Menu

Günün Yazısı .. 28 Aralık 2016

Günaydın Arkadaşlarıma,

Olumsuz, negatif haber yazmayacağım sözüme sadık kalmaya gayret gösteriyorum. Her ne kadar okuduğum haberler, gelişmeler bunu çok zorlasa da…

Güzel bir şeyler yazayım istiyorum. Sizleri bu karamsar ortamdan uzaklaştıracak, en azından okurken yüzünüzde gülümsemeye neden olacak şeyler.

Böyle şeyleri artık gelişen olaylardan, gazetelerden, internetten yakalamak gerçekten çok zorlaştı.

Gülmeyi unuttuk resmen, espri bile yapamıyoruz, eğlenmeye korkar olduk.

Hiç birimiz, sabah haberleri dinlemeden veya okumadan Günaydın diye gülücük atamıyoruz, çünkü ya bir yerde bomba patlamışsa, ya şehitlerimiz varsa, ya acı bir şey varsa diye önce haberleri dinleyip, okuyup, sonra günaydın diyoruz.

Hepimiz gece yatarken eminim ki, yarına acı bir güne uyanmayalım diye dua ederek yatıyoruz. İşte kaç saat uyursak da, o uyuduğumuz sürede bir şey olmamasını dileyerek, sağlıksız bir şekilde uyuyarak.

Nasıl bu hale geldik önemli ama nasıl bu halden çıkacağız daha önemli…

Bu durumlardan etkilenmeyen sadece belli bir İNSAN sürüsü var, onların aklı fikri BAŞKANLIK sistemini getirmekte. Bir kısmı da bunu nasıl engellerim peşinde..

Halbuki biz sadece İNSANCA yaşamanın peşindeyiz. Kadınlarımıza saygı istiyoruz, çocuklarımız gülsün istiyoruz, kimse kimsenin yaşamına, giyimine, yediğine, içtiğine, nasıl yaşadığına, inancına karışmasın istiyoruz.

Bu ülke bizim, biz burada doğduk, burada yaşayacağız, bu ülkede burada yaşayan azınlıklar var, yıllarca birlikte yan yana yaşadığımız. Son zamana kadar inancına, dinine, adına, yaşamına karışmadığımız, her şeyi birlikte kutladığımız dostlarımız, arkadaşlarımız var.

Biz birlikte kardeşçe yaşamaya çabalıyoruz HALK olarak.

Lütfen bırakın bizi.

Lütfen bizim üstümüzden siyaset yapmayın.

Aynı çağdaş, laik, uygar ve özgür ülkelerde olduğu gibi, bizi siyasetin içine sokmayın, siz yapın o siyaseti, bizleri İNSAN gibi yaşatın. Biz siyasetin içinde olmak istemiyoruz.

Biz sadece yaşamak istiyoruz, özgürce, mutlu ve huzurlu.

İnşallah 2017 yılı bize bunları getirir.

Sevgi ve Saygılarımla

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN