Menu

Gündem : 25 Şubat 2017

Günaydın Arkadaşlarıma,

Gündem yine dün öyle doluydu ki;

1- Artık Türkiye bence cinnet geçiriyor. Dün bir FUTBOL maçı vardı. Kasımpaşa ile Bursaspor lig maçına çıkmıştı. Kasımpaşa güzel oyandı ve Bursasporu 4-0 yendi. Buraya kadar normal. Her takım yeniliyor. Barcelona, Real Madrid, Manchester United da yeniliyor. Sonra ne oldu? Bursaspor taraftarları demeyeyim, bir kısım akıldan yoksun kişiler Osmangazi Köprüsü çıkışında Bursasporlu futbolcuları taşıyan otobüsün önünü kesti. Bıçak ve sopalar ile saldırdı, futbolcuları darp etti….. Geldiğimiz nokta artık bu, sokakta şiddet yaşanıyor.

2- Yetmedi, dün Denizli’de ve Şanlıurfa’da sokakta iki kadın öldürüldü. Güpegündüz, erkekler tarafından. Bir başka vahşetin mahkemesi vardı. Eşinden boşanmak isteyen kadını defalarca bıçaklayarak öldüren sapık koca kendisini nasıl savundu biliyor musunuz? Eşim göz aynasından servis sürücüsü ile bakışıyordu diyerek. Yani artık gerçekten diyecek bir şey bulamıyorum.

3- Dün maalesef yine 2 şehit haberi geldi Suriye’den. Çocuklarımız ölüyor, şehit oluyor ve hiç bir şey yapamıyoruz. Kaç oldu artık bilmiyorum şehit sayımız Suriye’de, girdik ama çıkamıyoruz. Belki çok haklı gerekçeler ile girdiğimiz Suriye’de geriye dönmek yerine git gide içeri doğru gidiyoruz. Ne kadar acı, Allah o ailelere sabır versin cidden.

4- Türk Silahlı Kuvvetlerinde ne oluyor bilmiyoruz. Öyle kararlar alınıyor ki herkes şaşkın. En son TSK’da ki Turban yasağının kalkması ile ilgili TSK diyor ki bizim fikrimiz alınmadı, Milli Savunma Bakanlığının kararıdır. Sivilleşelim derken konuyu çok mu abarttık artık bilmiyorum.

5- İdam konusu AKP ile MHP nin sanırım anlaştığı bir konu, gün geçmiyor ki İdam meydanlarda konuşulmasın. Sayın Bahçeli’nin AKP topu çevirmesine yanıtı Sayın Cumhurbaşkanı Manisa’dan yanıt verdi. Meclis çözemezse Referandum yapalım dedi. Benim önüme gelirse imzalarım dedi. Böyle bir konu gündeme geldiğinde veya gelirse AB de ne yapacağını söyledi, Dondururuz dedi ki bunu hep söylüyorlar. Bakalım idam evet oylarının artmasını sağlayacak mı…

6- Piyanist Dengin Ceyhan biliyorsunuz tutukluydu, Cumhurbaşkanına hakaretten. Savcılık dün itiraz etti ve tahliye oldu. Yine hepimizin yakından tanıdığı AKUT’un kurucusu Nasuh Mahruki’nin Cumhurbaşkanına hakaretten mahkemesi devam ediyordu, dün 4,5 yıl hapis istediler. Kundaçıyı serbest bırakan, hakkında tek bir kelime edilmeyen adama bakın bir de hakaret diye istenen hapis cezalarına bakın .. Sonra ADALETten bahsedelim…

7- Dün dinlemedim, sabah okudum Sayın Cumhurbaşkanının Manisa konuşmasını. Tam bir seçim konuşmasıydı, yaptıklarını anlattı, icraatlarını anlattı. Hepsi YOL – KÖPRÜ – TÜNEL – HAVAALANI. Başka bir şeyden bahsetmedi. Şimdi dedi, daha fazlası için evet deyin, daha fazlasını yapalım. Bunları elimiz kolumuz bağlıyken yaptık, bütün gücü bir arada toplayınca neler olura getirdi.

8- Geçen Antik abi nediyorsun Hadisi var deyince tam ne demek istediğini anlamamıştım, meğer Şevki Yılmaz’dan bahsediyormuş. Bugün gazetede okuyunca anladım. Şevki Yılmaz AKİT paçavrasında bir yazı yazmış ve demiş ki ” Hiç kimse boşuna uğraşmasın HADİS var, 16 Nisan’da evet çıkacak. ” . Pes diyorum artık cidden .. Milletin dini duyguları ancak bu kadar suistimal edilir. Bir şey olacak mı, olmayacak tabi ki, o yine yazmaya devam edecek…

9- Sayın Başbakan açıklamış. Evet ile PKK bitiyormuş. Şimdi bunu iki farklı şekilde yorumlamak mümkün. Birincisi bu düzenlemede çok tartışılan ve terörist başının da desteklediği Eyalet Sistemi mi gelecek de öyle bitecek, yoksa GÜÇ tek bir elde toplanınca başka bir şey mi yapılacak. 40 senedir bitmeyen PKK’nın bir evet oyuyla nasıl biteceğini öğrensek çok seviniriz. Belki biz de #hayır demekten vaz geçeriz.

10- Şans mı dersiniz, mucize mi dersiniz bilemeyeceğim ama Türkiye bir Sergen Yalçın fırtınası izliyor. Göreve geldiğinden beri neredeyse tüm maçlarını kazanan Kayserispor bir anda düşme hattından uzaklaştı. Gerçi futbolda başarı günlüktür, yarın iki maç kaybettin mi tepe taklak gidersin de, yine de inanılmaz bir başarı, tebrikler Sergen Yalçın.

Güzel bir hafta sonu dilerim…

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN