Menu

Gündem .. 10 Aralık 2016

Bugüne hangi haberler ile uyandık, madde madde bakalım mı ..

Yalnız o maddelere bakmadan şu haberi vermek istiyorum. Güney Kore’de Parlamenter rejim işliyor. Onların başında da Park Geun Ye var, biraz tarikatçı bir kadın. Dostu da hiç bir devlet işiyle alakası olmayan bir tarikat lideri Choi Soon-Sil. İşleri perde arkasından Choi’nin götürdüğünü düşünen milletvekilleri, işi oylamaya getiriyorlar ve 300 milletvekilinden 234 milletvekilinin onayı ile Başkan Park görevden alınıyor.

Nasıl bir demokrasi ve laiklik örneği değil mi?

Neyse biz kendi dünyamıza dönelim, bakalım bizim ülkemizde neler olmuş …

1- ANNE terliği beraat etti. 38 yaşındaki oğluna plastik terlik fırlattığı için hakkında 5 yıla kadar hapis istenen Şenay Teyze ilk duruşmada beraat etti. Böylelikle Anne terliğinin silah olmadığını anlamış olduk, yani terliği yemeye devam.

2- Ecem Haliloğlu İzmir’de düğününe 10 gün kala teyzesi ile birlikte Ankaralı Müteahhit Nevzat Demir’in kullandığı otomobil tarafından ezilerek ölmüş, Nevzat Demir yardım etmek yerine, arabasını orada bırakıp kaçmıştı. 4 ay kaçan Nevzat Demir, teslim oldu ama Devlet dedi ki, seni tutuksuz yargılayacağız, hadi evine git. Niye mi? Bir fotoğrafına bakın, fikriniz olur…

3- Atatürk’ün CHP si falan kalmadı zaten de, dün verdiği demeci okudum, sadece acı acı güldüm. Sayın Kılıçdaroğlu demiş ki ” Bir ülkenin yöneticisi bankada 200.000 Dolar tutuyorsa TL ye güvenmiyor demektir. ” Güya Sayın Cumhurbaşkanını eleştirecek. Ana Muhalefet Partisinin gündemini dahi Sayın Cumhurbaşkanı belirliyor, ne kadar yazık.

4- AKP MHP anlaştı, bugün açıklamayı yapacaklar, TBMM taslak sunulacak, TBMM den sonra da halka sorulacak. Ben referandumdan bugünden %65 üzeri bir onay alacağını söyleyeyim. Hiç kimseye sürpriz olacak bir sonuç çıkacağını sanmıyorum. Hayırlısı olsun ne diyeyim, yetmez ama evet ….

5- Bizdekiler bitti artık sanırım ki, şimdi FETÖ den dolayı PAPAZ tutuklamaya başladık. Artık FETÖ ile Papaz nasıl bir ilişki içindeler de böyle bir tutuklama oldu, orasını bilmiyoruz.

6- Bu arada tabi Medya pek dokunmuyor ama yine de minik minik arada haber olarak geçiyor. NATO  TSK’daki bu kadar askerin atılması veya görevden alınmasını eleştirince, Genel Kurmay Başkanımız arayıp DARBE yi anlatmış. Eminim o aradıktan sonra NATO bayağı bir bilgilenmiş hatta özür bile dilemiş olabilir !!!!

7- Yine Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi, bizim Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu ( HSYK ) gözlemciliğini askıya almış. Yani bizim HSYK artık Avrupa’da pek dikkate alınmıyor, sebebi ne, tabi ki FETÖ kapsamında görevden alınanlar, tutuklananlar. Önemli mi, değil, bize ne Avrupa’dan, daha bitiremedik bile, devam ediyoruz tutuklamalara ..

8- Venedik Komisyonu diye bir komisyon var, Hukuk ile ilgileniyorlar ve Avrupa ülkelerinde Hukuk ile sorun olunca devreye girip, araştırma yapıp, çalışmalarını anlatıyorlar. İşleri güçleri kalmamış, bu sefer de bizim OHAL uygulamamızı araştırmışlar ve demişler ki ” OHAL önlemleri sınırı aştı. “. Bak ya, sen kimsin ya, Venedik bilmem nesi, sana ne kardeşim, zaten yaptığınız araştırmanın zerre kadara değeri yoktur…

9- Domatesin kilosu yaklaşık 3 TL. Domatesi yetiştiren, emeğini veren tarlasında o domates için para harcayan, gübresidir, ekmesidir şuyu buyu, uğraşan kişi 80 – 90 kuruşa satıyor domatesi. Sonrası…. Sonrası tam bir komedi, 90 kuruşluk domates, İstanbul’da markette 3 TL oluyor. İnanılacak gibi değil gerçekten ama maalesef yıllardır böyle…

10- Arda’nın 3 gol bir asisti konuşuluyor. Bir kaç gün öncesinde istenmeyen adam ilan edilen Arda, bugün baş tacı. Arda mı değişti 2 3 günde? Birden sihirli bir değnek mi değdi Arda’ya .. HAYIR tabi ki. O takımın başında Luis Enrique denilen bir adam var. Kızmadan, sinirlenmeden, kibirlenmeden elindeki Dünyanın en iyi futbolcularının olduğu kadroyu oynatan birisi. Kapris ve Sitemlerle değil… Arda’ya küsmedi, kızmadı, koydu tekrar takıma, hem de ilk on bir de .. O da üstüne düşeni yaptı, BRAVO Luis Enrique ve tabi BRAVO Arda….

Bugünlük bu kadar, keyifli bir gün geçirmenizi dilerim …

Sevgilerimle,

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN