Menu

Gündem … 25 Ocak 2016

Uzun zamandır vefatlar ve acılı olaylardan Türkiye ve Dünya gündemine bakamadık, biraz anımsayalım bakalım neler oluyor …..

Bugünlerde siz siz olun üç şeyi değiştirmeyin:..

Eşinizi
Evinizi
İşinizi

Hayırdır diyenler olabilir…

Sayın Başbakanımız açıklama yapmış, AKP Belediye Başkanlarını gözetim altına almış ve bunu yaparken de Sayın Başbakan şöyle demiş…

” Eşini, İşini ve Evini değiştirenden şüphe ederim. ”

Şimdi tabi kimse sormamış ta ben merak ettim, nasıl yani tek tek değiştirsek sorun olur mu, yoksa her üçünü aynı anda mı değiştirince şüpheli sıfatına giriyoruz acaba? Sadece iş değiştirsek eş ve evi tutsak yine şüpheli mi olacağız?

Bu konuya en kısa zamanda açıklık getirmesini bekliyoruz.

***
Bu sıralar tüm Dünyanın gözü Cenevre’de, çünkü Suriye için BARIŞ görüşmeleri yapılacak. Aktörler belli Rusya ve Amerika.

Ancak o kadar çok farklı görüş ve anlaşmazlık noktası var ki, ben cidden bu nasıl olacak, hepsi nasıl aynı masada oturacak diye düşünürken, dün toplanamadılar.

Biz PYD’yi istemiyoruz, Rusya Türkmenleri istemiyor, Amerika Suriye’yi istemiyor falan. Ortada bir ÜLKE var ve onu paylaşamıyorlar, kimse BARIŞ şu bu diye kendini kandırmasın, herkes kendi menfaatinin peşinde.

Türkiye Amerika dostluk mesajları verip duruyor ama Amerika ile PYD Suriye’de ortak hareket ediyor ve Türkiye’nin tüm itirazlarına rağmen PYD bugün masada.

Hayırlısı diyelim, Cuma günü tekrar deneyeceklermiş…

***
Diğer taraftan AB bastırıyor, seçim öncesine dönün, barış görüşmelerine başlayın diye.

Eyyyy AB, dur bakalım, Başkanlık bir garanti olsun, barış sürecinden de ileri gideceğiz biz.

Önce BAŞKANLIK, o olmadan adım atmıyoruz.

Bakın ortada büyük çoğunluğu AKP tarafından kazanılan bir MECLİS var ama çalışmıyor, çalıştırmıyorlar.

Daha seçim biteli kaç ay oldu, 3 ay desek, ezici üstünlüğe sahip AKP’nin Genel Başkanı ve Başbakan çıkıp ” Erken Seçim diye bir şey yok ” diye açıklama yapıyor.

Erken Seçim isteyen kim ki?

CHP’nin, HDP’nin hele MHP’nin seçime girecek, seçimi isteyecek halimi var? Bugün bir seçim olsa bugünkü oylara bile ulaşmaları imkansız, bence hatta MHP ve HDP’nin baraj altı bile kalması söz konusu, CHP’nin %25 i bence hayal.

Eh ben bu zekamla bunu görebiliyorsam, bunu tepede birileri görmüyor mu dersiniz? 400 450 milletvekili ile Hükümet olmak, Anayasayı değiştirmek, Başkanlık sistemini getirmek hiç bu kadar kolay olmamıştır ona göre.

O yüzden TERÖR bitmez, hatta azabilir, PKK bugün AKP’ye erken seçime gidin ve bu düzeni değiştirin diye neredeyse yardım ediyor. Muhalefet şaşkın, ne yapacağını şaşırmış, Kaç tane seçimde oyunu bir gram arttıramayan, her seçimden hezimetle çıkan Parti Başkanlarını arka arkaya seçip duruyor.

Yani Türkiye’de siyaset yine ONUN çevresinde ve kafasında dönüyor. O ne isterse O olacak, göreceksiniz, erken seçim sözünü çıkartana Muhalefet olmadığına göre, nabız tutma olayları başlamıştır, yakında patlar …

***
Biz kar, fırtına ile boğuşurken ABD’nin Doğu tarafı buz kesti, inanılmaz kar manzaraları ve maalesef ölümler oluyor. Kar kalınlığı bazı eyaletlerde 70 80 cm olmuş. gerçi bizim Doğu için hala bir şey değil ama ABD gibi çokta alışık olmayan ülkelerde büyük sorun.

Tabi en çokta uçak seferleri etkileniyor, sadece dün 12.000 uçak seferi iptal edilmiş.

***
Artık bugünden sonra DİZİLER yakın takipte….

Öyle enişte baldız, şu bu olayları kalkacak, olmayacak. Çünkü yeni genelgeyle dizilere yeni bir kriter geliyor.

AİLE kriteri …

Artık dizilerimizde geleneksel AİLE değerlerini göreceğiz, mesela aldatan koca, kadın olmayacak, olmamalı, her gün evinden işine, işinden evine gelen iş adamları, hiç hak yemeyen patronlar falan olacak.

Seyredip öğreneceğiz, aile ne demek, nasıl olunur..

Hayırlısı bakalım, nasıl diziler ortaya çıkacak, merakla bekliyorum.

Ben Evlilik programlarını dizi haline getirmelerini tavsiye ediyorum, nasılsa halkımız oradaki herkesi yakınen tanıyor, amatör oyunculardan kurulu profesyonel bir dizi olur, hem az para harcarlar, mekan falan hep aynı nasıl olsa…

***
Bugünlük bu kadar, hepimize çok güzel bir gün olsun.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN