Menu

Gündem … 26 Ocak 2016

Gerçekten artık bu ülkede yazacak, paylaşacak kayda değer bir şey bulamıyorum, her geçen gün haber yazma isteğim kayboluyor.

Bir tarafta BİR KİŞİ, sadece BİR KİŞİ, seksen milyon insanın kaderi ile oynamaya devam ediyor ve kimse bir şey yapamıyor.

Sadece kendi hırsı için, BAŞKANLIK için akla hayale gelmeyen bir GÜNDEMLE olma ve anlatma, konuşma gereksinimi duyan, neredeyse bütün Türkiye’nin kendi istediği yolda ilerlemesini sağlamak için elinden geleni yapan BİR KİŞİ ve onun çevresinde dönen SEKSEN MİLYON insan.

Muhtarlar devam ederken, şimdi Kaymakamlar, yarın Valiler, öbürsü gün Emniyet Müdürleri…

Nereye kadar gidecek bu?

Her gün televizyonlarda ki hemen hemen hepsi canlı yayınlıyor, her gün aynı şeyleri anlatıyor, her gün ama her gün ….

Kaç senedir bitmedi şu Paralel, artık duymaktan, dinlemekten, okumaktan, yazmaktan biz bıktık ama o bıkmadı.

Hiç bir olayın, hiç bir kişinin, hiç bir haberin önüne geçmesine izin vermiyor. Dünyada ne oluyorsa ondan öğreneceğiz neredeyse, bıkmadan, usanmadan aynı şeyleri anlatmaya devam ediyor.

Diğer tarafta ülkenin çivisi çıkmış ama kimsenin umurumda değil, kızlara tecavüz ediliyor, kadınlar öldürülüyor, iş yerlerinde taciz ediliyorlar ama ONUN bir konuşması hepsinden daha önemli haber.

Dolar, Euro 3 liranın üstüne çıkmış, borsa, ekonomi raydan çıkmış, ülkenin bir çok şehri Suriye’liler ile dolmuş, dolmaya devam ederken, artık biz de umursamıyoruz, Kaymakamlara ne dediği daha önemli.

Önce muhtarlara ispiyonlayın, kim nerede nasıl yaşıyor dedi, şimdi kaymakamlara….

Gerçekten çivisi çıkmış bir ülkede 80 milyon bir tek ONU izliyor, sonra bu ülkenin Adalet Bakanı çıkıp diyor ki ” Cumhurbaşkanımızı sevmeyenler HASTALIKLI insanlardır. ”

Ne diyeyim, bu tarz yazmak hoşuma gitmiyor ama maalesef gerçek bu, o BAŞKAN olmadan durmayacak, önemli olan aslında onun BAŞKAN olması değil..

O başkan olduktan sonra Türkiye’de bugün yapamadığı NEYİ yapacağı?

Ne olacak, ne değişecek o BAŞKAN olunca….

Neyse ….

Güzel bir gün olsun, sevgi dolu, huzur dolu ama biliyorum ki olmayacak…

Sevgiler & Saygılar

 

 

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN