Menu

Gündem … 18 Kasım 2015

Artık ciddi anlamda futboldan uzaklaşmaya başladım, çünkü artık futbol sahaları SİYASİ ARENAYA dönmüş durumda.

Dün bir kez daha UTANDIM.

Düşünün komşu bir ülke ile adına DOSTLUK maçı dediğiniz bir maç yapıyorsunuz, üstelik sizin Başbakanınız ve komşu ülkenin Başbakanı da tribünde.

Ve o ülkenin marşı çalınırken yuhalamalar, tekbirler, garip bir ıslıklamalar.

Takım kaptanınız yapmayın diyor, futbolcular yapmayın diyor, AMA gözü dönmüş, oraya maç seyretmeye değil sadece küfür etmeye gelmiş binlerce saygısız insan bunu yapmaya devam ediyor.

Sonra bunu bütün Dünya televizyonları gösteriyor, haber oluyor, yapılan bu HAKARET futbolun, sporun önüne geçiyor ve adına TÜRKİYE deniyor.

Konya’da yaşanan rezaletten hiç bir DERS almayan Türkiye, aynı rezaleti bu sefer İstanbul’da yaşıyor.

Kimse bunu 3 5 kişi yaptı, Türkiye’ye mal etmeye çalışmasın DEMESİN, zaten bunu o gözle görenler yüzünden bugün bu Türkiye’yi yaşıyoruz.

Yapılanları sürekli maruz görme, yapanlara bir ceza vermeme bize zarar veriyor.

Zamanında Özal PKK için Bir avuç gerilla deyip gerekli önlemleri almamıştı, sonrasında Sayın Davutoğlu İŞİD için bunlar öfkeli gençler, terörist değiller diyerek yine benzer şeyler söylemişti.

Bu kadar saygısız bir toplumuz ama AMAN biri Türk Bayrağına ses etmesin, aman Müslümanlığımıza biri bir laf etmesin, BU SEFER anında tepki veriyoruz.

Yani biz milletin anasına küfür edebilir, yuhalayabilir, ıslık çalabilir, saygısızlık edebiliriz AMA kimse bize saygısızlık etmesin, YOKSA ..

Yoksa işte böyle kendimizi REZİL ederiz….

***
Güney Doğu’da, Doğu’da bir Emniyet Görevlisi veya Asker olmak çok zor cidden. Bunu ANCAK yaşayan anlar, yaşamayanlar bilemez.

Her sabah kalktığınızda bugün de yaşıyorum diye uyanmak, ama bir kaç sat sonra görevinizi yaparken öldürülebileceğinizi düşünerek yaşamak kim bilir psikolojik olarak nasıl bir etki yaratıyor insanda.

Biz şurada bazen ortalıkta bir şey yokken bile aman toplu yerlere girmeyelim, aman bir olay olur, birisi bomba koyar şu bu diye yaşarken, onların yanında, çevresinde sürekli bunlar yaşanıyor.

İşte burada hiç sevmediğim bir şey yapacağım, AMA diyeceğim …

AMA bütün bunlar Silvan’da operasyondan dönen polislerin Ölürüm Türkiyem şarkısı eşliğinde tekbir getirerek havaya ateş açmasını haklı göstermez, göstermemeli.

Mehmet Yılmaz bunu köşesinde yazmış, ben de aynı görüşte olduğum için o yazıdan yola çıkıyorum. Cidden bu insanların çok ciddi psikolojik tedaviye ihtiyaçları var, desteğe ihtiyaçları var.

Biz şurada kendi özel olaylarımız da bile bir çok şeyle baş edemeyip destek alırken, onların yaşadıkları ortamdan etkilenmemeleri mümkün olabilir mi?

Bunu yapıyorlar mı bilmiyorum Ama yaşanan olaylar bunun yapılmadığını gösteriyor maalesef.

***
Dün yine YEMİN krizi, çıkartan aynı kişi, Leyla Zana.

Bekleniyordu, kimseye sürpriz olmadı, bundan sonrası nasıl olacak diye düşünüyorsanız, hiç bir şey olmayacak, bu MECLİSTE neler oldu ve sonunda hiç bir şey değişmedi.

Yine değişmeyecek.

Herkes bildiğini yapmaya devam edecek, bunu da bir kaç gün konuşacağız ve unutacağız.

***
Bu ülkedeki AYDIN ama DİNİNE bağlı insanlara, DİNİ sömüren bu insanların CAMİ sevdası yüzünden İslama inancını sorgulatıyorlar.

Çamlıca’ya Cami yaptılar, YETMEDİ…

Şimdi Kadıköy’e Deniz Otobüsünün bulunduğu alana da CAMİ yapacaklarmış.

Aynı bölgeye yürüme mesafesinde 4 tane daha CAMİ var ama yetmiyor, o güzelim alana da kocaman bir CAMİ yapacaklar, bunu da Belediyeye veya Kadıköy halkına falan sormuyorlar.

Kendi kendilerine kararlar alıyorlar ve uyguluyorlar, çünkü çoğunluk onlarda.

O kadar yardım edilmesi gereken okul, dernek, vakıf var. O kadar engelli çocuk yardım bekliyor ama biz milyonlarca lirayı yine CAMİ ye gömüyoruz.

Peki kimin parası bu?

Kimin cebinden çıkıyor bu Caminin parası? Senin benim cebimden çıkıyor ve benim paramı harcarlarken benim fikrimi bile sormuyorlar?

Hani Belediye Başkanı bir durağın yeri bile değişse HALKA soracaktı? Halkın istemediği hiç bir şey yapılmayacaktı !!!!!

Kadıköy halkının 4 Cami yetmiyor, birz daha Cami yapılsın diye talebi mi var?

Yazık, gerçekten çok yazık.. Umarım Halk ve Kadıköy belediyesi o güzelim yeri Camiye vermez.

Tabi bu arada şimdi bunu yazdım diye ben de garanti KAFİR olurum, CAMİYE karşıyım gibi düşünenler de olur.

OLSUN varsın …

***
CHP de Başkanlık seçimi yaklaşıyor..

Adaylar çıkıyor bir bir ….

Henüz bu konuda bir görüş yazmayacağım.. Ama henüz …

Biraz daha suların durulmasını ve netleşmesini bekliyorum, adayların biraz konuşmasını bekliyorum, bugün İnce’yi detaylı okudum, bakalım diğerlerini de okuyalım, neler diyecekler…

***
Bugünlük bu kadar, gönlünüze göre güzel bir gün olsun.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN