Menu

Gündem … 28 Mart 2016

Günaydın Arkadaşlarıma,
 
Bugün siyaset, terör, savaş, canlı bomba, şehit, Reza, Şems, yandaş, paralel yazmayacağım ….
 
Bugün Türkiye’nin çivisinin çıktığını gösteren, Ahlaki olarak neredeyse çöküşe geçmiş ülkemin iki ilginç olayını aktaracağım…
 
Olayın birincisi Ankara’da yaşanıyor, bir boşanma davası ….
 
Nesi ilginç diyebilirsiniz, her gün yüzlerce boşanma davası oluyor.
 
2011 yılında 36 yaşında bir adam, 22 yaşında bir kızla evleniyor, bir de çocukları oluyor. Ancak bir süre sonra, kadın sürekli adama, sen kanepede yat diyor, adam da kabul ediyor, kanepede yatmaya başlıyor.
 
Bir sabah adam erken uyanıp karısının odasına girmek isteyince kıyamet kopuyor, zorlayınca da içeride başkası olduğunu görüyor, adam kaçıyor ama kaçarken cep telefonunu düşürüyor.
 
Meğer adamı kanepede yatıran kadın, geceleri sevgilisini yatağa alıyormuş.
 
Neyse adamı yakalıyorlar da, ne yapacaklar, KONUT DOKUNULMAZLIĞI İHLAL den 10 ay hapis cezası alıyor, adam bu sefer bir de karısına boşanma davası açıyor. Aile Mahkemesi de davayı haklı bulup boşanmayı onaylıyor.
 
Ne cesaret değil mi?
 
Olayın ikincisi daha da bir ilginç ….Olay yine Ankara’da ..
 
14 yaşındaki kız öğrencisine cinsel içerikli mesajlar gönderen bir KADIN öğretmen cinsel istismar nedeniyle tutuklanıyor.
 
Tamam her meslek içinde iyi ve kötü var, ama son zamanlarda nedir bu Öğretmen rezilliği anlamak mümkün değil.
 
Çocuklar ses etmedikçe, bu olaylar ortaya çıkarılmadıkça kimse bir şey duymuyor, görmüyor.
 
Bu olay da zaten bir şikayet üzerine falan değil, 14 yaşındaki kızın annesinin kızının cep telefonun da tesadüfen örmesi ile ortaya çıkıyor.
 
İşin üzücü tarafı ise, 14 yaşındaki kızın şikayetçi olmaması. Öğretmen ise şu anda yargılanıyor, kızın ailesi ise işin peşini bırakmayacaklarını söylüyor.
 
Gelelim kıssadan hisseye ….
 
AHLAK çöküntüsü yaşadığımız bir GERÇEK….
 
Özellikle sosyal medyanın bunda payı çok fazla ama ben Sosyal Medyayı suçlamıyorum, çünkü orası bir platform, bunu yaşayanlar, yapanlar BİZİZ, yani İNSANLAR….
 
Sosyal Medyanın yanı sıra televizyonlardaki diziler, dizilerdeki roller, abuk sabuk evlenme programlarında insanların neler konuştukları, yaşadıkları, sosyal medyayı kullanan anneler, babaların yaşadıkları, yaşattıkları…
 
Çocuklarımızın eline bütün DÜNYAYA bağlanıp, istedikleri, merak ettikleri bir DÜNYA veriyoruz, her şeyi artık bizden iyi biliyorlar, bizden daha fazla meraklılar ve bu da ister istemez bizim gibi CİNSELLİĞE kapalı ülkelerde patlama yapıyor.
 
Çözüm ne ben de açıkçası bilmiyorum .. Çözüm ellerindeki telefonu almak değil, orası kesin, çözüm ONLAR ile İLETİŞİMDE olmak diyorum, onları her şeyi konuşabilecekleri bir ortamda tutabilmek.
 
Yasaklama, korkutma, engelleme gibi önlemlerin tam ters eki yaptığını düşünüyorum…..
 
Umarım gençliğimizi ve çocuklarımızı daha büyük AHLAKİ çöküşlerden koruyabiliriz…
 
Hepinize çok güzel bir Pazartesi ve bereketli bir hafta diliyorum.
 
Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN