Menu

Gündem … 9 Mart 2016

Günaydın Arkadaşlarıma,
 
Bugün günü biraz kadınlara ayırdım, çünkü dün bütün Dünyadaki paylaşımların çoğu kadınlara aitti. Kimi çok güzeldi, kimi çok esprili, kimiyse hüzün dolu …
 
Bugün sizlere gazeteden haberler yazmayacağım, hatta işin gerçeği, gazeteleri okumadım bile….
 
Finali yaptığım karede yazdıklarım beni gerçekten çok utandırdı, balerin heykelini bile söken bir ülkede yaşıyorum ve bundan gerçekten çok utanıyorum, ödüm patlıyor birileri çıkıp bu tarz sorular soracak ve ben güzel ülkemi nasıl savunacağım?
 
Bir kaç kendini bilmez diyeceğim de, bunu yapanlar YETKİLİLER ya, nasıl bir kaç kendini bilmez diyebilirim ki?
 
Neyse sinirimi daha fazla arttırmadan kendimi de, sizleri de sakinleştirecek bir şey paylaşayım.
 
Einsten’ı tanımayan yok artık, yüzlerce sözünü paylaşıp duruyoruz, belki bu paylaşımımı daha önce yapan olmuştur ama ben denk gelmediğim için sizlerle Einsten’ın kızına yazdığı ve ZAMANI geldiğinde açıklarsın kızım, çünkü bugün açıklamak doğru değil diye gönderdiği mektubu paylaşacağım.
 
Umarım siz de okur ve uygun görürseniz paylaşırsınız …
 
**
İzafiyet kuramını açıkladığım zaman çok az kişi beni anladı, şimdi insanlığa ulaşması için yazacaklarım da bu dünyada yanlış anlaşılma ve ön yargıyla çarpışmaya mahkum.
 
Mektupları gerektiği sürece korumanı istiyorum, ta ki toplum şimdi açıklayacaklarımı kabul edecek düzeye gelene kadar.
 
Bilimin açıklayamadığı son derece kuvvetli bir güç var. Bu güç herkesi kapsıyor ve yönetiyor , evrenin çalışmasını sağlayan her olgunun arkasında bile o var ve henüz bizim tarafımızdan tanımlanamadı.
 
Bu evrensel güç SEVGİDİR.
 
Bilim insanları, evren için birleşik bir kuram ararken, görülemeyen en kuvvetli evrensel gücü unuttular.
 
Sevgi Işıktır, onu alıp verenleri aydınlatan.
 
Sevgi yer çekimidir, çünkü insanların birbirine çekim hissettmelerini sağlar.
 
Sevgi kuvvettir, çünkü bizdeki en iyiyi çoğaltır, ve insanlığın kör bencilliklerinde tükenmemesine izin verir.
 
Sevgi için yaşarız ve ölürüz.
 
Sevgi Allah’tır ve Allah sevgidir.
 
Bu güç herşeyi açıklar ve yaşama anlam katar. Bu bizim çok uzun süredir göz ardı ettiğimiz bir çelişkidir, çünkü belki insanın evrende kendi özgür iradesiyle kullanamayacağı tek enerji olduğu için sevgiden korkuyoruz.
 
Sevgiye görünürlük verebilmek için, en ünlü denklemimde basit bir yer değiştirme yaptım.
 
Eğer E=mc2 yerine, dünyayı iyileştirecek olan enerjinin ışık hızının karesiyle çarpılacak sevgiyle sağlanabileceğini kabul edersek, şu sonuca varıyoruz: sevgi en kuvvetli güçtür, çünkü sınırı yoktur.
İnsanlığın evrendeki bizim düşmanımız haline gelen diğer güçleri kullanmakta ve kontrol etmekte ki başarısızlığından sonra kendimizi başka çeşit bir enerjiyle beslememiz zorunludur.
 
Eğer türümüzün hayatta kalmasını istiyorsak, eğer hayatta bir anlam bulmamız gerekiyorsa, eğer dünyayı ve içinde yaşayan her duyarlı varlığı kurtarmak istiyorsak, sevgi tek ve biricik cevaptır.
Belki bir sevgi bombası, gezegenimizi harap eden açgözlülük, nefret ve bencilliği tamamen yok edebilecek kadar güçlü bir cihaz, yapmaya hazır değiliz.
 
Buna rağmen her bireyin enerjisini açığa çıkartmayı bekleyen küçük ama kuvvetli bir jenaratör var.
 
Bu evrensel enerjiyi almayı ve vermeyi öğrendiğimiz zaman sevgili Lieserl, sevginin hepsini yendiğini, her şeyin ötesine geçtiğini doğrulayabileceğiz, çünkü sevgi hayatın en özlü kısmıdır.
 
Bütün hayatım boyunca kalbimin içinde sana dair sessizce atanları ifade edemediğim için çok derin bir pişmanlık duyuyorum.
 
Belki artık özür dilemek için çok geç, ama zaman göreceli olduğu için sana söylemem gerekiyor : seni seviyorum ve nihai cevabı bulduğum için sana teşekkür ederim.
 
Baban Albert Einstein
**
 
Hepinize çok güzel bir gün dilerim.
 
Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN