Menu

Gündem … 02 Haziran 2015

Artık HABER diye bir kavram kalmadı bana göre, çünkü okuduğumuz bir çok haberde midemiz bulanıyor, tiksiniyoruz, yok artık diye hayrete düşüyoruz, bunu da dememiştirler, bunu da söylememişlerdir diyoruz.

Bir ülkenin Cumhurbaşkanı, Muhalefet Liderine, tuvaletleri mi temizledin diyor, hani kendi aramızda bile konuşmayacağımız ucuz sohbetler mitinglerde söyleniyor, yetmezmiş gibi çoluk çocuk televizyonlardan Sayın Cumhurbaşkanlarını dinliyor.

Hızını alamıyor, gazetecileri tehdit ediyor, olmadı kadınlara edepsizler diye bağırıyor.

Gerçekten siyaset hiç bugünkü seviyelere inmedi, artık ARGO hem de bu ülkenin en yetkili kişisinin ağzından her gün ekranlarımızda, kimse ona engel olamıyor, kimse yapmayın, etmeyin, DEVLET ahlakı diye bir şey var diyemiyor. O ne isterse onu rahatlıkla diyebiliyor ama kimse onun hakkında bir şey diyemiyor, diyen anında yargılanıyor.

Neyse, bundan bahsetmeyecektim aslında, sadece NEDEN haber yazmak istemediğimi söylemeye çalışıyordum.

Türkiye çok konuşmadı, haber çıktı, yorumlar geldi ama siyaset ve seçim o kadar önde ki, bu kararın neye mal olacağını şu anda hiç birimiz kestiremiyoruz.

Türk Ceza Kanunumuzda bir madde var, diyor ki; Resmi nikâh olmadan dini nikâh kıyan imam ile çiftlere 2 aydan 6 aya kadar hapis cezası verilir.

Türkiye Medeni bir ülke, yani öyle Suudi Arabistan gibi ben imam nikahı ile evlendim deyip, Boş ol deyince kadını boşayamıyorsun. her şey RESMİ olmak zorunda, bunu uygulamazsan da cezası var.

Erzurum’da bir mahkeme, imam nikahı yapan bir çifte ceza verecekken, Anayasa mahkemesine müracaat ediyor ve diyor ki; Bu madde insan haklarına aykırı, KALKSIN.

Yani İMAM Nikahı serbest olsun, isteyen bir imam çağırsın, kıydırsın nikahı, canı isteyene kadar evli kalsın, sıkıldı mı, tamam boş ol hadi evine dediğine kadın sesini çıkarmadan gitsin.

Kimsenin diyecek bir şeyi yok, kimse bilmek zorunda da değil, resmi hiç bir şey yok.

Ve Anayasa Mahkemesi bunu KABUL ediyor ve DİNİ NİKAHI resmen kabul ediyor. Gerekçesi de; Nikahsız birlikte yaşayanlar var, onlardan ne farkı var, herkes EŞİT olmalı diyor.

Nasıl bir ülkede yaşadığımızı siz düşünün artık…

Peki sonra ne oluyor, Aile Bakanı açıklıyor ” Bu karar resmi nikahın gerekliliğini kaldırmaz. Bu karar çocuk yaşta evliliklere kapı açmamalı”.

Çünkü AMAÇ bu, bu ülkenin Aileden sorumlu bakanı olayı biliyor da, sanki Aile Bakanı benmişim de, o halktan birisiymiş gibi davranıyor.

KADINLAR üzerine oynanan bu oyunu görmek gerekir ama maalesef bu ülkede KADINLAR’In bir çoğu bunu görmemezlikten gelmeyi tercih ediyor, nihayetinde bakın medyaya, gazetelere, kopan fırtınaya, neredeyse OLSUN canım der gibiyiz.

9 yaşında çocukları evlendiren, onlarla cinsel ilişkiye girilebilir fetvaları veren gözü dönmüş sapıklar ülkesi burası. Annesinin diz üstü eteğinden tahrik olan, kadının kahkahasından etkilenen insanlar yaşıyor bu ülkede. Bir de utanmadan, sıkılmadan çıkıp binlerce insana akıl veriyorlar.

Kocama arkadaşımı teklif ettim diyebilen, hamile kadın sokağa çıkmasın diyen, çalışan kadını affedersiniz orospu gibi gören zihniyete sahip insanların şu anda ekranlarda boy gösterdiği bir ülke.

Kocama istediklerini vermedim, o istesin ona her şeyimi veririm diyen, erkek erkeğe aşkı tanımlayan iş adamlarının, ayet sallayanların, ona dokunmak ibadettir diyen insanların yaşadığı bir ülkede KADINLARIMIZIN üzerine oynana bu SON OYUN cidden affedilemez.

Bakanı bile bunun ÇOCUK EVLİLİKLERİNE yol açacağını öngören ama buna karşı ÖNLEM almalıyız diyen bir ülkeyiz.

Allah KADINLARIMIZA ama bu anti-demokratik ve ahlak dışı durumları yaşamayı REDDEDEN, erkekler için değil, kendileri için bir şeyler yapmaya çalışan kadınlarımıza yardımcı olsun.

Gerçekten çok ama çok zor bir ülkede yaşıyorlar. Tacizinden istismarına, mobbinginden maaşına, ev işinden çocuğuna bir çok zorluklara göğüs germeye çalışırken ERKEK egemen bir toplumda hayatta kalmaya çalışıyorlar.

Umarım hak ettikleri yaşamı onlara sunacak seneler gelir, bu yaşamı onlara sağlayacak hükümetler gelir, kanunlar çıkar, yoksa KADINLARIMIZI böyle yerden yere vurup, üçüncü sınıf insan haline getirmek bu ÜLKEYİ her geçen gün KARANLIĞA götürür.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN