Menu

Sevmeden birlikte olmak…

– Onu seviyor musun?

– Hayır.

– Neden birlikte oluyorsun o zaman?

– Bana karşı çok iyi, sevecen.

– O seni sevdiğini hiç söyledi mi?

– Hayır.

– Peki o neden seninle birlikte o zaman?

– Bilmem….

Yabancı gelmemiştir eminim bu diyalog. Yaşamınızda arkadaşlarınızla sohbette, bu ve benzeri diyaloglar mutlaka yaşanmıştır. Her iki tarafında aslında birbirini sevmediği ama birlikteliklerinin bir şekilde gittiği.

Peki sizce doğru mu? Yani, sevmediğiniz birisi ile sadece size karşı çok iyi, sevecen diye birlikte olabilir misiniz? Düşünsenize, paylaşımlarınızda sevgi yok, gezmeleriniz, eğlenmeleriniz, karşılıklı kalp atışlarını yaşatmıyor, yaşanmıyor, heyecan duymuyorsunuz, sevişmeleriniz mekanik, mekanik olmamasına da olanak yok, kalpten gelmeden nasıl o kişinin gözlerinin içine bakarak öpüşebilirsiniz ki.

İlişkilerde en önemli kriterin ne olduğu her zaman tartışılmıştır? Kimi AŞK der, kimi HEYECAN, kimi SEVGİ, kimi SAYGI, ama SEVECENLİK veya İYİ OLMASI  hiç bir zaman bir neden, bir kriter olmamıştır. Olsa olsa anı doldurmaktır, o an daha iyisini bulamamaktır, çünkü sevdiğini düşündüğü biri karşısına çıktığında, o sevecenllik ve iyilik artık bir sevgili olarak değil, yakın bir arkadaş olarak algılanacak kriterlere dönecektir. Hatta biraz daha üstelenirse, biz arkadaş değil miydik diye de karşı tarafa sorulacaktır, ama hayatınızda kimse yoksa, yaşamınızı anlık yaşıyorsanız, sevginin yerini bir süre bu ilişkiler ile götürebilirsiniz.

Biraz negatif anlatımıma karşılık aslına bakarsanız iki tarafı da çok üzen bir tarz değildir, çünkü sahiplenme yoktur. Yarın bir gün kadın veya erkek birisi ile ilişkim var dediğinde, çok süpriz olmaz, bu tarz bir ilişkiyi kabullenmişseniz zaten arayışlarınız devam ediyordur, sorun sadece henüz o kişinin karşınıza çıkmamasıdır.

Özetle, sevmediğiniz ama sevecen bulduğunuz bir kişiyle birlikteyseniz, yaşadığınız anın tadını çıkartın derim ancak tek bir şartla, o kişinin de sizin gibi düşündüğünden eminseniz, bunu biliyorsanız. Aksi takdirde şuna inanın ki, gerçeklerin dile getirilmediiği bütün ilişkiler bir gün biter ve büyük ihtimalle hüzünlü biter ….

Sevgilerimle,

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN