Menu

Gündem … 28 Aralık 2015

Artık hepimiz YILBAŞI havasına girdik, aslında bu sabah okuduğuma göre Çarşamba gününden itibaren de kar geliyormuş, yani muhtemelen her yer olmasa bile Türkiye’de özellikle Batı’da bazı yerler yılbaşına karlı girebilir. Doğu’da zaten kar var.

Bir sonraki Pazartesi yeni yılın ilk Pazartesi’si ve bir çoğumuz için de ilk çalışma günü olacak. Bir çoğumuz için diyorum çünkü maalesef yeni yıl gecesinden sonraki üç günde de bir çok vatandaşımız çalışmak zorunda kalacak.

Açıkçası ben bu Eğlence Merkezleri, Restoranlar, Barlar yani Eğlenmeye giden insanların, kutlamak yapmak isteyen insanların, o insanların gelişini, gidişini sağlayanların YILBAŞI gecelerine hep üzülmüşümdür.

Herkes daha haftalar öncesinden ne yapacaklarını, nereye gideceklerini düşünür, konuşur, tartışır ve planlar yapar.

Halbuki o çalışanlar çok iyi bilir ki, çalıştıkları mekanda izin bile isteyecek durumda değildirler, aileleri, sevgilileri, çocukları ile bir plan yapmayı dahi konuşamazlar. Yılbaşı onlar için her zamankinden daha fazla yorgunluktan başka bir şey ifade etmez. Bir de elin sarhoşları ile uğraşırlar, her zamankinden daha çok insanlardan azar işitirler.

Gece yarısı saat 00:00 olduğunda, herkes yanında sevgilisi, eşi, çocukları veya yakın arkadaşları ile sarılıp yeni yılı kutlarken, onların sevgilisi, eşleri, çocukları anne veya babalarından uzakta kendi kendilerine kutlarlar. Onlar sadece kutlayanları izler..

Keza görevliler, şoförler, polisler, taksiciler, yani o gün HİZMET ve SERVİS zorunluluğunda olan herkes….

Emekçi olmak kolay değildir, özellikle de bu sektördeysen, gerçekten meşakkatli bir iştir, zordur, özel günün yoktur.

Allah onlara kolaylık versin….

Ben onların yılbaşını bu yazınla kutlamak istedim, yılbaşında çalışacak arkadaşlarıma şimdiden İYİ YILLAR diliyorum.

Sevgiler & Saygılar.

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN