Menu

Gündem … 19 Haziran 2015

Vatanımdan uzakta da olsam sabah erken kalkma ve gazeteleri okuma alışkanlığımı mümkün mertebe devam ettirmeye çalışıyorum.

İzleyebildiğim ve şu ana kadar kendimce edindiğim, gördüğüm şey; Ayırt etmeksizin Siyasetin Vatan lehine değil, kendi lehine kullanma çabası.

HALK ne demiş, ne yapmanızı istemiş, neden böyle oy vermiş, ne mesaj vermiş, HERKES görüyor, onlar da görüyor ama onlar kendi menfaatleri adına bunu onaylamıyor, hepsi topu birbirine atıyor.

Buradan çıkan sonuçta, kimse SORUMLULUĞU üstüne almıyor.

Halbuki seçimde ne vaat ettiysen, kurabileceğin veya ortak olabileceğin hükümette en azından ÖNEMLİ olan, Ekonomiyi, çalışanı, işçini, emeklini düşünen ama hepsinden önemlisi Türkiye’yi sarsan ve herkesin istisnasız inandığı ama eski Hükümetin tek parti olması nedeniyle HAKSIZ gücüyle kapattığı 17-25 Aralık Yolsuzluklarını çözebilme ve DÜNYAYA bakın biz hala demokrasi ile yönetiliyoruz mesajı verebilme şansın var.

Bu çözüm AKP’nin de işine gelecektir, 4 5 kişi yüzünden Türkiye’nin en güçlü partisi, en büyük partisi Yolsuzluklar ile sürekli anılacaktır, bu temizlenirse AKP bundan sonraki seçimlere çok daha güçlü girecektir.

AKP’nin içinde olduğu hiç bir koalisyon bu çözümü getirmeyecektir. Bunu Siyasi Partiler, Halk görmektedir.

Muhalefet partilerine düşen görev, Türkiye’yi bu KAOSTAN kurtarmaktır ama maalesef şu ana kadar bunu gösterecek adımlar atmıyorlar.

Geçici de olsa, bir erken seçime kadar, örneğin 2 yıl sonra yapılacak bir seçime kadar bütün ANTİ-DEMOKRATİK kanunlar birlikte değiştirilebilir, seçim barajı kaldırılabilir, her ne demekse barış süreci devam edebilir, özgürlüklerin önüne konan engeller kaldırılı, yolsuzluk dosyaları çıkartılır ve demokratik bir şekilde yargılanır.

Bunları yapmak çok zor değil ki, kimse de neden böyle yaptınız demez. Asgari ücreti yükseltirsin, emekline bayramda 2 maaş verirsin, yani seçimde verilen sözler birbirine yakındı, CHP-MHP-HDP bu sözlerden bir özet çıkartıp uygulamaya koysa, her kesim de oy aldığı tabana bakın sizin dediklerinizi yaptım dese kötü mü olur.

Ama tabi yazmak kolay, uygulamak zor belki ama TÜRKİYE bunu beklemekte artık. Türkiye’nin eline çok CİDDİ bir fırsat geçti, gerçekten bu 3 parti milleti düşünüyorsa, Türkiye’yi düşünüyorsa, en kısa zamanda bir HÜKÜMET kurarak, HALKA verdikleri sözleri yerine getirmeliler, YOKSA …

İşte o yoksa’yı düşünmek bile istemiyorum, ÇÜNKÜ bütün umudunu o YOKSA’ya bağlayan birisi KAÇAK SARAY’da bekliyor, ve böyle giderse artık kimsenin söyleyeceği bir şey de kalmayacak.

Bu sefer EZE EZE gelecek …

Çok güzel bir gün geçirmeniz dileğimle …

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN