Menu

Gündem … 23 Ağustos 2016

Günaydın Arkadaşlarıma,
 
Bombalar, Karmaşa, Şehitler, Sivil Ölümler…. Terör tüm hızıyla maalesef durmak bilmiyor..
 
İŞİD saldırıyor, o duruyor PKK saldırıyor, o duruyor yine İŞİD..
 
15 Temmuz’dan farklı bir durumda değiliz ve bütün bu son olaylar maalesef Olağanüstü hal ilanı varken oluyor.
 
Olağanüstü Hal sadece FETÖ için mi uygulandı veya bir çoğumuza göre kurunun yanında yanan yaş gibi bir çok ismin üzerine rahatlıkla gidilebilmesi için mi ilan edildi?
 
Bu kadar insanın canına kast eden İŞİD ve PKK için çok daha sert önlemler alınması gerekmiyor mu?
 
Mutlaka bir şeyler yapılıyor, bunu göz ardı edemem, bir dünya askerimiz, polisimiz, istihbaratımız çalışıyor, bunları asla küçümsemiyorum, sadece daha fazla mı çalışmak lazım, daha sert önlemler mi almak lazım, bunu sorguluyorum, yoksa orada görev yapmanın ne kadar zor olduğunun bilincindeyim ve bunu görmemezlikten gelemem.
 
Dün AKP içindeki Fettulahcılardan bahseden bir yazı yazmıştım, okuyanlar anımsayacak, bugün Ahmet Hakan bire bir aynısını yazmış, sıra onlara geliyor diye. İnşallah diyorum, o zaman belki biraz düze çıkabilir.
 
Kim ne ders desin, HDP’nin de orada olmasını çok isterdim ama 15 temmuz’dan sonra 3 siyasi partinin geldiği noktadan memnun olduğumu söyleyeceğim. Bu arada en azından şimdilik Başkanlık falan ortadan kalkmış gibi gözüküyor.
 
Ha vazgeçti mi, bence ASLA, uygun zamanı bekliyor. En azından artık siyasi çekişmeler, birbirlerin ağır sözler sarfeden liderler, Salı günleri öfke ve nefret saçan demeçler okumuyoruz, dinlemiyoruz.
 
Bu bile bugün için memnuniyet verici. Adı Milli Mutabakat olmasa da, en azından İktidar ve Muhalefet yan yana bir takım kararlar alabiliyorlar.
 
Bu konuda Üç lideri de takdir ettiğimi söyleyeceğim, çünkü anımsayın 15 temmuz’dan önce hepimiz hem ölen canlara, patlamalara üzülüyor, hem de bu üç liderin ve Sayın Cumhurbaşkanının akıl almaz absürd demeçlerini dinleyip kahroluyorduk.
 
Şu terör meselesini bir çözebilsek, bir can vermesek, bir çok şey yoluna girecek belki ama işte onu çözemiyoruz.
 
Umarım çözülür, umarım İŞİD belasını ve PKK terörünü atlatacak bir yol bulunur. Millet buna hazır, her türlü çözüme hazır, yeter ki DOĞRU hamleler yapılsın ..
 
Güzel bir gün olsun …
 
Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN