Menu

Gündem … 21 Ocak 2016

Günaydın Arkadaşlarıma,

Yaklaşık iki haftadır kaale almıyor, ilgilenmiyor, hatta biliyorsunuz haber bile yazmıyordum, hadi bugün ritüele geri dönelim ve sabah haberlerine bakayım dedim.

Demez olsaydım demek daha doğru olurmuş.

Önce O’nun bir sözü ile başlayacağım…

Demiş ki ..

” Bazı insanlar vardır ya yüzüne tükürsen yağmur yağıyor herhalde der, bu da işte böyle bir pişkin. ” Nerede ne zaman kime çatacağı belli olmayan kişiler için serseri mayın derler, bu da öyle serseri mayın gibi ne zaman kime bulaşacağı belli olmuyor. ”

Ve devam etmiş..

” Aslında ben bu şahsın KARIN AĞRISINI ortaya dökerim ama inanın ben bunu konuşmaktan hicap duyuyorum. ”

Bunu söyleyen bir CUMHURBAŞKANI, kast ettiği kişi de bu ülkenin %25 oyunu almış yani, yaklaşık 13 milyon kişinin seçtiği Ana Muhalefet Partisinin Başkanı.

Siyasi edep, ahlak, kibarlık ortadan kalkmış. Ülkenin tepesinde işte böyle bir ARGO ile yaşıyoruz.

Daha fazla anlatmaya gerek var mı?

***
Ülkedeki siyasetin bu kadar kirlenmesini anlatan ikinci bir örnek.

Seversiniz, sevmezsiniz, siyasi görüşlerini beğenmeyebilirsiniz, kızabilirsiniz.

Ama ne olursa olsun bu ülkenin %10 undan oy almış bir siyasi partinin Genel Başkanına istediğiniz eleştiriyi getirebilirsiniz, hatta suçlayabilirsiniz.

Eşi ile uğraşmak neyin nesi?

Sayın Demirtaş’ın eşi ÖĞRETMEN, öyle saraylarda, şuralarda, buralarda gezip tozan, sosyetik bir kadın değil. Bildiğimiz öğretmen ve öğretmenlik yapıyor.

Milyar Dolarları götüren şerefsizleri, bir de o yoldukları, çaldıkları paraları FAİZLERİ ile geri ödeyip, bu ülkenin insanlarına SALAK ve APTAL muamelesi yapan insanları, utanmadan bir de bu kişiye DEVLET eliyle MADALYA takıp, ödül verenleri ne çabuk unuttunuz da, bir ÖĞRETMEN 4 aydır Devletten boşuna maaş alıyor diye haberler yapıyorsunuz.

Kadının rahatsızlığı ve bebek kaybını okuyunca UTANDINIZ MI?

Hiç sanmıyorum, böyle bir açıklama yapmak bile insana acı verir. Siyasi olarak mücadeleni yap, istersen TUTUKLA, içeri tık ama siyasi zarar vermek için bu ülkenin bir ÖĞRETMENİNE bu kadar çirkin haberler yapmak….

Neyse, küfredeceğim de.. Susayım

***
Bu senenin çok zor geçeceği artık çok belli.

Sadece Türkiye için değil, bütün Dünya için. DAVOS için hazırlanan 1800 küsur CEO ile yapılan görüşmeler gösteriyor ki, DÜNYA gerçekten zor durumda ve artık sorun TİCARET veya İŞ değil.

Sorun JeoPolitik dengeler …

Ortadoğu tam bir kaos, Suriye – İran – Irak – Arabistan…

petrol fiyatlarının oynaklığı, Çin’deki büyüme oranın istenilen düzeyde gerçekleşmemesi ve gerçekleşmeyeceğinin de belli olması, Rusya’nın Ortadoğu’daki harekatları, ABD nin Türkiye kozu, Mülteciler derken…

Bizleri çok zorlu bir 2016 bekliyor, Allah Dünyanın yardımcısı olsun diyorum …

***
Biz çok iyiyiz, ekonomimizi çok sağlam, hiç sorunumuz yok ..

AKP ve Hükümeti dinlerken verdikleri mesajlar bunlar, hatta Mehmet Şimşek Davos’ta açıklamış ya, Suriyeli 2,5 milyon insanı Türkiye’de ağırlamaktan gururu duyuyoruz diye.

Kendi adına konuşsun…..

BEN gurur duymuyorum, hem de hiç…..

2,5 Milyon insan savaştan kaçtı, Türkiye’ye yerleşti, işlerini kurdular, hatta bazı Türk illerinde sayıları orada yaşayan Türklerden daha fazla, bir sorun çıktı mı toplanıp TÜRKLERE kafa tutuyor, kavga ediyorlar bizimle.

O kadar fakir köylerimiz var, çocuklarımız var, iş bulamayan gençlerimiz var, okuyamayan gençlerimiz var ama onlara AYRI STATÜLER tanımlanıyor.

Her gün hepimize, Türkiye’nin çeşitli köylerinden YARDIM açğrısı akıyor, ayakkabısız, kaşkolsüz, montsuz, defter kitap eksiği olan binlerce yer var ama biz 2,5 Milyon Suriye’liyi burada yaşattığımız için MUTLU ve GURULUYUZ öyle mi?

Peki Türkiye Allah korusun bir savaşa girse ve 2,5 Milyon TÜRK bu savaştan kaçıp başka ülkelere sığınsa, ülkesi için savaşmasa, gidip o ülkelerde yaşasa, acaba o 2,5 Milyon Türk için bugüne ne düşünürdük?

Neyse, bunu da uzatmayacağım …

***
Son sözüm Galatasaray’a …

Rezil ettiniz güzelim takımı….

UEFA kupası kaldırmış, tarihini Avrupa’da yazmış bri takımı sıradan bir takım haline getirdiniz, şimdi de AVRUPA’ya katılmama, ceza alma gibi bir durumunuz var.

Şirketlerde, şirketi zor durumda bırakanların yapacağı bir şey vardır, İSTİFA, etmiyorsa da ATARSIN olur biter.

Her sene Avrupa’dan, Şampiyonlar Liginden milyonlarca Euro olan bir takım bugün İFLASIN eşiğinde….

yazıklar olsun diyeceğim sadece, gerçekten yazıklar olsun.

Futbolu zaten bırakmıştım da, Galatasaray’ımın bugünkü haline çok ama çok üzülüyorum ve bu ne yaptığını bilmeyen yönetici olanlardan da çok sıkılıyorum.

***
Bugünlük bu kadar, keyifli ve sağlıklı bir gün dilerim …

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN