Menu

Gündem … 26 Haziran 2015

Artık şuna iyice inandım ki DEMOKRASİ bize fazla geliyor.

7 Haziran’dan beri tam 20 gün geçti. Türkiye’de HÜKÜMET yok, bırakın artık Hükümeti, hükümeti kurmak için önümüzü görebileceğimiz, herkesin içine sinen bir çalışma da yok.

Bunu fırsat bilen dış mihraklar, ajanlar, provakatörler, düşmanlar da iş başında.

Kobani baskını ve giden bir sürü can. Canlı bombalar, hemen sınırımızın dibinde. İnsanlar ÖLÜYOR:

Biz ise hala içeride, birbirimizi yiyoruz, böyle bir katliam da bile Türkiye’nin parmağı var mı yok mu, bizim sınırımızdan mı girdiler, girenlere izin mi verildi gibi tartışmalara neden oluyoruz.

Siyasi seviye yerlerde sürünüyor, Kobanİ’de insanlar ölüyor, Türkiye siyaseti karışıyor.

Türkiye’nin kaderi 4 tane partinin liderinin dudakları arasına hapsedilmiş, ben onu istemem, ben onunla olmam, onu tanımam, kapılarım kapalı gibi ÇOCUK OYUNUNA çevirdik siyaseti.

Hiç kimsenin Türkiye’yi düşündüğü yok, varsa yoksa Siyaset ve bu siyaset yoluyla RANT kapma kavgası.

Bu millet artık başkalaştırılmak istemiyor, siyaset birbiriyle konuşabilen ve Türkiye’yi aydınlığa doğru götürmesi beklenen partilere mesajını verdi ama onların hiç birisi bu mesajı okumamakta direniyor.

Daha ne yapabilir bu HALK? demokrasi de yapabileceği tek şeyi yaptı, gitti %86 katılım ile oy verdi. Partiere de ne yapın, edin UZLAŞIN dedi.

Partilere ben küstüm, onu sevmiyorum, onunla olmam demesi için vermedi bu oyları. Meclis Başkanlığı seçilecek, bin türlü senaryo konuşuluyor. Bütün sorunlarımız bitti, şimdi oturup 4 tur boyunca Meclis Başkanı TOTOSU oynuyoruz.

Bu süre içinde olan da HALKA oluyor, iş yapan kimseyi bulamıyor, ödemeler yapılmıyor, imza atılmıyor, TİCARETTE her şey durdu, kimse ödeme yapmıyor, işçiler çıkartılıyor, sınavlar erteleniyor, mahkemeler de davalar artıyor.

Diyorum ya, cidden bu demokrasi bize fazla geliyor. HALK üstüne düşeni yaptı ama SİYASİ LİDERLER bu ülkenin kaderiyle oynuyorlar. Hiç kimsenin Türkiye’yi düşündüğü yok.

Nasıl rahat uyuyorlar aklım almıyor, hiç mi vicdanları sızlamıyor ülkede bu kaos yaşanırken hala BEN ve PARTİM derken.

Kim kimle ne yapacaksa yapsın, bugünden KÖTÜ olamaz.

Dilim varmıyor ama, bugünler daha iyi günlerimiz diye düşünmeden de edemiyorum, Meclis Başkanı kaosu bitecek, bu sefer Hükümet kaosu başlayacak, kurulamazsa bir de seçim kaosu..

SAYIN MİLLETVEKİLLERİ …

Biz batıyoruz, farkında mısınız?

İnsanlar bankalara borçlarını ödeyemiyor, maaşlarını alamıyor, firmalar tahsilat yapamıyor, fırsat bu fırsat diyen patronlar bir sürü işçi çıkartıyor, aileler çocuklarını hangi okula göndereceklerini bile bilmiyor, her taraf, her şey BELİRSİZ.

Lütfen artık aklınızı başınıza alın ve ne gerekiyorsa YAPIN.

Yoksa bu TÜRKİYE’ye yazık edeceksiniz.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN