Menu

Gündem … 27 Aralık 2015

Son bir haftadır gazetelerden haber yazmıyorum, farkındasınız mutlaka, çünkü gazetelerde haber niteliğinde inanın yazacak bir şey bulamıyorum.

Türkiye garip bir yere oturdu.

Ne Hükümet, ne Muhalefet, her ikisi de aslında HİÇ BİR ŞEY yapmıyor, bolca laf var ortada ama icraata bakın, ortada hiç bir şey yok.

Göz boyamak için Meclis’te birbirlerine laf sokmanın ötesinde şu anda Türkiye’de ne oluyor? Kimsenin haberi yok, ilgilenen de yok. Çok zayıf bir gündem, sanki her şey yolunda, kimsenin hayatından şikayeti yok.

Düşünebiliyor musunuz, gündem o kadar düşük seviyede ki, üzerinde konuşulmayacak kadar basit ve çocukça bir intihar komedisini biz burada 3 gündür tartışıyoruz.

Ekonomiden bahseden yok, Rusya’nın ambargosunu şöyle bir kaç gün konuştuk, etkisi milyar dolarlar ama o olay da olmamış gibi davranıyoruz.

Sabiha Gökçen’e saldırı oluyor, havan topu diyorlar, bir kişi ölüyor, bir gün bile manşetlerde yer bulamadı, unuttuk bile, kimse de sormuyor, ne oldu kardeşim, açıklama yapan bile yok.

Hadi açıklama yok,tamam da, neden bu açıklanmadı diye soran da yok, bu olayı da yaşanmamış gibi algıladık ve yaşamımıza devam ediyoruz.

Katliamlar oldu, Ankara, Suruç, Diyarbakır, onlarca insanımız öldü, katledildi, ne oldu? Onları araştıran soran da yok….

Arap Birliği, Türkiye’yi kınadı, hem de bayağı ağır bir dille , bir tek açıklama geldi mi bizimkilerden, yok. Bir gazete açıklama yaptığında ağzına geleni söyleyen Hükümet ve temsilcileri bir kınama bile yapmadılar, ya da yaptılarsa ben duymadım.

Can Dündar, Erdem Gül, kaç gündür içerideler, onları da unuttuk, ne yapıyorlar , ne ediyorlar arayan soran bir kaç gazeteciden başka soran, ilgilenen yok.

Diyarbakır’da beş ilçede günlerdir sokağa çıkma yasağı uygulandı, okullar durdu, iş yerleri durdu, hastaneler durdu. Ama orası da bizim vatan toprağımız değilmiş gibi davrandık, umursamadık, olanlara da şöylesine bir dokunduk ve yaşamımıza devam ettik.

BİZ derken kendimi bunlardan soyutlamıyorum, ben de aynılarını yaptım, farklı davrandım mı, hayır.

Biz BALIK HAFIZALI bir toplumuz, sadece olay anında TEPKİ veren ve sonrasında bu tepkileri hiç bir şekilde anımsamayan ve devam ettirmeyen.

Politikacılar da HALKIN bu özelliğini muhteşem kullanıyorlar. Bülent Arınç ne demişti anımsayın ” Bu ülkenin insanları ne olursa olsun, bir kaç gün konuşur, sonra UNUTUR: ”

İşte aynen öyle….

Balık hafızalı bir toplumdan da ÇOK BİR ŞEY beklememek lazım, elimizden gelen budur….

Keyifli bir Pazar günü olsun.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN