Menu

Gündem … 6 Ağustos 2015

Zaman farkından dolayı bu sıralar doğru dürüst okuyup yazamıyorum, ama yine de elimden geldiği kadar takip etmeye çalışıyorum.

Öyle garip, öyle üzücü, öyle kabul edilemez şeyler oluyor ki bu ülkede, inanın bazen yaşadığım ülkenin bu kararları veren insanlarından da, bu insanları bu noktalara getirenlerden de nefret ediyorum.

Yüzlerce can kaybettik değil mi madenlerde, hele SOMA faciası 301 can verdik, sayı çok gözükmeyince bizim medyamız ilgilenmiyor ama her gün bir, iki, beş .. Boyna madenlerde insan kaybediyoruz, ocaklar sönüyor.

FITRATIMIZDA olan bu ölümlere çare aranacak yerde, alınacak önlem paketleri 2020 yılını ertelendi biliyor musunuz?

Bu ne demek peki?

Şu demek, düne kadar MEZAR olan madenleri, canlar gittikten sonra şunları yapmanız falan dediler ya, yani CANLARI korumak için önlemler almanız gerekiyor ya, bunu MADEN sahipleri yapmadı, madenleri de açmadılar, sonunda HÜKÜMET Maden patronlarının istediğini yaptı.

Yani alınacak önlemleri 2020 senesine erteledi.

Şimdi aynı madende, aynı alınamayan önlemler ile o madenler açılacak, kimse de bir şey diyemeyecek, VAKTİM VAR kardeşim 2020 ye kadar yapacağım dediniz mi tamam.

Giden canlar, sönen ocaklar bu insanların zerre kadar umurlarında değil. Bir HÜKÜMET böyle bir kararı nasıl alabilir? Açıkçası sinirden buna mantıklı bir yanıt veremiyorum.

***
” Evlatlarımızı feda etmeye hazırız. ”

HAYIR, on kere HAYIR, bin kere HAYIR, milyon kere HAYIR.

Ben evladımı feda etmeye hazır değilim, ASLA da olmayacağım.

Bir Başbakan bunu nasıl söyler, bunu nasıl dile getirebilir.

Sen mi doğurdun o çocuğu?
Hastayken sen mi durdun başında?
Sen mi onu büyütebilmek için senelerce deliler gibi çalıştın?

Sen kimsin ki BENİM evladımı FEDA ediyorsun, ve NE için feda ediyorsun?

Savaş çığırtkanlığı yapa yapa ülkemizi bu duruma getirdiniz. Yok Suriye, yok PKK, yok İŞİD…

Giden canlara bakın, ben daha bir tane Villalardan, kocaman zengin çocuklarından, Meclisten, Bürokratlardan, Bakanlardan, Genel Müdürlerden çocuğu ŞEHİT olanı duymadım, görmedim ( istisnalar vardır tabi, genel diyorum. )

Şehit olanların hepsinin durumu belli, izliyoruz, görüyoruz. Garip, kimsesiz, sahipsiz, yoksul vatandaşlarımızın çocukları.

O yüzden Sayın Başbakanım…

Ben evladımı FEDA falan etmem, edebilecek ANNE ve BABA tanımıyorum, kolaysa sizler Meclisten başlayın çocuklarınızı feda etmeye….

***
Bu ülkeyi yaşanmaz bir ülke haline getirmek için ellerinden geleni yapıyorlar, istiyorlar ki kimse konuşmasın, toplanmasın, yürüyüş yapmasın, protesto etmesin.

Bunu da HUKUKA dayandıracaklar ki, öyle cezalar verilsin ki HALK sinsin ve bunu yapmasın, korksun.

O yüzden de Toplantı ve Gösteri Hakkına Kısıtlamalar getiriyorlar.

Mesela suç işleyen eylemciye UYARMADAN müdahale edebilecek polis.

Burada artık suç işlemeyi nasıl tanımladığına bağlı tabi her şey, YÜRÜYORDU, boynunda KIRMIZI FULAR vardı, suç işliyordu, ben de çektim vurdum derse birileri yarın, bakalım ne olacak….

***
Dün heyecanla sonucunu bekliyordum, komik oluyor tabi, orada 21:45 iken maç saati, burada 13:45, neyse öğrendik tabi, üzücü bir sonuç.

Fenerbahçeli arkadaşlarım GS Kulübünün paylaşımına çok kızmış, ” Hayaller biter, Galatasaray Başlar ” sözleri ile yaptığı paylaşım vardı ya…

Olabilir, benzer şeyleri hepsi birbirine yapıyor, o yüzden kimse kimseye kızmamalı, aynı şey Galatasaray’ın başına gelseydi hiç merak etmeyin birileri de buna benzer şeyler paylaşacaktı.

Bunlar hep vardı ve var olmaya devam edecek, FB’ye UEFA Avrupa Liginde başarılar dilerim.

***
Eh bayağı yolu yarıladık, kısmetse Cuma akşamı yola çıkıyoruz ve Cumartesi sabah evimizdeyiz.

Herkese çok keyifli bir gün dilerim, sevgiyle kalın, çokça gülümseyin, zor olsa da ..

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN