Menu

İKİ Dakika

Türkiye gerçekten çok ama çok zor bir dönemden geçiyor.

Seçimler bu ülkenin kaderinde her zaman çok büyük rol oynamıştır. Ama seçim sonuçta bir iradedir, bizlerin iradesidir.

Kapalı bir kabine girip, İKİ dakikada bastığımız bir EVET veya HAYIR ile, Türkiye’nin geleceğini belirleriz.

İşte ülkenin kaderini belirlediğimiz bu İKİ Dakika dışında, bir DÖRT sene sonraya kadar bir daha kimse bize bir şey sormaz, bizim görüşlerimizin, düşüncelerimizin, sıkıntılarımızın, problemlerimizin önemi kalmaz.

Bu İKİ dakikada biz koca ülkeyi, kendi planları, programları, istekleri, hayalleri doğrultusunda kullanmak üzere 550 kişiye emanet ederiz.

O 550 kişi seçilebilmek için dünya kadar para harcar, olmayan bulur harcar, borç alır, yardım alır, bağış alır ve bizim o İKİ dakikamızı kullanır.

Siz sadece o İKİ dakika için önemlisiniz, o kabinden çıktıktan sonra bir daha yoksunuz.

Sonra oylar sayılır, birileri seçilir ve seçilen birilerine yardım edenler, bağışta bulunanlar, borç verenler, destek verenler, her zaman sizin önünüze geçer.

Önce onların istekleri gerçekleşir. O İKİ dakikanızı almak için aylarca sizlere vaatlerde bulunanların hiç birisi ortalıkta gözükmez. Sizden beklenen yapılmıştır, oyunuzu vermişsinizdir, NORMAL yaşamınıza dönebilirsiniz.

Sizin için değişen hiç bir şey olmayacaktır, İKİ dakika önce sorunlarınız, borçlarınız, problemleriniz neyse, o İKİ dakika sonrasında da aynen devam edecektir.

Ama sizin o İKİ dakikanız ile ÜLKE’nin geleceği şekillenecektir, nereye gitmek istediği, ne yapmak istediği, nerede duracağı…

O yüzden, bu ülkenin gündeminde siz sadece İKİ DAKİKA için varsınız, o İKİ dakikanızı boşa harcamayın, İYİ düşünün, GELECEĞİ düşünün ve kendinizce DOĞRU karar hangisiyse ona kullanın.

İKİ dakikada verdiğiniz karar sizin VİCDANINIZDIR, o yüzden kimse size DOĞRU veya YANLIŞ diyemez, yeter ki siz kendiniz vicdanınızla düşünüp o İKİ dakikayı DOĞRU kullandığınızdan emin olun.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN