Menu

Gündem … 6 Şubat 2016

Günaydın Arkadaşlarıma,
 
İki günlük aradan sonra tekrar birlikteyiz, bugün biraz abartmış olabilirim, kusura bakmayın, ne de olsa güzel kareler, sözler birikmiş, hadi şunu da koyayım,şunu da paylaşayım derken bazen ne kadar paylaştığımın farkına varmıyorum.
 
Eskiden haberleri okur ve sizlere özetler, en azından sabah vakti olmayanlara kısacık bir haber turu attırmaya çalışırdım.
 
Şimdi okuyacak ve yazacak haber bulamıyorum, daha doğrusu HABER çok ama hepsi kan, ölüm, şiddet kokuyor. Savaş çığırtkanlarının gölgesinde yaşıyoruz.
 
Ortalıkta bu kadar olup biten şey var, ama Hükümet bunların hiç birisi olmamış, olmuyormuş gibi davranıyor. Onlarca şehit veriyoruz, insanlar evlerini terk ediyor, Suriye’de savaş acımasızca devam ediyor, insanlar kaçıyor, ekonomi neredeyse durma noktasına gelmiş, halk kredilerini ve kredi kartlarını ödeyemiyor, enflasyon %10 lara gelmiş …
 
Ama Sayın Cumhurbaşkanımız önce Güney Amerika, sonra Senegal falan derken Dünyaya Başkanlık sistemini anlatıyor. Sayın Başbakan çıkıp ” şerefli 300 bilmem kaç tane AKP milletvekilimizle ” falan deyip kendi milletvekillerini övüypor, Muhalefet deseniz tamamen pısırık hale gelmiş, sesi çıkmıyor, çıkıyorsa da çıkartacakları mecra kalmamış.
 
Sonuçta o kadar karamsar bir tablo var ki, bunu hepimiz görüyoruz, o yüzden de bir de bunları ben detaylı yazmamak için haberlere son zamanlarda pek değinmiyorum.
Bizler bir şekilde yaşamaya devam ediyoruz, ne olacağımızı, nereye doğru gittiğimizi bilerek ama bilmiyormuş gibi davranarak. Bu işin sonu öyle veya böyle onların istediği gibi bitecek diye düşünüyorum, AKP bir şekilde %50 halk desteğini kaybetmeyerek ONU Başkan yapacak….
 
Çünkü onun başkanlığını engelleyebilecek ne bir muhalefet kaldı, ne de olmamasını sağlayacak bir Halk desteği var. %25 kadar bir kesin direniyor ama yeterli değil tabi….
 
Neyse .. İşte böyle bir manzara varken …
 
Ben sizlere sadece güzel bir gün dileyebiliyorum, tabi ki umudumuzu yitirmeden yazmaya, çizmeye, okumaya direnmeye ve paylaşmaya devam edeceğiz, etmeliyiz de …
 
Bakın paylaştığım fotoğrafa … Orada bir siluet dikkatinizi çekecek mi? Doğa bile ondan vazgeçmezken, biz ASLA vazgeçmeyiz…
 
Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN