Menu

Gündem … 25 Haziran 2015

Ben Üniversite sınavına hayatımda bir kere girdim, o da 1976 yılında, sonrasında bir daha hiç sınava girmedim. AKP’nin 2002 iktidarına kadar bu ülkede onlarca sınav yapıldı ama biz o sınavların iptal olduğunu veya yandaşlar için özel hazırlandığını görmedik.

Özellikle son 5 6 yıla bakın, bir tane sınav hatırlamıyorum ki, hakkında bir şaibe olmasın.

Şimdi ailelerin başında TEOG diye bir bela var, yıllarca çocuklarını bu sınav için hazırlayan aileler, bu sınav için neredeyse çocukluklarından vazgeçen gençler var. Sınav yapılıyor ama YİNE bir soru iptali, bilmem nesi şuyu buyu derken, TEOG sonuçları yine açıklanamıyor.

Düşünebiliyor musunuz, Milli Eğitim Bakanlığı sonuçları açıklayamıyor çünkü sınavda sorulan bir soru yüzünden DAVA açılıyor ve DAVA henüz sonuçlanmadığı için Milli Eğitim Bakanlığı bekliyor.

Aileler bekliyor, çocuklar bekliyor, okullar bekliyor…

Bir sınavı bile beceremiyoruz..

***
TBMM Meclis Başkanını seçecek, adaylar müthiş.

CHP – Deniz Baykal
MHP – Ekmelettin İhsanoğlu
HDP – Dengir Mir Mehmet Fırat

AKP henüz açıklamadı ama muhtemelen Nabi Avcı olacak.

Dördü de saygın isim, yıllarını siyasete, devlete vermiş adamlar.

Eğer koalisyon için herhangi bir çalışma yoksa, 3. tura kadar hiç biri seçilemeyecek, çünkü her parti mutlaka kendi adayına oy verecek.

Son turda ise en .çok oy alan iki aday yarışacak ki, bunlardan birisi bugünkü aritmetiğe göre Deniz Baykal, diğeri de aday olursa Nabi Avcı veya AKP adayı her kim olacaksa o.

Öyle veya böyle İLK KOALİSYONU Meclis Başkanlığı seçiminde göreceğiz.

Eğer MHP katılmazsa oylamaya AKP kendi adayını seçtirecek, çünkü CHP-HDP oyları Deniz Baykal’ı seçtirmeye yetmeyecek.

Yani işler yine Sayın Devlet Bahçeli’nin elinde.

AKP’ye Meclis Başkanlığını hediye edecek mi, etmeyecek mi?

Göreceğiz…

***
Sayın Cumhurbaşkanının iftar daveti konuşuluyor, masa davet bilmem kaça mal olmuş, şu olmuş, bu olmuş.

Bu tür yazılar, bu olayı öne çıkartmalar Sayın Cumhurbaşkanının en sevdiği şeyler, çünkü ona konuşma hakkı veriyor, hele bir de asılsızsa, kaybettiği prestiji ona yeniden kazandırmak için eline verilen fırsat olarak görüyor.

Uzun zamandır konuşmuyordu, dün yine çıktı, konuşmaya başladı ve BİZ demeye başladı. bana hakaret etmek için yapılan, çıkartılan şeylerdi demeye başladı.

Eh haklı da, sen böyle iyice araştırmadan, soruşturmadan haber yapmaya kalkarsan, eline yüzüne gözüne bulaştırırsan, o da çıkar bunu kullanır.

***
Akşam bir film seyrettim…

Adamın biri düğünde yaralanıyor, hastaneye kaldırmak istiyorlar ama adam polis tarafından aranıyor.

Yakınları bunun üstüne bir hastaneyi basıp, bir doktoru kaçırıp yaralıyı tedavi ettiriyorlar.

Biraz daha kurgulasam güzel bir senaryo olur değil mi?

Ama bu bir film değil tabi, Adana’da yaşanan bir olay. Türkiye artık filmleri aratmayacak derecede sahneler ile dolu, magandalar hastane basıp, doktor kaçırıp, tedavi ettirebiliyor.

***
İki güzel haber..

Birisi Mutlu Kaya, hani şu Diyarbakır’da silahlı saldırıya uğrayan güzel kızın hayata gülümseyişi, ses yarışmasına katıldığı için kurşunlanmıştı, neyse ki hayata döndü, şükürler olsun.

Diğeri de gerçekten bir mucize ve yaşama bağlılık, Aybüke Metin. Yedinci kattan baş dönmesi ile aşağı düşerken beşinci kat balkon demirlerine tutunmayı başaran ve hayatını kurtaran kız. Yaşamı bugünden sonra değişecektir eminim, sadece burun kırılmasıyla kurtulmuş, şükürler olsun.

***
Bu sene ligimiz enteresan olacak sanırım.

Yabancı yasağı kalktı ya, isteyen 11 futbolcusunu da yabancı olarak alıp oynatabilecek.

Eto’o’yu futbol severler bilir, iyi futbolcudur, Drogba gibi o da 34 yaşında Türkiye’ye, Antalyaspor’a geliyor. ne yapar Antalya’da onu bilemem, ama Antalya’nın iyi sükse yaptığını düşünüyorum.

Bugün bir de Tüpçü Başkanın seçimi var. Arkasında çok ciddi bir Hükümet desteği var, değil haluk Ulusoy, kim gelse o Başkanlığı ondan alamaz.

O yüzden ben seçimde hiç sürpriz beklemiyorum.

Transfer dönemlerinde gazete okumayı hiç sevmem, yüzlerce oyuncu alınır, verilir, kimler kimler transfer edilir ama gelin görünki bunlardan bir kaç tanesi sadece olur, diğer onlarca haber boş çıkar.

O yüzden ligler bir an evvel başlasın da görelim kim gerçekten kimi almış.

***
Bugünlük bu kadar, sağlıklı ve keyifli bir gün dilerim.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN