Menu

Yabancı Dizilerde son durum … 16 Ağustos 2015

Sizlere uzun zamandır dizilerden bahsetmiyorum, çünkü 3 haftadır kaçırdığım bölümleri izlemeye çalışıyorum.

Aşağıda benim takip ettiğim ve şu anda AKTİF yani her hafta Amerika’da oynayan dizilerden bahsedeceğim, sezonu tamamlamış diziler burada YOK.

Hani zamanım var, dizi seyretmek istiyorum, dizi TAVSİYE eden var mı derseniz, bir göz atın derim.

Bu arada ben bu dizilerin hepsini onlinedizi.co dan takip ediyorum, çok başarılı bir sitedir, altyazılar ve senkronizasyon mükemmel, buradan hiç download etmeden seyredebilirsiniz.

Aşağıdakli dizileri aklıma geldiği gibi sıraladım, yani herhangi bir favori, güzel, kötü sıralamam yok, en sevdiğim dizi 35. sırada da olabilir 🙂

Başlayalım,

1- Lip Sink Battle : Aslında dizi değil, show programımıymış, 8 bölümünü seyrettim, bayıldım. İki tane ünlü getiriyorlar ve ikisi arasında iki şarkılık bir PLEYBEK yarışması yaptırıyorlar. Yarım saatlik bir show fakat hem çok eğlenceli, hem komik hem de müziğe doyuyorsunuz. Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. Hangi bölümde anımsamıyorum, en güzeli Anne Hateway ile Emily Blunt arasında geçen düelloydu. İki muhteşem film yıldızı ve inanılmaz bir pleybek yarışı …

2- Lucifer : Yeni başladı, çok beğendim, yakınen takip edilecekler listesine ekledim. Cehennemi yönetmekten vazgeçen Lucifer iyi bir insan olmaya karar verirse ne olur, hem komedi, hem macera, hem aksiyon

3- Zoo : Heyecan artarak devam ediyor, bu diziyi seyrettikçe hayvanlara yapılan zulümlerin karşılığını bir gün insanlar bulacaklar diye düşünüyorum.

4- Tyrant : Öyle heyecanlı bir bölüme geldi ki, son zamanların çekilmiş en güzel dizilerinden birisi. Konusu bizim yaşadıklarımıza ne kadar benziyor.

5- Blindspot : Yeni başladı, onu da hemen listeye ekledim, oldukça heyecanlı bir diziye benziyor.

6- Scream : Filmlerinden sonra dizisi tutmaz diye düşünüyordum, hatta ilk iki bölüm öylesine seyrettim. Şimdi heyecanla bekliyorum, Korku filmlerinden hoşlananlar için ideal bir dizi.

7- The Whispers . Nihayet birinci sezonu bitti, çok beğendim, heyecanla ikinci sezonu bekleyeceğim. Seyretmeyen varsa bence başlasın. Bilim – Kurgu tarzından hoşlananlar için ideal bir dizi.

8- Extant : Aynen yukarıdaki gibi, ikinci sezon da çok başarılı geçiyor, bilim kurgu dizilerinin en iyilerinden tabi Halle BerY’nin katkısı göz ardı edilemez.

9- Graceland : en sevdiğim dizilerden birisi, aynı evde yaşayan 6 tane gencecik CIA ajanların maceraları. oyuncuların performansı süper, keyifle izleniyor.

10- Humans : Birinci sezon bitti, başlarda daha iyiydi ama sonlarda biraz sıkıcı olmaya başlamıştı. Bakalım ikinci sezon için onay alabilecek mi?

11- Stitchers : Bu da tam tersi benim için, başlarda bir iki bölüm çok sıkıcıydı, sonra sonra açıldı ve şimdi çok büyük beğeni ile seyrediyorum. Ölen insanların hayatına bağlanıp, olayların gelişimini gözlemleme konusunda sıkı bir dizi.

12- Proof : Bir başka favori dizim, insanlar öldükten sonar ne oluyor. Bunu araştıran bir beyin doktoru ve yaşananlar. Çok ilgi çekici, devam ediyor.

13- Murder in the first : En sevdiğim polisiye dizi, heyecan ve olaylar sürekli artarak devam ediyor. Oyuncular da çok iyi. 3. sezonu da bitirecekler yakında, bence devam edecektir.

14- Dominion : İyi melekler, kötü melekler savaşı devam ediyor, Baş Meleklerin savaşı, keyifli bir dizi.

15- Hannibals : Amerika’da yayından kaldırıldı ama bizde devam ediyor. yani aşırı kan ve şiddet içeriyor cidden ama yine de seyrediyorum 🙂

16- Under the Dome : Temposunu yakaladı, çok iyi gidiyor, artık sona doğru yaklaşıyoruz sanırım çünkü bu yumurta olayı ile bir sezon daha gidilmez diye düşünüyorum.

17- Complications : İstemeden bir suça bulaşan ve bu ortaya çıkmasın diye daha çok suç işlemeye devam eden bir aile babası, doktorun hikayesi. İşin ilginç tarafı, doktor da bundan keyif almaya başladı, bakalım ne olacak.

18- Defiance : Müthiş, tek kelimeyle en beğendiğim diziler arasında, sonucunu hiç kestiremediğiniz olaylar. umarım bir kaç sezon daha devam eder.

19- Fallling Skies : Geçtiğimiz sezon yavan geçmişti, bu sezon biraz daha hareketli ama yine de artık sıkılmaya başladım. yeni bir atraksiyon gerekiyor sanırım.

20- Suits : en sevdiğim avukat dizisi, öyle güzel sözler ve diyaloglar var ki, bazen durdurup kaleme alasım geliyor.

21- Dark Matter : Başlarda pek beğenmemiştim ama oyuncuların performansı artıyor, olaylar gelişiyor, git gide daha heyecanlı oluyor, bilim kurgu tarzı sevenlere tavsiye ederim.

22- Killjoys : Takip ettiğim bir dizi ama her bölümde ayrı bir hikaye olunca, bir kaç bölüm de kaçırsanız pek bir şey değişmiyor. Yine de beğenerek izliyorum.

23- Rizzoli & Isles : Her bölümünü büyük bir keyifle izlediğim bir dizi. Polisiye. Artık fenomen oldular.

24- The True Detective : Heyecanı düşük, temposu düşük bir dizi ama oyuncular mükemmel. Colin Farrel, Vince Vaughn gibi iki dev olunca, seyredilmeden geçilmiyor.

25- Teen Wolf : beşinci sezonu ve artık bayılmaya başladım, seyrediyorum yine de ama önceliklerim arasında değil, diğer dizilerden kalan zamanlarımda.

26- The Strain : Birinci bölümünü çok beğenmemiştim ama demek ki Amerikan halkı çok beğenmiş, ikinci sezonu da onay aldı, bu da arta kalan zamanlarda seyrettiğim bir dizi, kurgu bilim ama acayip yaratıklar falan, yani favori listemde değil.

27- Strike Back : Hiç ölmeyen, yaralanmayan iki tane RAMBO nun hikayesi, her göreve gidip yüzlerce insan öldürüp geliyorlar maşallah. Sahneler çok güzel, espriler de fena değil, seyrediliyor.

28- Mr. Robot : Çok iyi oynamasına rağmen çok itici bir rol oynuyor bu yüzden seyrederken bazen zorlanıyorum, hackerlar ile ilgili bir dizi, yani öyle amana mana bayıla bayıla takip ettiğim bir dizi değil ama seyrediyorum zaman oldukça.

29- Major Crimes : beğendiğim bir poisiye dizisi, her bölüm ayrı ayrı olduğu için ( CSI lar gibi ) hani arada bölüm kaçırsam da seyretmekten keyif alıyorum.

30- The Last Ship : İlk bölümü çok güzeldi, sonra yavaş yavaş sıkıcı olmaya başlamıştı, şimdi yine hareketlendi. Virüse karşı denizde mücadele veren ve çözüm arayan gemi ve mürettabatının hikayesi.

31- Halt & Catch Fire : İlk sezonu çok beğenmiştim, bu sezon aynı tadı alamıyorum, seyrediyorum bakalım ne olacak. İlk Bilgisayarın çıktığı zamanlar ve Amerika.

32- Master of Sex : Birinci sezonu full seyrettim, seks konusunda oldukça ilginç bir dizi ve o gününün bilim adamlarının seksi araştırma karşısındaki tutucu davranışları, ikinci sezon biraz daha ağır gidiyor gibi geldi bana.

33- The Interceptor : Yeni yeni ısınıyor, sanırım olaylar geliştikçe daha hareketli olacak, polisiye bir dizi.

34- The Blink : En sevdiğim dizilerden birisi, Amerika Başkanını, Senataoyu, bakanları ti’ye alan bir dizi, her dizide gülünç sahneler var, Amerika Hükümeti bu diziye nasıl izin vermiş, bazen şaşırıyorum.

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN