Menu

Gündem … 01 Ağustos 2015

Biliyorsunuz seyahetteydim, kısıtlı olanaklar ve zaman darlığı yüzünden Türkiye’de olan biteni çok fazla takip edemedim, bu sabah döner dönmez, kahvemi yapıp gazeteleri okuyayım dedim.

Tabi daha kafadan okuduğum haber canımı sıktı…

*** Mehmetçik öldürülüyor….
*** Polislerimiz katlediliyor ….
*** Ortada Hükümet yok, umut da yok..
*** Siyasiler kendi dertlerine düşmüş, kimsenin halka ne olduğunu umursadığı yok.
*** Ekonomide çöküş almış başını gidiyor, ihracat durmuş.
*** Dolar almış başını gidiyor…
*** Turist sayımız da çok ciddi düşüş var, oteller zor durumda…
*** Bazı siyasetçiler hala KADINLAR ile uğraşıyor..
*** Kadın cinayetlerinde 258 kadını katletmişiz, durmuyor..
*** Eğitim alanında skandal üstüne skandallar yaşıyoruz…

Daha bir sürü şey eklenebilir …

AMA Sayın Cumhurbaşkanımız açıklama yapıyor …

” Tek derdimiz var, İSLAM, İSLAM, İSLAM … ”

Biz herhalde başka bir ülkede yaşıyoruz, bu yaşananların hiç birisi DERT değil, veya o bir başka ülkenin Cumhurbaşkanı olduğunu sanıyor.

Öyle ya, bugün sokaktaki hangi insana sorunumuz nedir diye sorsanız, herhalde aklına gelen en son yanıt ” İSLAM ” olacaktır.

Anlamak mümkün değil ..

***
Siyasetin seyri bir açıklama ile nasıl değişti farkında mısınız?

Azınlık Hükümeti dedi …

Olay bitti..

Sayın Davutoğlu anında döndü, CHP ile gelinen noktayı aktardı, koalisyon falan görüşmüyorlarmış, zaten Cumhurbaşkanının kabul etmeyeceği bir koalisyonu kurmazlarmış, birden Azınlık Hükümeti için MHP ye döndüler.

Türkiye’yi yatırdılar bir satranç tahtası üzerine, eğlenerek oynuyorlar. Kimsenin seçmenin ne istediği ile ilgisi yok, herkes kendi derdinde.

Şehitler için mesajlar hazır zaten, FEDA edip duruyorlar kendilerini. Suçlanacak yer de hazır, HDP. yeter ki seçimlere girmesinler veya girseler bile barajı geçemesinler.

Cidden AKIL TUTULMASI yaşıyoruz, Türkiye’nin bu kadar sorunu varken bu siyasetçiler nasıl bu kadar umarsız olabiliyorlar, bunu da anlamak mümkün değil.

***
Nükhet Duru kendince bir açıklama yapmış, bir gecelik ilişkiler aldatma sayılmıyormuş ona göre.

Olabilir o kendince öyle düşünebilir de, orada bir nüans var, diyor ki ” Evli bir erkeği bir kadının kandırması 10 dakika sürer, evli bir kadını kandıramazsınız. ”

Yani bu durumdan şunu anlıyoruz ki, erkeklerin hele ki evli erkeklerin hepsi bir gecelik aldatmaları evli olmayan kadınlar ile yaşıyor. Evli kadınlar içinde bir gecelik ilişki yaşayan kadın yok.

Eh bu da kendince bir tespit tabi, kadınlar bunu kendi aralarında tartışsınlar.

***
Arka arkaya inanılmaz isimler bu sene Türkiye Liginde.

Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzon, Antalya …

Çok ciddi transferler yaptılar, dünyanın parasını gömdüler bu oyuncular, hepsi 30 yaş üstü ( arada belki altta olanlar da vardır ama geneli..)

Bir çok Avrupa takımı gencecik çocukları çatır çatır oynatırken, biz 30 yaş ve üstü futbolculara öyle paralar veriyoruz ki, aklın alması mümkün değil.

Eleştirmiyorum, belki böyle bir şey gerekliydi, çünkü seyirci futboldan uzaklaşmıştı, belki böylelikle seyirci y,ne sahalara döner, bu açıdan olumlu buluyorum.

Ama harcanan paralar gerçekten çok ciddi paralar, Alt yapıya, gençlere daha çok destek yaratabilecek olanaklar, ve bu para var ama biz tercihimizi ŞAMPİYONLUKTAN yana kullanıyoruz, SPORDAN yana değil.

Ne yapalım, bu da bir tercih…

***
Bugün sabah geldim, Allah izin verirse yarın sabah KOLOMBİYA’ya uçuyorum, Dünyanın bir ucundan diğer ucuna diyeyim. Zaman bulursam yine yazarım tabi. Sanırım 6 saat gerideyiz bu sefer…

Herkese çok güzel bir hafta sonu dilerim, keyifli ve sağlıklı günlere..

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN