Menu

Gündem … 30 Aralık 2015

Çarşı komple beraat etti…..

Şimdi buna sevinmemiz mi gerekiyor bilemiyorum, zaten saçma sapan bir nedenden dolayı önce içeri alındılar sonra da tutuksuz mahkemeleri devam etti, ve sonunda en başında olmaması gereken şeyler, mahkeme yoluyla tamamlandı.

Tabi ki geçmiş olsun, ama insanı üzen şey ne biliyor musunuz, o kadar zaman göz altına alın, veya tutuklan, günlerce, aylarca, yıllarca hapis yat, sonra bir gün HER ŞEY nasıl başladığı bilinmediği gibi, nasıl bittiği de bilinmeden bitiversin.

Keyfe keder uygulamalar…

Ergenekon, Balyoz, Casusluk davası da böyle olmadı mı?

Yıllarca süründürdüler, suçlarını bile bilmeden yattılar, kiminin kariyeri mahvoldu, kimi yakınlarının ölümüne bile gidemedi, kimi de maalesef hapislerde öldü.

Sonra ne oldu…

Bir gün hepsi çıktı, sonra hepsi beraat etti ve bu işi yapanlar YÜZSÜZCE Aldatıldık dediler…..

O kadar ….. Binlerce insanın hayatıyla oynama hakkını kimden aldılar? Hükümetken aldatılan ve insanların hapislerde ölmesini, çürümesini, kariyerlerini bitirmesini sağlayanlar NEREDELER?

Tam tepemizde……. Biz getirdik onları oraya, kendi kendilerine gelmediler. Bu ülkenin %50 si, bu kadar hayatı mahveden, yok eden, ezen, ve hala da YAPMAYA devam eden, insanları haksızca içeri tıkan, bu zihniyete DEVAM EDİN, biz sizden memnunuz dedi ve demeye devam ediyor ….

Neyse …. Daha fazla sinirlerimi zıplatmadan …..

ÇARŞI grubuna çok geçmiş olsun ….

***
Kafayı yediler artık…..

Cidden, halkı geçtim, Devlet Erkanının kesinlikle bir NOEL kutlama veya YILBAŞINI NOEL sanma gibi bir FOBİSİ oluştu.

Ankara Valisi, okullara yazı yazıyor…

Diyor ki …

” Bazı okullarda ” Yılbaşı Eğlencesi ” adı altında etkinlikler yapılacağı yönünde duyumlar aldık. Yaşanan terör olayları nedeniyle bu etkinliklerin yapılmaması konusunda tedbirlerin alınması.. ”

Duyumlar almışlar…

Birileri ne dediyse artık, Vali aldığı duyumlardan yola çıkarak okullarda öğrencilerin Yılbaşı Etkinliğini YASAKLIYOR.

Kardeşim sana ne yahu…. Bırak çocuklar YENİ YILA gülerek, eğlenerek girsin.

Terör olayları ile o kadar ilgiliysen, o kadar hassassan Televizyonlardaki eğlenceleri kapatsana, abuk sabuk programları engellesene.

Çocukların yan yana gelerek birbirlerinin yeni yılını güle oynaya kutlaması NEDEN seni rahatsız ediyor? Bundan daha güzel bir şey olabilir mi?

Birbiriyle kucaklaşan, yeni yol dilekleri dileyen güzelim çocukların bu isteği sana NEDEN batıyor? Çocuklar kendi aralarında eğlenirken ne yapacaklar, içkili alem mi düzenlemişler, OKULDA kutlayacaklar, öğretmenlerinin nezdinde, SANA NE ….

Allahım cidden akıl, mantık dışı olduk….

Bu kafalar ile nasıl gideceğiz, nasıl ilerleyeceğiz artık cidden bilmiyorum.

***
Siyasette en sevmediğim şeylerden birisi TORBA YASADIR.

Bugünlerde yine moda, halbuki AKP’nin yeni Başkanı bu ülkede bir daha torba yasa olmayacak demişti ama tabi ki tutmadılar sözlerini.

Bu sefer Torba Yasanın havucu ASGARİ ÜCRET.

Yani kimsenin HAYIR diyemeyeceği bir yasa, ama bu bİR tanesi, 60 küsur yasa değişiyor ama kimse diğerlerinin ne olduğunu bilmiyor, konuşmuyor, medya da yazmıyor.

Asgari Ücret tartışması hepsinin üstüne çıkmış durumda, hepimiz o yasaya odaklandık ama geri kalanlar ne, kimsenin umurunda da değil.

Yakında çıkar kokusu, Asgari Ücret 1.300 TL olduğunda anlaız, geri kalan yasalar neymiş.

***
Hepinize çok güzel bir gün dilerim, yarın artık 2015 özetini yapar ve 2015’e veda ederiz, 2015 senesindeki son güncel yazım.

Yaklaşık 2 yıldır yazdığım her günkü yazılarıma şimdiye kadar verdiğiniz destekten, okumalarınızdan, beğenmelerinizden, paylaşmalarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Umarım 2016’da da bu desteğiniz sürer 🙂

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN