Menu

Gündem … 11 Mayıs 2015

Muhtemelen siz bu satırları okurken ben İspanya Malaga yolunda olacağım. Hepinize biraz erken bir Günaydın diyorum 🙂

Dün Eczacıbaşı Kadın Voleybol Takımı DÜNYA ŞAMPİYONU oldu, bir kaç hafta evvel de AVRUPA ŞAMPİYONU olmuştu. Çok ciddi bir başarı cidden, emeği geçen herkesi kutluyorum. Gerçi biz de Futbol dışındaki başarılar başarıdan pek sayılmaz. Hep ikinci planda kalır ya, umarım bu başarıyı daha bir coşkuyla kutlarız.

***
Sayın Cumhurbaşkanının Almanya ve Belçika konuşmalarında DİN yine ön plandaydı.

Hayatta en sevmediğim ve yazmak istemediğim konu DİN konusudur, beş yüze yakın yazı yazmışım, içinde hiç DİN konusu yoktur, ÇÜNKÜ bilmediğim bir konudur, kulaktan dolma da yazmak istemem. Az buz okuyarak yorum yazılacak bir konu da değildir.

Bu kadar az bilmeme rağmen, dünkü konuşmasında dediği ” Alevilik DİNSE ben yokum ” diyerek ne demeye çalıştığını anlamadım.

Bugün ALEVİ gerçekliğini görmemezden gelme gibi bir lüksümüz yok. Kendileri senelerdir Aleviler, Alevi Dernekleri ile yan yana gelip Alevilerin sorunlarını çözeceğiz demiyorlar mıydı?

Bugün tekrar böyle bir demeç verilmesinin nedeni sanıyorum bazı Alevi Derneklerinin HDP’yi destekleyecekleri konusundaki açıklamaları.

Yani DİN ile SİYASET yine içi içe… Madem HDP’yi destekliyorlar, o zaman Alevilik din değil.

Dediğim gibi DİNİ iyi bilen birisi değilim, belki de doğru söylüyordur ama onun konuşması içinde ALEVİ geçti mi, içim rahat değil. O öyle söyledi mi, onun arkasından bu söylediklerini alıp bolca malzeme çıkartacak çok ciddi bir medyası, trolleri, cengaverleri var.

Onun dediğini iki etmeyen, o dedi diye bunu uygulamaya sokan insanlar var, bu özellikle DİN konusunda olursa çok ciddi sıkıntılar doğurabilir diye endişe ediyorum, çünkü DİN hassasiyetimiz belli.

GÜYA Kutsallara saygımız var ya …

***
Geçenlerde yazmıştım, O ne yaparsa yapsın, Devlet onun hakkında verilen tüm suçlamaları, itirazları anında RET ediyor.

YSK ya itiraz .. RET
RTÜK’e itiraz .. RET

Sayın Cumhurbaşkanı’da bu konuyu gündeme taşımış, demiş ki..

” Beni YSK’ya şikayet ediyorlar. Bunlar ANAYASA yı da bilmiyor. Anayasa’yı açıp okuyun, acaba Cumhurbaşkanı nerede SUÇ işler? Cumhurbaşkanının vatana ihanetten başka SUÇU yoktur. meydanlarda konuşma hürriyetimi size yedirmem. ”

Evet, gelelim bu ANAYASA meselesine ….

Bugünkü Anayasa 1982 yılında yapılan Anayasa, hani bugün Kenan Evren’in arkasından atıp tutan HALKIN %91,73 oy ile EVET dediği Anayasa.

%10 barajının konulduğu Anayasa.
Temel hak ve özgürlüklere yasak getiren Anayasa.
Bugünkü siyasetin çıkmazlarını getiren Anayasa.

O gün Cunta ve Cunta Liderlerinin, kendileri hakkında hiç bir şey yapılmasın diye çıkardıkları bir Anayasa.

O günden bugüne kaç yıl geçmiş? Tam 33 sene.

Kaç tane iktidar geldi geçti, hepsi hükümet oldu, sağı da solu da, sağ-sol beraber de, şimdi dincisi, islamcısı da.

33 senede o CUNTANIN koyduğu Anayasa’yı hiç değiştirmediler, değiştirmeye de yanaşmadılar, çünkü hep İKTİDARDA olanların yanında olan bir anayasa oldu.

Kimin geldiği önemli değil, koyulan maddeler öylesine İKTİDARI besleyen, kollayan maddeler ki, iktidar değilsen kıpırdama şansın yok.

Bakın AYNI ANAYASA maddesi ile, o gün Kenan Evren kendisini koruyordu, 33 yıl sonra bugün Cumhurbaşkanımız ne diyor, ” Açın okuyun Anayasayı “.

Yani demokrasiymiş, özgürlükmüş, yapamazsın, edemezsinmiş …

Geç Kardeşim geç, ANAYASA var ANAYASA….

***
Sayın Ahmet Davutoğlu’nun bazı benzetmeleri gerçekten insanı güldürüyor.

” Artık ona Selahattin demeyeceğim ” demişti..

Şimdi de Kılıçdaroğlu’na güya giydiriyor ve diyor ki ” CHP Suriye’ye gireceğiz demişti. Girdik ama Başbakan olarak Süleyman Şah’ı ziyarete gittik. ”

Bravo …

Bir yerden girmek lazımdı Sayın Başbakanım, yola devam…

***
Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız Suriye’liler konusunda sürekli güzel şeyler diyor da, halk pek onlar gibi düşünmüyor.

Bakın daha dün Güvercintepe’de Suriyeliler ile Türkler arasında neredeyse savaş çıktı.

Kim Haklı, kim haksız demeyeceğim ama bu cidden büyük bir sorun, sayıları o kadar fazla oldu ki, artık onlar da örgütlenmeye başladılar. Hala da gelmeye devam ediyorlar, binler ile ifade edilirken artık milyonlar ile ifade ediliyorlar.

Bu sorun nasıl çözülecek, tamam gelmeyin diyemiyoruz ama bunun bir çözüme kavuşması gerek, yoksa korkarım ki Güvercintepe’de yaşanan olayların benzerleri çok daha fazla yaşanacak.

***
Dün paylaşmıştım, Amasya Belediyesi bir şehzade heykeli dikti.

Sol elinde kılıç, sağ elinde de cep telefonu var şehzadenin ve selfie çekiyor.

Böyle bir heykeli yapmayı kim düşündü, yaparken ne düşündü bilmiyorum, SANATÇI neticede bizden farklı düşünen birisidir, olaylara farklı bakar ve sanatını konuşturur, böyle fantezik bir şey de düşünülebilir, hiç itirazım yok.

Ama böyle bir heykeli sokağa dikmek? Hem de Belediye Başkanlığı olarak buna onay vermek?

Yani bu konuda cidden bir yorum yapamıyorum,

Gerçi Sayın Cumhurbaşkanımızın yaratıcı askerlerinden, Emniyet Müdürlüğümüzün yaratıcı polislerinden sonra çokta garip gelmemeli.

Madem yerin adı ” Şehzadeler şehri “, şehzadeler de Selfie çekebilir yani, Teknolojinin Tarih ile buluşması der geçeriz 🙂

***
Bugünlükte bu kadar, seyahatten döndükten sonra görüşmek üzere, hepinize çok keyifli bir hafta olsun, Pazartesi’ne güzel başlayın, güzel devam etsin ….

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN