Menu

Gündem … 7 Eylül 2016

Günaydın Arkadaşlarıma,

Haydi bugün hep beraber dün Türkiye’de neler olmuş bir bakalım …

1- Sayın Cumhurbaşkanımız G-20 dönüşü uçakta bayağı bir konuya değinmiş. Burada bir çoğumuzun da kullandığı ” At izi İt izine karıştı ” cümlesini de kullanmış. Çok doğru bir tespit. Nasıl düze çıkacağız hepimiz meraktayız.

2- İŞİD saldırıları başladı, dün tanklarımıza yapılan saldırı sırasında 3 şehit verdik. Buradan nasıl çıkacağız artık kimse bilmiyor. Sayın Cumhurbaşkanı diyor ki ” ABD ile Rakka için konuştuk, birlikte bir şeyler yapalım diyoruz ” dedi. Yani çıkmak yerine ilerliyoruz. Allah sonumuzu hayır etsin, başka şehit vermeyelim diye dua etmekten başka bir şey gelmiyor elimizden.

3- Gençlik ve Spor BAkanı Almanya’da bir kanala röportaj veriyor ama sonra her nedense bu röportajın yayınlanmasını istemiyor ve yapılan röportaja el koyuyor. Alman kanal da bunu protesto ediyor. Şimdi çok merak ettim, ne dedi de sonra vazgeçti acaba?

4- Metrobüs şoförleri bu ara pek gerdin nedense, birkaç olay olmuş, binen yolcularla kavga etmişlerdi. Dün de bir şoför tartıştığı bir yolcuyu kolundan bıçaklayıp kaçmış.

5- İzmir’de bir kadın eşinden gördüğü baskı ve şiddeti Facebook’ta görüntüledikten sonra intihar etmiş. Eşini polis yakalamış ama serbest bırakmış. Artık ne düşündüler de serbest bıraktılar bilemiyorum ama kadının ailesi işin peşini bırakmamış.

6- Ahmet Hakan yazmış …. MÜRTET – Dinden çıkmak demekmiş … 15 Temmuz’da FETÖ cülerin ana üssü AKINCILAR üssünün yeni adı MÜRTET ÜSSÜ olmuş. Çok yaratıcıyız çok değil mi 🙂

7- İzmir Fuarının açılış görüntüleri var, muhteşem. Bizim çocukluğumuzda o fuar öyle farklı ve güzeldi ki, o pavyonlara gidip katalog toplamak, akşamları dışarıdan gazinolardan yükselen müziği dinlemek. Bu sene görebildiğim kadar çok coşkulu bir açılış olmuş.

8- Bunu arkadaşlar ile aramızda konuşmuştuk, yeni köprüden geçecek kamyon TIR’lar için maliyet artışı nasıl olacak diye, bugün gazetelerde var, bu YÜKÜn bizlere nasıl yansıyacağına dair bir analiz yapmışlar, olan yine bizlere olacak, her şeyin fiyatı artacak.

9- FETÖ dedin mi herkese göz altına alabilirsin, tutuklayabilirsin. Bu tutuklananlardan birisi de İzmir’deki balet Yücel Emre Kaynarsu. O ise çok güzel bir savunma yapmış ” ben sanatçıyım, dans etmezsem bedenim soğuyacak ” demiş.

10- Milli maçta oyundan alınan Emre Mor’un hareketleri çok konuşuluyor. Hareket kime diye. Yahu daha çocuk, ne olur bırakın biraz çocukluğunu yaşasın, bu medya var ya cidden çok acımasız.

Gördüğünüz gibi elle tutulur bir haber yok değil mi?

Ben de onu göstermek istedim zaten …

Hepinize güzel bir gün olsun.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN