Menu

Gündem … 22 Ağustos 2016

Günaydın Arkadaşlarıma,
 
Maalesef bu sabah okuduğuma göre bilanço çok ciddi artmış durumda, yaklaşık 50 kişiye varan ölüm ve işin belki çok daha acısı, bu ölenlerin bir çoğunun 18 yaş altında çocuklar olması…
 
İnsan ne yazacağını, ne söyleyeceğini şaşırıyor, çünkü bunu kelimelere dökmek o kadar zor ki…
 
Türkiye gerçekten çok ama çok zor günler geçiriyor. Bir taraftan İŞİD bombalamaları, diğer taraftan terörist örgüt PKK nın Emniyet ve Sivil yerlere saldırıları, diğer taraftan hala temizlenemeyen FETÖ örgütünün sızdığı !!!!! bir Devlet.
 
Her biri ölüm saçıyor, her biri bu ülkeyi yok etme eğiliminde. her birinin yaptığı eylem ve eylemler bir çok masumun ölmesine ve bir çok acıya neden oluyor.
 
Ve biz çaresiz seyrediyoruz, hayatta kalmaya çalışıyoruz.
 
Bugün çocuklarının geleceğinden rahatsız olmayan tek bir aile yoktur herhalde, nasıl bir geleceğe doğru gidiyoruz kimse bilmiyor.
 
Ama işin kötüsü, çözüm ne, onu da kimse bilmiyor. Üç bela ile birden uğraşmak ciddi bir BİRLİK ve BERABERLİK istiyor, bunu şu anda siyasetçilerin yapmaya çalıştığını görüyoruz ama KEŞKE bunu çok çok önceden yapmış olsalardı.
 
O kısır çekişmeler, didişmeler ile bu ülkeye o kadar çok zaman kaybettirdiler ve o kadar çok sivil cana, şehide neden oldular ki, AFFEDEMİYORUM….
 
Yine de zararın neresinden dönülürse kardır, en azından şimdi ayn yan gelerek bir çözüm bulmak istiyorlar ama daha öncede demiştim, bir kez daha tekrarlamak istiyorum, HDP yi iyice dışlayarak bir çözüm getiremezsiniz, bu mümkün değil, 6 Milyon oy almış bir partiyi yokmuş gibi görürseniz, o 6 milyon insanı da karşınıza almış olursunuz.
 
Bir şekilde Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Sayın Cumhurbaşkanı TAM bir birlik ve beraberlik görüntüsü vermeden bu iş olmaz, olmayacağını da görüyoruz.
 
İnşallah bir çözüm bulunur, en azından FETÖ ve PKK devre dışı kalsa, sonra hep birlikte İŞİD belası ile uğraşabiliriz. Esed mi Esad mı umurumda değil, o yanlış politikada düzelir ve Suriye’liler ülkelerine geri dönerse, bu bile bir adımdır.
 
Güne güzel bir yazıyla başlayamadım, kusura bakmayın …
 
En azından sizler elinizden geldiği kadar güzel başlamaya çalışın.
 
Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN