Menu

Gündem … 14 Temmuz 2015

Bu satırları yazdıktan sonra yine havaalanına doğru yola çıkmak için hazırlanmaya başlayacağım, yine bir iş seyahati ama bu sefer kısa 🙂

Dün gündem yoğun, haberler ise umut vericiydi, bugün nasıl bir gün olur bilmiyorum ama dün Türkiye’de ben ve benim gibi düşünenleri umutlandıran haberler vardı gündemde.

Mesela, Yeşil Yol için İdari Mahkeme yürütmeyi durdurma kararı aldı ancak tabi bu bir son değil, bakalım Danıştay ne diyecek, gerçekten bu proje tamamıyla ortadan kalkacak mı yoksa Devlet ve Özel Şirketler yine de istediklerini elde edecekler mi?

Mesela; Paralelci Fethullah Hocaya ait dershaneleri hedef alarak ortadan kaldırılmak istenilen tüm dershanelerin kapatılması Anayasa Mahkemesinden geri döndü. Bu okulların hepsi Paralelci dedikleri şahıslara ait değildi tabi ama bu bir hesaplaşmaydı. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızdan ” Eyyyyy Anayasa Mahkemesi ” diye başlayan bir konuşma geleceğine kesin gözüyle bakıyorum.

Mesela; Bir şey olmayacağını bile bile Koalisyon görüşmeleri sıcak geçti haberlerini okuyoruz. En azından konuşabilen, yan yana gelebilen siyasi partiler gördük, son 13 yılda iki tane siyasi parti liderini özel günler hariç, el sıkışırken ve sohbet ederlerken görmemiştik. bence hükümet kurulmasa bile siyaseti götüren bu insanların yan yana gelebilmesi çok güzel. Millet bu tabloları görmek istiyor.

Mesela, Sayın Davutoğlu’nun önerisini çok sevdim, keşke samimi bulunsa ve gerçekleşse, hani demiş ya, şöyle dört siyasi parti lideri yan yana gelip birlikte iftar açsak diye. Neden olmasın? Böyle bir görüntünün Türkiye imajı açısından ve insanlar üzerinde ne kadar büyük ve pozitif etkisi olur. Keşke başarabilseler.

Mesela;Yine ilk defa Sayın Davutoğlu Cumhurbaşkanı ile aralarında görüş farklılığı olduğunu dile getirdi. Şimdiye kadar onun gölgesinden çıkmayan bir Davutoğlu için ve Türkiye için böyle bir sözü duymak bile bence bir ilerlemedir. Görüş ayrılıklarının olduğunu bütün Türkiye biliyorken bunu sürekli saklamaya çalışmak daha zordu.

Mesela: İlgezdi’ler kendiliğinden gidip Savcılığa, kendileri hakkında suç duyurusunda bulundular. Yani, basında bizim hakkımızda yolsuzluk iddiaları var, bizim gelmişimizi geçmişimizi araştırın dediler. bence siyaseten çok güzel yaptılar. Sonuçta mahkeme, savcılık araştıracak ve varsa bir yolsuzluk mutlaka tespit edecektir.

Mesela; Düne kadar Kabataş yalanları ile gündeme oturan Star gazetesi, bu bir operasyondu, hepimizi kandırdılar, algı operasyonu yapıldı tarzında haberler yazdı, özür dilemedi ama en azından meydanlarda ” Türbanlı bacımıza saldırdılar ” haberinin doğru bir haber olmadığını teyid ettiler. yeterli mi ? Değil tabi ama en azından bu milletten ” 400 milletvekili istiyorum ” diyerek bunu oy isteme malzemesi yapanlara güzel bir yanıt olmuştur eminim.

Mesela; AKP üzerinden CHP’ye Dinsiz parti yakıştırması yapan Sayın Hallaçoğlu’nu sessiz sedasız görevden alıverdiler. Siyaseten yapılması gereken bir hareketti ve MHP bunu yaptı.

Mesela; Bugüne kadar hiç bir siyasi olaya ilgi göstermeyen, seçim sonuçlarını vermek yerine oyun havaları yayınlamayı düşünen FLASH TV bile, YEŞİL YOL projesine, ” Sen kimsin DEVLET la ” diyerek siyasetin tam ortasına müthiş yorumlar yaptı. Devleti belki de Flash TV kadar hiç bir gazete, medya kuruluşu bu kadar NET ve AĞIR eleştirmedi.

Ha dün yine;

Kadın cinayetleri tam gaz devam etti…
Cinnet cinayetleri devam etti…
Trafik kazaları devam etti ….

Artık bunlara yapacak bir şeyimiz yok, belki daha ileri bir demokrasi ile, belki çok daha ağır trafik cezaları ile bunları da tamamen bitiremezsek te, azaltabiliriz.

7 Haziran seçimleri ile bir hükümet kurulabilecek mi, hatta birilerinin tamamen karşı söylemlerine rağmen ortaya bir şey çıkacak mı bilmiyorum, AMA 7 Haziran belli bazı kesimlerde biraz farklılık yaratmışa benziyor.

Düne kadar umudu kalmamış bir çok insan yarına biraz daha umutla bakıyor, sanki bir yerlerde ufakta olsa kıvılcım çakmış, yavaş yavaş yanıyor.

Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak, en azından 13 senedir olduğu gibi olmayacak, bu kesin artık. İster seçim olsun, isterse olmasın, bu ülke artık DEMOKRASİ ile yönetilmek zorunda, TEK PARTİ iktidarı ile değil. Hele ki BİR KİŞİ ile hiç değil.

Halk bunu gördü, 7 haziran sonuçlarını da gördü ve bugüne bakıp, yarın tekrar TEK BAŞINA iktidar heveslilerine yol vermeyecektir, en azından ben öyle diliyorum.

Salı günü için bu kadar haber yeter 🙂 bana iyi yolculuklar, sizlere sağlıklı, güzel, keyifli ve bol gülümsemeli bir gün dilerim.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN