Menu

Gündem … 23 Haziran 2015

Dün benim gibi duyarlı, ülkesini seven, hangi görüşe sahip olursa olsun ahlak ve vicdana sahip herkesin İÇİNİN SIZLADIĞI o görüntü hakkında yazmıştım.

Bugün biraz daha şekilleniyor, anlıyoruz. Kısa bir şekilde tekrar bu konuyu aktaracağım.

Reza Zarrab’a ne ödülü verildi?

İHRACAT ŞAMPİYONU ödülü.

İhracat yani, Türkiye’de üretilen bir malın Yurt Dışına bir ülkeye gönderilerek Türkiye’ye DÖVİZ kazandırması.

Yan, Reza Zarrab’ın VOLGAM şirketi, sermyesi 500.000.- TL olan bu şirketi, 2014 yılında tam 847 MİLYON DOLARLIK mücevher satmış.

Nasıl bir döviz girdi diye düşünüyorsunuz değil mi, hakikaten biz nankör oluruz o zaman, çünkü 847 Milyon Dolar ne demek arkadaş, müthiş deli bir para, bunu Türkiye’ye kim getirirse getirsin, ÖDÜL değil, ne isterlerse vermemiz lazım.

Ama işte kazın ayağı öyle değil. Yani Türkiye’ye gelen giden bir para YOK, döviz YOK. hepsi kağıt üstünde.

İşin içinde neden Zera Zarrab var? O ne ile suçlanmıştı, anımsayalım.

ABD ve AB 2012 yılından sonra İRAN ile ilgili ticaretlerde para transferini yasakladı, yani YASAL yollardan İran’a döviz geliş gidişi olmasını imkansız hale getirdi.

Türkiye yolunu buldu, bunu ALTIN olarak transfer etmeye başladı, yani ödemeler ALTIN ile yapılıyordu, bizzat Hükümet kendisi yapamayacağı içinde bu işi birisi üstlendi, Reza Zarrab.

Eh AB ve ABD aptal değil, bir süre sonra ALTIN ticaretini de yasakladı. Yani biz İran’dan aldığımız petrolün bedelini bir şekilde ödemek zorundaydık.

İran’a 2013 yılında yapılan mücevher satışı SIFIR, yani İran bizden 2013 yılında HİÇ mücevher almamış ama her ne olmuşsa 2014 yılında İran Halkı birden bire Türkiye’nin mücehver ülkesi olduğunu görmüş ve SIFIR dan 847 Milyon Dolar’a zıplayan bir mücevher ihraç etmişiz.

Yani Canım Türkiyem, aldığımız yasal olmayan PETROL’ün parasını, yasal olmayan yollar ile GERİ ÖDÜYORUZ; hem de kağıt üstünde ve bunu yapan şirket İHRACAT ŞAMPİYONU diye Hükümetin elinden ödül alıyor.

Herhalde hiç DÖVİZ girişi olamadan, İhracat şampiyonu yaratan Dünyada tek ülkeyizdir.

Hikaye budur ….

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN