Menu

Gündem … 19 Şubat 2016

Günaydın Arkadaşlarıma,
 
Dün sabah Sayın Başbakanı ve Cumhurbaşkanını dinleyene kadar, bu katliamı YPG’nin yapmamış olabileceğine dair içimde hiç bir his yoktu.
 
Sonra Sayın Başbakanın konuşmasını dinledim. Olayı öyle bir YPG üstüne yıktı ve YPG üstünden Amerika başta olmak üzere, herkese bakın sizin desteklediğiniz YPG neler yaptı, gördünüz mü diye o kadar çok bahsetti ki, tam acaba falan derken bu sefer Sayın Cumhurbaşkanı çıktı aynı şeyleri söyledi.
 
Sonra da olayı yapan kişinin adı, sanı, nereden geldiği, nasıl geldiği, neye üye olduğu ve daha bir çok delil elimizde, hepsi var dedi.
 
Bunu dediğinde olayın üstünden daha 24 saat bile geçmemişti. YPG bir açıklama yapmamıştı.
 
Şimdi lütfen gelin düşünelim, deli sorular gibi olacak ama…
 
Terör bir ses getirmek için yapılır, hele böylesine kanlı bir terörü gerçekleştiren, bu kadar ses getiren bir terör grubu bu terörü üstlenir, neden üstlenmesin, çünkü bunun için yapıyor.
 
Mesela lanet PKK; gidip askerlerimizi şehit ediyor, bombalar patlatıyor, enselerinden vuruyor, sokakta vuruyor, ama yaptığını üstleniyor, ben yaptım diyor….
 
Mesela lanet El Kaide, El Nusra, İŞİD, bunlar yaptıkları her eylemi, her terörü üstleniyorlar, biz yaptık diyorlar.
 
YPG neden üstlenmesin?
 
O zaman da akla şu soru geliyor…
 
YPG şu anda hele ki Amerika Birleşik Devletleri, Rusya gibi iki büyük gücü arkasına almışken, biz onları TERÖRİST olarak görmüyoruz deyip neredeyse kendilerine çok büyük bir siyasi güç kazanabilme şansları varken, kendileri ile Plaket alış verişi yaparken NEDEN böylesine kanlı bir eyleme girişip elde ettiği bu siyasi geliri, boşa harcasın ve Dünyayı karşısına alsın…
 
Hadi onu da geçtim ….
 
24 saatte nasıl oldu da biz teröristi teşhis ettik. Şimdi o manzarayı sizlere hayal edin demeyeceğim ama 28 kişi parçalanmış, bir sürü yaralı, o bomba tesiri ile o insanlar ne hale gelmiş, kimden ne DNA sı aldın, kiminel mukayese ettin de nasıl bir sonuç çıktı da 24 saatten az bir zamanda Fail belirlendi, haid belirlendi, onun ne zaman nereden girdiğini nasıl tespit ettin…
 
Gördüğünüz gibi bir sürü deli sorular….
 
Nitekim dün Sayın Cumhurbaşkanı gelişmelerden ve YPG biz yapmadık demesinden sonra şöyle dedi …
 
” Her ne kadar PKK ve PYD’nin başındakiler kendileriyle alakalı olmadığını söylüyorlarsa da, İçişleri Bakanlığımızın ve İstihbarat örgütlerimizin bilgileriyle bunlara ait olduğu ortaya çıkmıştır. ”
 
Sayın Başkbakan ise hala aynı fikirde ve hala konuyu ABD’ye getiriyor..
 
” Saldırının doğrudan YPG irtibatı ortaya konmuştur. Umarız artık MÜTTEFİKLERİMİZ de YPG’nin bölücü örgütün uzantısı olduğunu görürler. ”
 
İşte bu kadar net ….
 
Bütün mesele YPG’nin bölücü terör örgütü sayılması ile ilgili ….
 
Hala komplo teorileri ve deli sorular bana neyin doğru olduğunu gösteremedi, YPG yapmıştır da diyemiyorum, yapmamıştır da diyemiyorum….
 
Hayırlı bir Cuma’ya ….
 
Sevgiler & Saygılar
 

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN