Menu

Bir değer daha yitirdik … Kamer Genç

Günaydın Arkadaşlarıma,

Farkında mısınız, neredeyse kaç gündür gündemi ÖLÜM belirliyor. Önce Mustafa Koç, arkasından Kamer Genç, iki gün içinde ülkeyi yasa boğan iki ölüm.

Ben bugün size birazcık Kamer Genç’in hayatı hakkında kısacık bilgi vereyim istedim. Google’dan ve Vikipediden aldığım yardımlar ile işte size Kamer Genç….

Nur içinde yatsın, Türkiye’nin başı sağ olsun.

23 Şubat 1940 Tunceli’nin Nazimiye ilçesinde doğmuş Kamer Genç, Alevi.

Fakir bir ailenin çocuğu ama çok çalışkan. 1960 yılında Ankara Maliye Okuluna yatılı olarak giriyor. Bu dönemde kardeşini kızamıktan kaybediyor.

1966 senesinde bugünkü Gazi Üniversitesi İktisat bölümünü bitiriyor. Bitirdikten sonra stajını Maliye Bakanlığında yapıyor ve sonra Bingöl’e vergi memuru olarak atanıyor.

Sonra Danıştay sınavını kazanıyor, yurt dışında Paris’te görevleri oluyor. Savcılık yapıyor.

1980 döneminden sonra siyasete giriyor, Tunceli’den seçilior ama veto yiyor, sonraları CHP- DYP ve 2010 senesinden sonra tekrar CHP Milletvekilliği yapıyor.

1966 senesinde Sevil hanımı istetiyor, aile vermiyor kızlarını Kamer Genç’e. Ama Sevil Hanım ailesine karşı çıkarak evleniyor Kamer Genç ile, iki tane çocukları oluyor, Seçkin ve Seçil Genç.

Meclisin en sevilen, en dobra milletvekillerinden birisi oluyor, kimsenin söyleyemediklerini o kürsüye gelip söylüyor. O yüzden de kürsüde en çok problem çıkaran insan oluyor. her konuşmasında mutlaka bir olay çıkıyor.

Öldükten sonra öğrendiğimiz bir detay onun nasl bir insan olduğunu hepimize gösterdi.

Öğrendik ki, Milletvekillği boyunca MAAŞINA hiç dokunmadan çocuklara yardım için kullanmış, böyle bir milletvekilinin yaptığı şeyi bizler görmemişiz bile.

O kadar yolsuzluk yapanları gördükten sonra bu DETAY gerçekten insanın içini acıtıyor.

Hataları, kusurları, yanlışları yok muydu? Vardı tabi…

Hangimizin yok?

Ama bu ülke, bu halk, onu bir ATATÜRKÇÜ olarak bilecek, kadın haklarını, Atatürk’ü, Cumhuriyeti bu kadar seven ve savunan kaç tane Milletvekilimiz oldu? Doğruları söylemek pahasına kendi partilerinden bile yeri geldi eleştiri aldı ama o vaz geçmedi.

Güle güle Kamer Genç, güzel adam, iyi adam, sevimli adam …..

Eminim gittiğinde ilk yapacağın şeyler arasında Uğur Mumcu’yla tokalaşmak, Levent Kırca ile hoş sohbet etmek olacak, çağırıp Berkin’i, Ali İhsan’ı yanına seveceksin…..

Biz seni çok sevdik, nur içinde yat …..

Sevgiler & Saygılar

55eafe43f018fbb8f8a40292 56a2759cc03c0e3568036c73

220px-Kamer_Genç_crop kamer-genc-in-durumu-agirlasti-1579772

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN