Menu

Gündem … 20 Mayıs 2016

Günaydın Arkadaşlarıma,
 
Bugün uzun uzadıya siyaset yazmayacağım….
 
Çünkü artık SİYASET diye bir şey kalmadığını düşünüyorum.
 
Tek bir ADAM, tek bir PARTİ ve onun yönettiği bir ülke var.
 
Muhalefet diye bir şey yok, seçilmiş üç parti var, üçünün de bırakın siyaset yapmayı, Türkiye’yi bugün yönetebilecek ne vizyonu, ne kadrosu var.
 
O yüzden artık bugünden sonra Türkiye’yi sadece BİR kişi yönetecektir, eh görünüşe göre de Türkiye’nin en az %50 si bu yönetimden memnun olduğuna göre, geri kalanın toplam %20 25 i de bu yönetim şekli ile ilgilenmediğine göre, ortada DEMOKRASİ ve SİYASET diye bir şey kalmamıştır.
 
Türkiye AKP’nin yapacağı kongreyi bekliyor falan hikayedir…
 
Türkiye artık BAŞKANLIK sistemi ile yönetilen, bütün kararları BİR kişinin vereceği ve bunu da Resmi yollardan yapabilecek bir duruma gelmiştir.
 
Son nokta bunun Referandum veya Oylama ile resmen kabul ettirilmesi olacaktır ki bu da çok zor gözükmemektedir.
 
O yüzden siyaset yazmanın bir anlamı da kalmamıştır, hani hep dediğimiz gibi yazmamızın altında bizim gibi düşünen insanlar olduğunu da hissetme ve kendi çapımızda mutlu olmak duygusudur, yoksa Körler – Sağırlar, birbirini ağırlar’dan öteye geçemiyoruz maalesef.
 
Şu Türkiye’de olan olaylardan bir kaç tanesi bir başka ülkede olsaydı kim bilir neler olurdu ama biz de bu olayları yaratanlar yükselmeye ve yüceltilmeye devam ediyor.
 
Düşünsenize kimin ne zaman istifa edeceğini dahi o söylüyor ” Zannediyorum Sayın Davutoğlu şu gün istifa edecektir ” diyor, olay bitiyor.
 
Bakmayın dünkü kutlamalara, biz bu ülkede milyonların katıldığı Cumhuriyet mitingleri gördük, Atatürk sevgisi başka, Oy kullanmak başka…
 
O mitinglere bakarak ARTIK BU İŞ BİTMİŞTİR dediğimiz zamanlarda bile, AKP oyunu arttırarak çıktı seçimlerden.
 
AKP bugün 2002 den, 2010 dan çok daha güçlü, artık parti çi sorun da kalmadı, Cumhurbaşkanı bile ” PARTİMİZ ” diyor ve bunu derken hiç bir sorun görmüyor, tabi ki Partimiz diyeceğim, ben o partinin kurucusuyum diye de gayet güzel savunuyor.
 
Neyse, iyi ki uzun uzadıya yazmadım :))
 
Karamsar mıyım HAYIR, belki de bazı şeylerin gerçekleşmesi için böyle olması gerektiğine inanıyorum, sonuçta bu yönetimi destekleyen, isteyen benim Halkım, kararı onlar verdi, benim katılıp katılmamam sonucu pek değiştirmiyor.
 
Ben her zaman yaptığımı yapacağım, gördüklerimi ve düşündüklerimi yazacağım.
 
Herkese çok güzel bir gün diliyorum…
 
Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN