dersi.

***
Medya artık minicik haberler veriyor, bugün 3 şehit, dün 2 şehit, öbür gün 4 şehit….

Hemen yanında görüyoruz ki, sivil halktan da ölümler var ve bir çokta çocuk. PKK teröristleri bu çocukları kullanıyor, öne sürüyor ve ne olduğunu anlamadan ölüyor bu çocuklar.

Günlerce sokağa çıkma yasağı uygulanıyor, 7 gün 10 gün. Sonra açıklama yapılıyor, 5 terörist 10 terörist ölü ele geçirildi diye.

O kadar çok canı yanıyor ki insanın orada ölen masum gençlere, çocuklara, insanlara….

Bu savaş nasıl bitecek, oralar ne zaman normale dönecek artık kimse bilmiyor. Hepimizin korkusu daha da yayılması çünkü ortada bunu ENGELLEMEYE çalışan bir siyaset yok.

Onları yok edeceğiz diye verilen bir savaş var ve bu savaşta ölen, şehit olan askerlerimiz, gençlerimiz, çocuklarımız var …

Olan ailelere oluyor, MECLİSİN rahat koltuklarında oturup, televizyon yayını varken ŞAHİN kesilen, sonrasında oturup birlikte yemek yiyen, sohbet eden 550 tane milletvekilimizin keyfi yerinde.

Onların çocukları orada savaşmıyor, akrabaları savaşmıyor. Zengin çocukları, iş adamlarının çocukları da savaşmıyor.

Sadece PKK ile savaşta 7.000 den fazla ŞEHİT var.

Siz bugüne kadar 1984 – 2015 arasında yani 31 senedir, bir tane SİYASETÇİNİN, bir tane İŞ ADAMININ, bir tane şu her gün televizyonlarda konuşanların ÇOCUKLARININ şehit olması ile ilgili bir HABER okudunuz mu?

Okuyamazsınız, ÇÜNKÜ YOK….

***
Bugünlük bu kadar, sevgiyle dolu bir gün olsun, Allah milletimize sağ duyu ihsan etsin, çok zorlu bir yıl geçti ve maalesef 2016 da kolay gözükmüyor….

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN