Menu

Kadın Cinayetleri …

Bugün uzun uzun yazmayacağım..

Hafta sonu sizi de biraz rahat bırakayım.

Tek bir haber verince siz de zaten çok rahatlayacak ve sonunda OH BE !! diyerek güne ve hafta sonuna çok keyifli başlayacaksınız.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam – ki kendisini şu son 5 10 gündür hiç görmüyorduk – bir açıklama yapmış ve demiş ki ..

” Kadına şiddet nispeten düştü ”

Ya gördünüz mü, bu kadar medya, insanlar, kadınlar boşu boşuna ortalığı velveleye vermişiz.

Her gün en az 3 tane medyaya yansıyan kadın cinayetleri falan var ya … bu azalmış, pardon nispeten düşmüş hali..

Bu bana neyi anımsattı biliyor musunuz, YANDAŞ bir gazeteci şunu yazmıştı geçtiğimiz senelerde…

” He gün kadın cinayetlerinden bahsediyorlar, ABARTIYORLAR… Bakın Türkiye’deki cinayet sayısı 1.500, bunun %10’u kadın cinayeti ki bu rakam abartılacak bir rakam değil .. ”

Matematiksel olarak 1500’ün %10’u 150 ettiğine göre – ki demek o bunu yazarken yılda 150 kadın ölüyormuş, 2014’te işse bu rakam 281 – demek 150 tane kadın öldürmemiz NORMAL.

Kadın cinayetlerini KONU haline getirmek için şöyle 500 – 1000 tane kadının öldürülmesi lazım, 150 200 cinayet konuşmaya bile değmez …

Neyse uzatmayayım diyorum yine uzatıyorum değil mi smile emoticon Bu da benim hastalığım işte, kısa kısa yazmayı bir türlü beceremiyorum.

Rahatladınız mı haberden sonra …

O zaman bugün hava güzel, soğuk ama yollar açık, herkese keyifli bir gün dilerim.

Bu arada bir kaç arkadaşım yazmış bana özelden, Uganda’dan mı yazıyorsun diye, HAYIR, o gün gidemedim, kısmetse yarın 18:40 uçağı ile gidiyorum, haftaya Cuma’ya kadar yokum ……

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN