Menu

Gündem … 5 Eylül 2015

Bizlere çocukluğumuzda DİNİN Allah ile KUL arasında olduğu öğretildi. O yüzden AKP iktidarlarına kadar bu ülkede DİN üzerinden hiç bu kadar siyaset yapılmadı. Türkiye bir çok açıdan belki yarım yamalak bir ülkeydi ama en azından hiç bir zaman Atatürk’ün Din ve Devlet işlerini birbirinden ayıran LAİKLİK ilkesini geri atmadı.

Bugüne kadar da hiç bir parti DİNİ bu kadar siyasete sokmadı. Biz mezhepleri, ayrımcılığı, Onlar Alevi gibi terimleri bu son 12 13 senede duyduk, öğrendik.

İnsanların nasıl ayrıştırıldığını bugünkü kadar hiç görmedik, hiç yaşamadık.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı çıkıp şöyle bir mesaj verebiliyor.

” Biz elimizden geleni yaptık ama RABBİMİZ erken seçim dedi. ”

Yani bir düşünün lütfen, böyle bir sözü kim, nasıl ve hangi nedenden söyleyebilir?

Seçim dediğin insanların gidip OYLARINI verdiği bir sistem, basit ve anlaşılır. Oy verirsin sayılır, kazananı, kaybedeni olur. Bir seçimde A partisi kazanır, bir seçimde B partisi kazanır.

Ama AKP bunu öyle bir hale getirdi ki, AKP’yi seçmeyen bugün artık neredeyse DİNSİZ ilan edilecek.

Ha erken seçim kararını isteyen BİR KİŞİ var, eğer onu kast etmişse bir şey diyemeyeceğim ama UTANDIM.

Laik, Çağdaş, Aydın ve Atatürkçü bir TÜRK olarak, benim ülkemi yöneten bir kişinin, böyle bir demecini DÜNYA kendi diline nasıl çevirdi ve halkına aktardı acaba diye düşündüm.

Bir İngiliz, Bir Alman, Bir Amerikalı, Bir Afrikalı, Bir Asya’lı acaba ” Rabbimiz seçim istedi ” diyen Türkiye Cumhuriyeti Başbakanın sözünden ne anladı acaba?

***
Bir kere, sadece bir kere o da abuk sabuk bir nedenden dolayı 3 parti birden BLOK oy kullanınca AKP ne hallere geldi.

Bakın Başbakan açıklama yapmış hemen ” Meclis’te üç partinin negatif, yıkıcı, muhalefet için nasıl bir araya geldiğini gördük, esas seçim güvenliğini bunlar tehdit ediyor ” dedi.

Silahlar, PKK, ölen şehitlerimiz, kaçırılan işçilerimiz, sokak ortasında terör, taranan karakollar falan TEHDİT değil.

Tehdit, 3 partinin yan yana gelip BLOK halinde oy kullanması.

Halkın gözünü korkutmak için bunları söyleyecekler, ellerinde yine KURAN sallayacaklar, göreceksiniz seçim tamamen DİN, ALLAH üzerine kurulacak.

Bugün oğlunu kaybeden insanlara, ailelere, babalara, annelere, kardeşlere, sevgililere, çocuklara ” Mutlu olun, oğlunuz şehitlik mertebesine yükseldi ” diyen bir siyasetten başka da bir şey beklenemez.

Başka ne kullanacaklar ki?

3 ay içinde açılmış olan yerleri bir daha mı açacaklar? Başka ellerinde siyasette kullanacakları ne malzeme var? Tamamen DİN SÖMÜRÜSÜ yapılacak.

***
Geçen günlerde yazmıştım, bugün bakıyorum bir çok köşe yazarı ” Suudi Arabistan, Katar, BAE, Bahreyn ” gibi ülkelerin neden hiç mülteci kabul etmediğini sorguluyor.

Etmezler, onlar ALTIN saraylarında yaşıyor, özgürlük yok ki,..

En özgür ülke biziz, 2 milyon Suriye’li burada yaşıyor ama görüyorsunuz bir çoğu da bizim ülkemizden kaçıyor.

Suriyeli bir çocuğa soruyorlar, neden yaşamınızı tehlikeye atıp, kaçmaya çalışıyorsunuz diye, çocuk cevap veriyor ” Türkiye’de böyle yaşamaktansa, yolda ölmek daha iyi ” diyor.

Ne kadar doğru bilemem, ama Türkiye bu konuda elinden gelenin fazlasını yaptı, kendi durumu ortadayken 2 milyon insanı barındırmaya çalışıyor, çocuğun sözlerinde mutlaka bir hakikat payı vardır ama yine de Türkiye bu konuda elinden gelenin fazlasını yapmıştır diye düşünüyorum.

***
2013 yılında yaşanan olayın video görüntüleri çıktı, inanılacak gibi değil.

Olay çıkartan bir Amerikalı kadının üzerinde oturan Türk Polisi.

Tam 17 dakika.

Bu nasıl garip bir uygulamadır. Sakinleşince ellerine kelepçe takarsın götürürsün. 3 tane polis bir kadının üzerinde 17 dakika oturur mu. Akıl alacak gibi değil.

Bu arada kadına ne oluyor? Kadın ölüyor, masaj iğne şu bu, kadını kurtarıyorlar ama 13 gün sonra kadın bir kez daha ölüyor.

Yani gerçekten anlaması zor ve kabul edilecek bir durum değil.

***
DOLAR 3 Liranın üzerine çıktı.

Ama korkmayın bir şey olmaz, kontrol altında.

Büyüklerimiz öyle diyor.

***
Son olarak şu Allahuekber sesleri ile coşması beklenen Türk Milli Takımı.

Yani ne yazarsak yazalım, bugün yazılanlara bir bakın, bir de Hollanda’yı yenerse yazılanlara bakın.

O yüzden ben gerçek yorumumu yazmak için Hollanda maçını bekleyeceğim ve kazansa da kaybetse de yorumumu değiştirmeyeceğim.

Sadece söyleyeceğim şu, bu ülkede Futbol adamı yetişmiyor, aynen Siyasetçinin yetişmediği gibi, yetişiyor gibi olanları da biz layıkıyla mahvediyoruz zaten.

***
Bugünlük bu kadar, hepinize keyifli bir gün dilerim, sağlıklı ve huzurlu bir hafta sonu olsun.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN