Menu

Gündem … 15 Kasım 2014

Bugün kaç gündür yazacağım deyip yazamadığımı yazacağım.

Sabah yine Ahmet Hakan yazmış, neden 1000 odalı falan diye, gerçi artık herkes biliyor ya neden 1000 odalı olduğunu, olsun ben de yazmış olayım.

Biliyorsunuz burasının inşaatı Sayın Erdoğan Başbakan iken başladı, hayali neydi anımsayalım…

Başkan olmak…

Başkan olunca Cumhurbaşkanı da kendisi, Başbakan da kendisi, bakanlar da kendisi ve ayrı ayrı oturmalarına gerek yok, hepsini bu SARAY’a toplayacak ve bütün işlemler bu SARAY’dan yapılacaktı.

Ayrıca bir Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı binalarına gerek yoktu.
İnşaat bu mantıkla devam etti, ta ki BAŞKAN olma hayalleri suya düşene kadar.

Peki bu inşaatın harcamaları hangi bütçeden çıktı, tabi ki Başbakanlık bütçesinden, çünkü Dünyada hiç bir yerde Cumhurbaşkanı kendisine bina yapsın diye bütçe verilmez.

Dolayısıyla önce Başbakanlık, sonra Başkanlık ve ikisi de olmayınca 1000 odalı içinde kendisi, ailesi, danışmanları ve hizmetlileri ile – artık toplam kaç kişiler o koca sarayda bilmiyorum – oturdukları bir saray ortaya çıktı.

Ama yetmedi, okudunuz mu bilmiyorum, şimdi hemen yanına küçük bir RESIDENCE yapacaklarmış, gerektiğinde misafirler falan kalabilsin diye, sadece 700 kişilik.

Geçen elektrik parasını hesaplamışlar, 700 Bin TL tutuyormuş.

Yakışır Sarayımıza, hem artık içinde HALKA AÇIK Cami de olacakmış, Türkiye’de halka kapalı, sadece dışarıdan fotoğrafını çektiğiniz camiler de var ya !!! bu öyle olmayacakmış.

***
ANADOLU partisi …kısaca ANA Parti …

Emine Ülker Tarhan kurdu, hayırlı olsun.

Doğal olarak medya ve hem siyasetçi, hem hakem, hem futbolcu, hem teknik direktör, hem patron, hem çalışan, hem gazeteci, hem yorumcu … olan halkımız başladı yorumlamaya…

Kimi iyi etti derken, fark ettim ki büyük çoğunluk pek doğru bulmamış..

Bölünmüşlük olarak bakıyor olaya. Hatta bunu AK Partinin yaptırdığına dahi inananlar var.

Ben olaya biraz farklı bakıyorum.

Önce bu partide kimlerin olacağını görmek istiyorum, neler planlıyorlar. Zaten hedefin 2015 seçimleri olmadığı bir gerçek…

CHP bölündü mü bilemem ama CHP uzun zamandır zaten bir politika üretemedi ki, zaten bölünmüş durumda, bunu içine sindiren var, sindiremeyen var.

Ben kızmak yerine, beklemeyi tercih ediyorum, zaten bu seçimlerde kimse AKP’nin oyunun düşmesini beklemiyor, Belki bir sonraki seçimde ciddi bir atak yapabilirler.

Tekrar hayırlı olsun diyorum, bakalım gelen günler ne gösterecek…

***
Herkese çok keyifli bir hafta sonu diliyorum.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN