Menu

Gündem … 30.07.2015

Terör olayları neden arttı diye sorular soruyoruz.

Açıkça hiç sevmediğim ve bu Türkiye’ye yakıştıramadığım bir siyasetçi, AKP’li Başbakan Yardımcısı Sayın Yalçın Akdoğan gazetelere demeç vermiş….

Kendince yaptığı açıklama bence İTİRAF olmuş…

Demiş ki ..

” Seçimden önce ben defalarca ‘AK Parti varsa çözüm süreci var’ dedim. ‘AK Parti güçlü bir şekilde iktidar olursa bu meseleler hızlı bir şekilde yoluna girer’ dedim. Ama oyu sen alacaksın, bütün her şeyi de Ak Parti yapacak. Ben diyorum ki, HDP tabanı Kürtler, bunlara sebep olan yöneticiler hakkında çok ciddi şekilde bunlara hesap sormaları lazım, sıkıştırmaları lazım. ”

Açıklamasını LÜTFEN dikkatlice OKUYUN….

Diyor ki AKP varsa çözüm süreci var, AKP güçlü bir şekilde iktidar olursa bu meseleler çözülür.

HALK ne dedi, AKP’ye …

Senin artık tek başına iktidar olmanı istemiyorum, Başkanlık sistemi gibi saçmalıkları istemiyorum,

Yani kararı HALK verdi ve AKP’nin güçlü bir şekilde iktidarda olmasını istemediğini kullandığı OYLARI ile söyledi.

Ne yani şimdi AKP güçlü bir şekilde iktidar olamadığı gibi, tek başına da iktidar olamıyorsa NEDEN çözüm sürecinden vaz geçiyor?

Hani bu çözüm süreci siyasi değildi? Hani bu çözüm süreci Analar ağlamasın diye yapılmıştı?

Şimdi Analar ağlıyorsa, şehitler veriyorsak AKP bize ” Kusura bakmayın, bizi seçmediniz o yüzden mi ” diyor? Biz miyiz AKP ye oy vermedik diye bu şehitlere neden olan?

Böyle bir şey söylemeye hakları var mı? Bu olayları nasıl bir mantıkla AKP’nin tek başına iktidara gelmemesine bağlıyorlar.

Şimdi HDP tü-kaka oldu, düne kadar yıllardır HDP ile görüşen, tüm süreci karşılıklı götüren, sekreterya kurduran, Dolmabahçede birlikte açıklama yaptıkları insanlar da HDP dendi, seçime kadar hiç bir sorun yoktu.

Yani gerçekten türk insanını aptal yerine koyan açıklamalar. ve farkındalar mı değiller mi bilmiyorum ama verdikleri her DEMEÇ ile, terörü daha da azdırıyorlar, onlar demeç verdikçe PKK daha fazla eylem yapıyorlar.

Sayın Davutoğlu’da Meclisteki REDDİ kendince açıklamış, Kandil bütün bilgilere sahip olacaktı diye.

Güler misin, ağlar mısın bu duruma..

Daha bir iki ay öncesinde verdikleri mesajları Kandil”e gönderenler, Kandil”den gelen mektupları demeç diye açıklayanlar, bugün Kandil’in haberi olmasın, yani HDP Meclis’te bu bilgilere sahip olmasın diye uğraşıyor.

HDP’yi başkalaştırma, yok sayma eylemleri devam ediyor ama bu Türkiye’nin git gide aleyhine oluyor. Sayın Cumhurbaşkanı demedi mi, bırak elindeki silahı gel Meclise gir siyaset yap diye..

Yanlış anlaşılmasın HDP’yi falan savunuyor değilim, oyumu HDP’ye falan da vermedim ama düne kadar yan yana olan insanların seçimlerde istedikleri sonucu alamadıkları için 6 milyon kişinin oy verdiği bir partiyi de DIŞLAMALARINI anlamıyorum, benim demokrasi anlayışıma uymuyor.

Gerçekten Türkiye’de gerilimi devam ettirmek isteyen bir kaç kişiden birisidir Sayın Akdoğan, verdiği her mesaj, her demeç tamamen provakasyona yönelliktir, ceremesini de o değil, HALK çekmektedir.

Allah bizi bu kadar birbirimizden ayıran siyasetçilerden korusun….

Amin..

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN