Menu

Gündem … 19 Nisan 2016

Günaydın Arkadaşlarıma,
 
Gündem yine o kadar dolu ki, uzun uzun yazmadan sizlere kısaca Türkiye’nin ve Dünyanın dünkü durumunu özetleyeyim ….
 
1- Brezilya Devlet Başkanı hakkındaki yolsuzluk davası oylaması Muhalefetin başarısıyla sonlandı. EVET yolsuzluk yapmıştır dediler. Başkan Dilma ” Bu bir darbedir ” dedi.
 
2- Sayın Ağaoğlu kısa ve net konuştu : ” Burası adam gibi bir ülke olsaydı, Reza’yı hapse atmak yerine ŞEREF Madalyası takardık ” dedi. Sayın Ağaoğlu taktık ya, parasını devlete yatırdı bir de faiz ödemedik mi, hatta Bakan elinden Madalya verdik, daha ne yapalım, daha ne yapalım…
 
3- Himmet Operasyonu devam ediyor, 105 kişi daha göz altında, bakalım nereye kadar devam edecek. Buradan şu çıkıyor ki ” Arkadaş, biz nasıl sağ kalmışız bu ülkede “. Düşünebiliyor musunuz, 5 sene önce hem bu AKP vardı,hem de şu 3 4 yıldır bitiremedikleri Polis, İş Adamı, Savcı, Hakim, Maliyeci, Bankacı vardı. Hepsi beraberdi ve diyorlardı ki ” NE istediler de vermedik. ”
 
4- Drone’lar tehlike yaratmaya devam ediyor, özelikle uçaklara iniş sırasında. Yine Heatrow’da drone faciası ucuz atlatıldı.
 
5- Bu kez Akdeniz’de mülteci botu battı, yüzlerce ölüden bahsediliyor, hani çözülmüştü bu olay?
 
6- Kilis bu sıralar YER ÇEKİMİ sorunu yaşıyor, yine roket DÜŞTÜ, 4 can daha gitti, ne oldu, ne olacak kimse bir şey demiyor. Karşılık verdik deniyor, olay orada bitiyor. Savaşta değiliz ama iki günde roketlerden 10 kişi öldü. Bir tane doğru dürüst açıklama yok.
 
7- Sayın Davutoğlu bu ülkede yaşamıyor ve bu ülkenin Başbakanı değil sanırım. Aklını tamamen HDP’ye vermiş durumda. Dünya kadar olay olup bitiyor ülkede,o hala Fezlekeler ile uğraşıyor. HDP lileri hapse tıkınca demek ülke normale dönecek????
 
8- Yazmak istemiyorum ama ne yapayım… Ali İsmail Korkmaz cephesinde değişen bir şey yok. Devletin Polisliğini üstlenen ” Benim esnafım aynı zamanda Polistir ” diye savunulan aşağılık insanlardan 3 tanesi SERBEST …. Ne diyebilirim.. İçimden geçenleri siz anladınız…
 
9- Ahmet hakan bugün özür dilemiş … Aşağılık Alman dedi diye .. Sen onu Almanlara anlat Ahmet Hakan bize değil….. Ensar Vakfında da aynı şeyi yaptın, Ensar’ı koruyacağım diye yazılar yazdın …
 
10- Başkan ” Kızdırmasınlar beni 10 sene daha gitmem ” dedi. Baştan aşağıya izledim Aziz Yılldırım’ın basın toplantısını . Kimseye toz kondurmadı, herkesi korudu, kolladı, ÇÜNKÜ ona hesap sorabilecek TEK BİR KİŞİ yok .. Basın toplantısından sonra kendisini Sporun Cumhurbaşkanı ilan ediyorum….
 
Daha çok haber var da, bu kadar yeter 🙂
 
Gününüz güzel geçsin, keyifle …
 
Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN