Menu

Gündem … 12 Ağustos 2016

Günaydın Arkadaşlarıma,
 
Yavaş yavaş, darbe ve sonrasından uzaklaşıyoruz sanki…
 
Gazeteler artık daha bir haber yazmaya başladı.
 
Ancak şunu bir kez daha anlayıp, kabul etmemiz lazım, evet bugün bu ülke siyasilerin sağ duyuları ile bir BİRLİK ve BERABERLİK gösterdi ve gösteriyor.
 
Evet bugün bir yumuşama, kabullenme, çatışma ortamlarından uzaklaşma var.
 
Evet bugün dünden daha çok demokrasi, daha çok Atatürk konuşuluyor.
 
Bunların hepsinden memnuniyetimizi dile getirmezsek haksızlık etmiş oluruz.
 
Ancak şunu da unutmayalım ki, bugün SIZMA, SIZMIŞLAR gibi bir tabir kullanmak, bugün yaşanan olayları basite almak olur.
 
Sızma nasıl olur, siz bir bütünün arasına birilerini sızdırırsınız, bilgi toplar; raporlar. Ama görüyoruz ki, ortada SIZMA falan yok, resmen teslimiyet ve o noktalara getirilme var. Yüzlerce, binlerce üst rütbeli sızmamış, o noktalara terfi ettirilmiş.
 
Yüzlerce, binlerce, öğrenci sızmamış, o noktalara gelmesi için SORULAR çalınmış ve yanıtları bu insanlara verilmiş.
 
Dünyada hiç bir terör örgüyü yok ki, ya da İstihbarat Kurumu yok ki, binlerce insanı sızdırsın. Böyle bir şey olamaz. Ancak o noktalara, kilit noktalara siz KENDİ İMZANIZ ile atamalar yapar, sonra o insanların istedikleri gibi at oynatmalarına izin verirseniz, o zaman bu örgütü veya örgütleri bu noktalara kadar gelmesine yardımcı olmuş olursunuz.
 
Nitekim bugünün yetkilileri, Sayın Cumhurbaşkanımız dahil, eski siyasilerin hepsi bunu KABUL etmekte ve özür dilemekte..
 
Özürü kabul edilir veya edilmez, bu artık herkesin VICDANINA kalmış durumda, o günlerde canı yanan, hayatını kaybeden, çocuklarını okullara sokamayan, annesiz, babasız kalan aileler bunun kararını verecek.
 
İleride belki 1980 darbecilerinin yargılandığı gibi bugünkü siyasi kadrolar yargılanacak ve cezalarını çekecekler, onu zaman gösterecek.
 
Ancak bugün bilmemiz ve kabul etmemiz gereken, MADEM bir şeyler yapılmaya çalışılıyor, bugün paylaştığım gibi ZARAR verenleri bugün için UNUTUP, verdikleri bu zararlardan DERS çıkararak, bir daha bunları yaşamak için neler yapmalıyızı konuşmanın zamanı.
 
Sıla’nın konserlerini iptal ederek, onu linç ederek bir yere varamayız, herkes demokrasiye inanacak ve çok sesliliğe saygı gösterecek.
 
Bizler Atatürk’ün gençleriyiz, onun çizdiği yok DEMOKRATİK, LAİK ve ÖZGÜR bir CUMHURİYET.
 
Dün olduğu gibi BUGÜN ve YARIN da bizler bu yolda ilerlemeye devam etmeli ve bu BARIŞ ortamını devam ettirmek için üzerimize ne düşerse yapmalıyız.
 
Güzel bir CUMA günü olsun … Hayırlı Cuma’lar…
 
Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN