Menu

Günün yazısı : Plan belli oldu …

Nihayet Sayın Cumhurbaşkanımızın planını NET bir şekilde öğrendik.

Her şey HDP’yi devre dışında bırakmak üzerine kurulu.

Bu konuda da en çok desteği AKP’den değil, MHP’den alacak, gidişat onu gösteriyor.

Uçakta planını anlatırken ÖNEMLİ bir ayrıntı üzerinde duruyor.

Diyor ki, Türkiye’de koalisyondan bir nane olmaz, uğraşılmasın da, ülkeyi bir azınlık hükümeti seçime götürebilir.

Burada ki kilit mesaj AZINLIK HÜKÜMETİ.

Nasıl peki?

Çünkü Cumhurbaşkanı Hükümet kurulamazsa, kendisine verilen yetkiler çerçevesinde ülkeyi seçime götürebilir,

Ancak bunu yaparken, bugünkü Meclis’te her kim PARTİ olarak varsa, sandalye sayısına göre bir SEÇİM HÜKÜMETİ kurulması zorunlu, yani o zaman MHP de, HDP de eşit sayıda BAKANLIK alacak.

Yani MHP’nin en çok korktuğu, Sayın Erdoğan’ın en çok çekindiği HDP, bu geçici hükümette seçime MHP kadar Bakanlık alarak girecek.

Bu da büyük bir tehlike, sen HDP yi bertaraf etmek için her şeyi yaparken, bir taraftan da gel seçim hükümetinde 2 3 Bakanlık al diyeceksin.

Bunu nasıl engellerim hesapları kapalı kapılar ardında yapılıyor.

En kolay yolu, AKP bir azınlık hükümeti kurar, MHP de destek verirse, işte SEÇİM HÜKÜMETİ hazır, bu hükümet ile seçime gidilir ve düşüncelerine göre bu seçimden de HDP barajı geçemez, CHP erir, AKP tek başına iktidar olur.

MHP ne mi olur, valla onu ben de bilmiyorum, kimine göre MHP şu anda iktidara yürüyor, oylarını arttırmış, herkes onlara teşekkür ediyor.

Zaten Sayın Cumhurbaşkanı bu mesajı uçakta verdiği sırada bakın neler oluyor.

– MHP Lideri Sayın Bahçeli, gerekirse taşın altında gövdemizi koyarız diyor.
– AKP lideri de, Cumhurbaşkanımızın tasvip etmediği bir koalisyonu yapmayız diyor.

Sayın Başbakan bir mesaj daha veriyor, CHP ile koalisyonu falan görüşmüyoruz, ilkeleri tartışıyoruz diyor.

Yani Sayın Cumhurbaşkanı Türkiye’nin siyasi dengelerini uçakta yaptığı konuşma ile yine değiştiriyor, birden AKP MHP koalisyon, azınlık hükümeti, erken seçim konuşmaları AKP-CHP koalisyon görüşmelerinin önüne geçiyor.

MHP ‘nin bir kaç hafta önce başlattığı ERKEN SEÇİM turları plansız bir hareket değil yani. Bütün planlar, bu seçimde 6 milyon oy almış olan ve bir sürü emanet oyu olduğu düşünülen HDP’yi devre dışı bırakarak, onlardan gelecek 80 milletvekilini paylaşma planı.

Bütün planlar HDP’yi devre dışı bırakmaksa, diyelim bıraktınız,, giremediler Meclis, ne olacak sonra? Meclisteyken sürdürmediğiniz Barış Süreci / Çözüm sürecini siyasi olarak değil yine eskisi gibi el atından mı götüreceksiniz?

PKK Meclis’e HDP giremeyince terörden vaz mı geçecek?

O analara dönüp ne diyeceksiniz? Bak biz HDP yi devre dışı bıraktık, ama görüşmelere hazırız, PKK ile ateşkesi sağlayacağız, kimse ölmeyecek mi diyeceksiniz?

Bu kadar SİYASİ insanın, PKK’yla özdeşlemiş olduğuna inanıyorsanız, bu insanlar birden bire siyasal mücadeleden vaz mı geçecek? Yoksa planınız hepsinin birden dağa çıkması mı?

Planınız başarılı olmadı diyelim, Meclis aynen bugünkü gibi oluştu, kimse 7 Haziran kararından dönmedi, ne olacak? Bir seçim daha mı yapacağız? AKP tek başına iktidar olana kadar veya AKP-MHP birleşene kadar biz seçim yapamaya devam mı edeceğiz?

Eh bu planda CHP ne yapıyor derseniz, ne yapsın, sadece izliyor.

Çünkü sahnede sergilenen oyunda CHP yer almıyor, ona biçilen rol, oynadıkları oyunu seyredecek, kemikleşmiş bir %25 seyirci.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN