Menu

Günün yorumu : Çözüm sürecinden vazgeçilirse …

Tam yatacaktım, burada saat 01:14, sabah erken kalkacağız, toplantılarımız, saha çalışmalarımız var …

Derken bir habere denk geldim, diyor ki;

” Erdoğan Barış Sürecini bitirdi, HDP lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını istedi. ”

Önce yine iddia edildi falan diye yazmışlardır, yanlış anlama vardır dedim ama haberin altında videosu var, istemeye istemeye videoyu açtım ve dinledim.

Haber doğru, HDP dememiş ama HDP lileri kast etmiş…

Barış Sürecini kim koydu, neden koydu, kim başlalttı, neden başlattı, nasıl gidiyordu, en son neler oldu…

OSLO’dan sonrası geldi gözlerimin önüne, hani PKK ile görüşen ŞEREFSİZDİR deyip, daha sonra HÜKÜMET Görüşmüyor ki deyip , sonra ANALAR DAHA FAZLA AĞLAMASIN diye biz görüşüyoruz demeleri…

Ne oldu peki?

Şimdi Analar ağlamıyor mu, bundan sonra Analar ağlamayacak mı?

Bu süreci bitirdikten sonra PKK hay allah süreci bitirdiler bir şey yapamayalım artık mı diyecek yoksa on gündür olduğu gibi bu şerefsiz katliamlara devam mı edecek?

Daha fazla ana ağlamayacak mı? Daha çok göz yaşı dökmeyecek miyiz?

Sayın Cumhurbaşkanımız, bu konuyu öyle bir noktaya getirdiniz ki, şimdi ben KÜSTÜM oynamıyorum deyip çıkmak istiyorsunuz? Daha fazla sürdürmeyeceğiz demek HÜKÜMET için bir politika olabilir mi?

Ateşkesin sürdüğü zamanlar da bu ateşkes ile milyonlarca oy almadınız mı? Şimdi oylar başka partiye gidince BEN oynamıyorum, onları da alın, dokunulmazlıklarını kaldırın dediğinizde bu ÜLKEYE BARIŞ mı gelecek?

Sizin bu ters, sert, zamanlaması çok sıkıntılı demecinizden sonra ORTALIK biraz daha GERİLMEYECEK Mi?

PKK nın belasının yanına bir de HDP nin siyasi gerilimini mi ekliyorsunuz, silahların gölgesinde SEÇİM diyorsunuz, o zaman kimse çıkıp böyle bir şey demedi, şimdi duyuyoruz, eğer o zaman biliyorsanız neden buna ENGEL olunmadı?

Hükümet kimdi? Kim sağlıyordu seçim sandıklarının güvenliğini?

Bu işten öyle biz oynamıyoruz diyerek HÜKÜMET sıyrılamaz, bir POLİTİKA başlattınız, AKİL insanlar topladınız, gittiniz, konuştunuz, Kandil’e, İmralı’ya evet dediniz, Dolmabahçe’de deklarasyon yaptınız.

Şimdi biz yokuz dediniz mi, bu MİLLETİ terörün kucağına atmış olursunuz. Tam tersi Hükümet ve bu ülkenin Cumhurbaşkanı olarak tarafları sağ duyuya davet ederek, varsa bir ATEŞ KES sağlamaya çalışmak varken, bu terörü tetiklemek bize sadece daha fazla ŞEHİTE mal olur.

Eğer bu savaşı bitirebileceğinizi sanıyorsanız, bu savaş 30 yıldır sürüyor, 6.000 den fazla şehidimiz var, daha fazlası olmamaya gayret edin, bizim HALK olarak siz siyasetçilerden beklediğimizi budur.

Çocuk gibi biz oynamıyoruz, küstük, bırakıyoruzu sokaktaki halk söyler de, sizler söyleyemezsiniz, söylediniz mi bu HALKI terörden korumanız, daha fazla şehit vermemiz gerekir.

Karşınızdaki terör örgütü CANA kıyan bir örgüt, kim diye bakmıyor, nerede diye bakmıyor, ÖLDÜRÜYOR.

Her ne başlattıysanız BİTİRMEK zorundasınız, ya da biz bu işi beceremedik deyin BIRAKIN becerebilecek kişiler gelsin ….

Saygılarımla,

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN