Menu

Gündem … 13 Temmuz 2015

17 25 Aralık döneminde bir kişi biraz öne çıkmıştı, hani milletin a…… koyan birisi vardı, anımsadınız mı, adı Mehmet Cengiz idi.

Koymasını koydu , kimse de bir şey diyemedi, yapamadı, böyle bir kimsenin Türkiye’de artık iş bile yapamaması lazımdı, ama tam tersi oldu, git gide büyüdü, büyüdükçe de koymaya devam etti.

Bugünlerde yine koymaya çalışıyorken, karşısına pek te tahmin edemediği birileri çıktı.

KARADENİZİN kadınları……

Sokakta omuzuna çarpsanız neredeyse kavga çıkaran ERKEK milleti, bu büyük, kudretli, güçlü iş adamının bu söylediklerini görmezden gelirken, Artvin Cerrattepe KADINLAR bu koyan adama karşı direnişe geçti.

Cengiz Holding Artvin’in Cerrattepe’sinde yapmak istediği MADEN için KADINLARI geçemiyor, günlerdir bu konu medyada yer alıyor, başarılı olabilecekler mi, gönlüm çok arzu ediyor, istiyor ama DEVLET ile mücadele ne kadar mümkün, ve DEVLET bizim o çok sevdiğimiz Jandarmasını da yanına almış.

İnşallah bu kadınların gururlu, onurlu direnişleri BAŞARILI olur ve Devlet ve bu özel şirket o madeni oraya yapmaktan vazgeöer.

Halkın istediğini halkına veren bir Devlet olmaktan öte, milletin a…. koyan bir şirketin elinde esir olmuş bir Devlet mi ..

Göreceğiz, selam olsun Cerrattepe’de direnen o kadınlara ve onlar ile birlikte direnen Karadenizli halka…

***
7 Haziran Seçimlerinden sonra kendisini 2 3 gün hiç görmedik, tek bir demeç vermedi, verdiklerini de yazılı verdi.

Sonra yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı, çünkü her ne kadar 7 Haziran seçimleri ” 400 milletvekili ve Başkanlık sistemi ” talebinin tam anlamıyla iflası olsa da, AKP tek başına iktidara gelemese de, Muhalefetin bir araya gelemeyeceğini gördü.

Bekledi, uzattı, millete ” Alın bakın sizin oy verdiğiniz partiler budur, yan yana gelemeyen insanlara koalisyon yapın dediniz, yapamadılar, bir de bunlara Hükümet mi verecektiniz. ” mesajının halkta iyice yerleşmesini bekledi.

Elindeki tüm olanakları kullandı ve HALKIN %60 oy verdiği 3 parti hiç bir başarı sağlayamadı, Meclis Başkanı da, Danışma Kurulu da seçimlerde AKPnin zaferi ile sonuçlandı.

Ve şimdi tekrar sahneye çıktı.

Her gün verilen iftarlar, her iftarda konuşmalar, yine medya her gün ondan bahsediyor, dün yine başladı propaganda yapan konuşmalara, ona göre ” Türkiye ekonomisini kıskanan LOBİLER var ve Türkiye’nin büyümesini istemiyorlar “, artık kimse bu lobiler.

Ve tabi merak ediyorum, kimmiş bu ülkeler, hangi ülke mesela Türkiye gibi olmak istiyor?

Onu da açıklarsa çok memnun olacağız…

***
Bugün koalisyon görüşmeleri başlayacak, ilk ayak AKP-CHP görüşmesi, bakalım kırmızı çizgiler mavi veya yeşil olacak mı?

Sayın Cumhurbaşkanı ve belli bir AKP tabanı ERKEN SEÇİM istiyor. Sayın Davutoğlu ne istiyor henüz net değil, MHP hiç bir şey istemiyor, o sadece Ana muhalefet olmak istiyor.

Gerçek anlamda Hükümetin kurulmasını ise CHP, HDP ve İş Dünyası istiyor, halkın bir erken seçime gitmesini istemiyor.

Ben de buradan yazıp duruyorum, O orada olduğu sürece hiç bir parti AKP ile koalisyon yapmayacaktır, yapamaz, yaparsa bunu halkına ve tabanına anlatamaz. Hele ki O nu koruycu ve kollayıcı yaklaşımları kabul edemez.

Zaten böyle olacağını Sayın Davutoğlu koalisyon görüşmelerine başlamadan söylemiş, olası bir erken seçimde en az hasarı biz alırız, onlar düşünsün demiş.

Haklı da … CHP ve MHP kaybeder, HDP güçlenir, AKP ise olası bir erken seçimde TEK BAŞINA İKTİDAR olur….

Sayın Bahçeli görevden almış Sayın Hallaçoğlu’nu.

Görülen lüzum üzerine diyerek….

Hayret ettim, genelde pek böyle şeylere takılmazlardı, nasıl olmuş bu.

***
Fenerbahçe’yi hayranlıkla izliyorum.

Müthiş bir takım kurdular, takımın neredeyse tamamı değişti, çok ciddi ve büyük oyuncular aldılar.

Tabi bir Galatasaray’lı olarak tedirgin oluyorum ama bir FUTBOL sever olarak, bu sene Fenerbahçe’yi ve oynadığı futbolu çok severek izleyeceğimizi düşünüyorum.

Sonuçta bizler FUTBOLU çok seviyoruz, taraftarlık tamam ama şöyel keyifli bir maç seyrettiğimizde de hoşumuza gidiyor.

O yüzden bu Dünya Yıldızlarını takıma kazandıran Fenerbahçe yönetimini tebrik ederim, yaptıkları bu hamleler, sadece Fenerbahçe için değil, artık kimsenin sevmediği, nefret ettiği Futbolu tekrar yeşil sahalara kazandıracağı için.

Seyirci, taraftar olmadan oynanan futbolun bilgisayar oyunundan farkı kalmaz ki bu sene statların seyirci rekoru kıracağını düşünüyorum.

***
Diyarbakır bombacısını kaç gündür takip ettik, nasıl bir ihmal anlaşılır gibi değil.

Sayın Davutoğlu bile kabul etmiş, ihmal iddiaları çok ciddi diye. E bunu HDP başından beri söylüyordu, DEVLETİN içindeki bazı odakların yardımı olmadan o bomba orada patlatılamazdı diye…

Sayın Davutoğlu gözlerinin yaşına bakmayacakmış, inşallah öyle olur.

***
İŞİD’e katılmak için Suriye’ye giden 45 yabancı yakalanmış, sorguları yapılıyormuş.

Sonra sınır dışı edileceklermiş.

İnsanların İŞİD’e katılma nedeni ne olabilir, kadınlı erkekli insanlar İŞİD’e katılmaya çabalıyor.

Tabi ki en önemli şey PARA, ancak bu işin profesyonelleri asla sınırda falan yakalanmaz, ben daha sınırda yakalanan profesyonel paralı asker duymadım, bunlar AMATÖRLER.

Yani macera arayanlar, oynadıkları Playstation SAVAŞ oyunlarının gerçeğini yaşamaya çalışanlar, şiddet meraklıları.

Hadi erkekleri anladım diyelim de, kadınlara ne oluyor? onlar neden İŞİD’e katılıyor, amaç dini bir görüşe dayanıyorsa İŞİD hangi dini duyguları harekete geçirebilir ki?

***
Herkese çok güzel bir hafta ve gün olsun, sağlıklı ve sevgi dolu bir gün dilerim.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN