Menu

Gündem … 29 Mart 2016

Günaydın Arkadaşlarıma,
 
Akıl almaz cinayetler, tecavüzler yaşıyoruz….
 
Berat’ın katilinin itiraflarını okurken kanım dondu… O anneye baktım, servis şoförü olan katile baktım … İlişkileri varmış … Servis şoförü ile ilişkiye giren annenin durumunu çocuk öğrenmiş…
 
Yani ne denebilir artık bilemiyorum cidden, bu nasıl bir ahlaksızlıktır, bu nasıl bir saçmalıktır, ÇOCUKLARIMIZI kime emanet edeceğimizi şaşırdık..
 
Bütün öğretmenleri değil tabi ama bu sapık öğretmenleri, Bütün Servis şoförlerini değil ama böyle sapık servis şoförlerini, minibüs şoförlerini ….
 
Her tarafımız dökülüyor ….
 
1980 li yıllardan beri Yurt dışına seyahat ediyorum, bugün Avrupa’ya, Amerika’ya gidin, sokakta bir ÇOCUĞU sevemezsiniz, bırakın sevmeyi, İZİNSİZ fotoğrafını çekemezsiniz.
 
Şöyle bir başını okşamaya falan kalkın bakın neler oluyor. Daha çok yeni, Madrid’de parkta bir sürü çocuk gördüm, oynuyorlar, nasıl güzeller, tarihi eserlerin orada kimisi çıkmaya çalışıyor, kimisi inmeye….
 
Rengarenkler, elimde telefon bir kaç fotoğraf çekeyim dedim. Daha birinci kareyi çekerken, karşıdan benim fotoğraf çektiğimi gören bir genç kız geldi. ” Ne yapıyorsunuz siz ” dedi, dedim ” çocuklar çok güzel, rengarenk, fotoğraflarını çekmek istedim “. ” Hayır ” dedi kız, ” Çekemezsiniz, izin almadan çekim yapamazsınız. ”
 
Pınar ile Venedik’teyiz, o kanalda giden dolmuş-vapurdayız. Bir bebek arabasında nasıl güzel bir kız çocuğu, annesi de yanında. Bu sefer temkinliyiz, son derece sevecen bir şekilde fotoğraf çekebilir miyiz diye izin istedik, kadın izin vermedi.
 
Yani diyeceğim, Avrupa, Amerika çocukları bir şekilde kendince korumaya çalışıyor, biz de ise ne hale geldiğimize bakın….
 
Kadın cinayetleri diyorduk, şehitler diyorduk, işçi ölümleri diyorduk, Canlı bombalar diyorduk ….
 
Şimdi bunlara bir de Çocuk katilleri, Çocuk tecavüzcüleri, Cinsel İstismarcılar ve Sapıklar eklendi.
 
Eskiden Kadınlarımızın maruz kaldığı CİNSEL SORUNLARA, artık ÇOCUKLARIMIZ maruz kalıyor ve DİKKAT EDİN gitgide artıyor ….
 
Çünkü, cezası caydırıcı değil, çünkü belli bri kesim yaptığında korunuyorlar, DİN maskesi altında korunuyorlar, neredeyse Cinsel İstismara maruz kalan öğrencileri, çocukları cezalandıracaklar.
 
Allah sonumuzu hayır etsin cidden …
 
Vakıf, Dernek, Kurs, bilmem ne …. Adı veya Konusu ne olursa olsun …
 
Anne ve Babalara çok ama çok önemli bir görev düşüyor, çocuğunuzu kendinizin gidip bizzat görmediğiniz, hocaları ile konuşmadığınız, referans almadığınız her hangi bir KURUMA yazdırmayın, göndermeyin ….
 
Bugün pek keyifli bir konu olmadı ama maalesef bu da Ülkemizin gerçeği …. Yazmak ve anlatmak ve Paylaşmak zorundayız, en azından ben öyle hissettim….
 
Huzurlu bir gün olsun …
 
Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN