Menu

Eski Sevgiliden Arkadaş Olur mu?

Şimdi bazılarınız ASLA OLMAZ derken, bir kısmınız da NEDEN OLMASIN diyordur. Hadi bakalım sizler neden olup olmayacağını yazın desek, herkes kendine göre başlar yazmaya ve sonuçta savunduğu fikri destekleyecek örnekler ile savının arkasında durur. Arzu edenler yazabilir, ben kendi örneklerimi ve hangi fikri savunuyorsam onu anlatacağım.

Bence olur, olmaması için bir neden yok. Her şeyden önce, siz hayatınıza o kişiyi ilk defa almayı düşündüğünüzde, hatta daha da öncesinde insan olarak kabul etmiyormusunuz. Önce kendince kimliği olan bir yabancı. Tanıştığınız da ilk neyine bakıyorsunuz, kişiliğine, özelliklerine, fiziğine, zekasına. Herhalde tanışır tanışmaz, merhaba ben Ediz veya ben Hülya dediğiniz kişiye iki dakika sonra aşık olmuyorsunuz. Demek ki önce sizi cezbeden bu özelliği, çünkü kalbini, duygusallığını, tutkularını henüz bilmiyorsunuz.

Sonra hoşunuza gidiyor, birlikte olmak istiyrosunuz, çünkü insanlık, dış görünüm uydu, acaba kalp ve duygular nasıl. Zayen siz ona sınıf atlattınız kafanızda. Bir süre sonra onun da uyduğunu fark ediyorsunuz, ne güzel, artık sevgilisiniz, her şey mükemmel. Artık paylaşımlar daha farklı, daha keyifli. Bir süre sonra fark ediyorsunuz ki, size ters gelen davranışları var, uyuşamıyorsunuz ve karşılıklı sevgi olayını bitiriyorsunuz.

Bence burada anahtar kelime KARŞILIKLI ANLAŞARAK. işte ben de burada, bu noktada diyorum ki, karşılıklı anlaşarak bitirdiğiniz beraberlikler de arkadaş kalma şansınız çok fazla. Çünkü ilk kademeden ikinci kademeye yani görünüm, yaklaşım seviyesinden kalp seviyesine çıkardığınız insanı sadece kalbinizden çıkardınız, siz onu, veya o sizi veya karşılıklı kalbinizden çıkardığınız kişinin, o ilk başta çok beğendiğiniz, seviye atlattığınız kişiliği değişmiyor ki.

Muhtemelen boşanmış ama MEDENİ boşanmış bir çok arkadaşım şu anda evet, ben eşimden medeni şekilde ayrıldım ve görüşmeye devam ediyorum, hatta çok iyi iki arkadaş olduk diyecektir. Tabi sevgililer için ben her dakika veya sürekli birbirlerini görsünler zaman geçirsinler demiyorum ama her hangi bir yerde karşılaştıkların da birbirlerini nefret ile anarak görmemezlikten geleceğine, bir merhaba deyip, hal hatır sormasından, arada sırada nasıl olduğunun merakından bahsediyorum.

Sonuçta evet, arkadaş kalabilirler ama medeni bir şekilde arkadaşlıklarını bitirmişler ve insan olarak hala birbirlerine değer veriyorlarsa.

Sevgilerimle

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN