Menu

Kendinize inanın ve DENEYİN !!

Bu yazımı kendimi övmek veya ne kadar başarılıyım veya başarısızım, kariyerim şu bu diye yazmadığımı açıkça belirtmek istiyorum.

Yazmamın tek sebebi, aşağıda paylaştığım sözün ne kadar GEÇERLİ olduğunu ve özellikle kariyer yapmaya çalışan arkadaşlarımı DESTEKLEMEK için yazıyorum.

O gözle okursanız çok sevinirim.

Ben Kocaeli Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi, Elektrik Fakültesini 1980 senesinde bitirdim.

Hiç beklemeden hemen iş hayatına atıldım, sırasıyla MUTLU Akü ( 1 yıl ), Saba TV Fabrikası ( 1 yıl ), DEMA röle sanayi ( 2 yıl ) çalıştım. Sonra askere gittim, geldim biraz DEMA’ya devam ettim, sonra İngiltere 2 seneye yakın, dönüş Netaş ( 12 yıl ), Biobak – Bayer ( 5 yıl ), Saben – Digiboard ( 3 yıl ), Scheidt -Bachmann ( 2 yıl ), Asis ( 1,5 yıl ) ve şimdi Wolftank …

Yani yaklaşık 30 yıldan fazladır Profesyonel Yaşam içindeyim, İletişim, Yöneticilik, Liderlik, Münazara, Beden Dili, Finans, Toplam Kalite Yönetimi ( EFQM ) konusunda ciddi eğitimler aldım – Sağolasın Netaş –

Burada söylemek istediğim şey şu …

Çalıştığım sektörlerin hiç birisinin birbiriyle alakası yok … Bakın elektronik sektöründen, Telekomünikasyon sektörüne geçmişim, oradan tamamen alakasız, ilgisiz Sağlık sektörüne, sonra bu ikisi ile de hiç alakası olmayan Akaryakıt sektörüne, bir ara Eczane Otomasyonuna …

Kariyeriniz için önemli olan şey SİZSİNİZ, okuduğunuz okul, tecrübeniz, bilginiz sonradan gelir …

Saben tecrübem sağ olsun arkadaşım Didem Eraltan ile başladı, iş ararken Haluk gel seni bir firma ile tanıştıracağım dedi. Otelde Lazar Bey ile iş görüşmesi yaptım, iyi ki de yapmışım, hayatımda örnek aldığım bir insan ve kariyerimde yükselmeme neden olan kişidir Lazar Bey.

İş görüşmesi sırasında Lazar Bey beni dinledi, tecrübelerimi öğrendi, Akaryakıt sektöründe hiç tecrübeli olmadığımı anlattım ve sonra asla unutmadığım şu konuşmayı yaptı..

” Haluk biz AİLE gibi bir şirketiz. Biz eleman alırken tecrübeden ziyade KİŞİLİĞE bakarız, aile ortamımızı bozmayacak kişiler ile çalışmak isteriz. BİLGİ öğrenilir, TECRÜBE kazanılır ama KİŞİLİK değişmez. ”

Ve ben o şirkette 3 seneye yakın çalıştım daha sonra da bir Alman şirketine çok daha iyi olanaklar ile transfer olmamı yine Lazar Bey sağladı.

Yani diyeceğim dostlar, arkadaşlar ..

İş yerinizde BAŞARINIZIN sebebi sizsiniz, kişiliğiniz, iletişim yeteneğiniz, liderliğiniz, olaylara bakış açınız ….

Eğer kendinize inanıyorsanız, MUTSUZ bir şekilde çalışmayın, sektör değiştirmeye korkmayın, siz bir DEĞERSENİZ, sizin değerinizi anlayacak insanlar, şirketler karşınıza çıkacaktır..

Yeter ki siz KENDİNİZE inanın ve DENEYİN …..

Sevgilerimle,

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN