Menu

Gündem … 18 Aralık 2014

Türkiye gelişmeye devam ediyor, en son dün açılışı yapılan Hızlı Tren ile İstanbul – Konya arası artık 4 saat 15 dakikaya düştü.

Artık otobüslerde zaman kaybetmeyeceğiz, 10 saat yollarda rezil olmayacağız, bu yeni atılımla Konya’ya gitmek isteyen vatandaşımız sadece 4 saat 15 dakikada Konya’ya varacak.

Vatandaş bu durumdan çok memnun, özellikle İstanbul da yaşayanlar Konya’ya çok gitmek istediklerini ama otobüsler ile çok zorlandıklarını, yorulduklarını, o yüzden gidemediklerini, bu büyük hizmet ile en kısa zamanda Konya planlarını gerçekleştireceklerini söylemişler.

Yani hizmette sınır yok, devam …

***
Yeni yapılan AVM”lere talep o kadar çok ki, en lüks markalar İstanbul’a gelmek ve bu AVM’ler de yer almak için sıraya girmişler.

Harvey Nichols, Tom Ford, Michael Kros gibi markaları yöneten Demsa firmasının Başkan Yardımcısı ” Bir çok lüks marka İstanbul’a gelmek istiyor, biz de onlara yer bulmaya çalışıyoruz ” demiş.

Yani ekonomide sorun yok, her şey yolunda ….

***
ŞOK Marketler grubu günde 400 ton ürün satışına ulaşmış.

Antalya ve Bursa’da kurduğu Tarladan Halka felsefesi ile direk halka satış yapan ve üreticiden alıp direk halka satıl yapılan mağazalarda hem kontrollü, hem taze hem de sağlıklı meyve ve sebze satışı halkı sevindirmiş.

Yani tarım da sıkıntı yok, üretiliyor, tüketiliyor .. yola devam ..

***
17 Aralık Şeb-i Arus dün muhteşem gösteriler ile kutlandı.

Konya ve diğer illerden gelen insanlar, Mevlânâ Celaleddin-i Rumi’nin öldüğü ve Mevlana Celaleddin Ruminin Rabb’ine, sevgilisine kavuştuğu geceye Devlet Büyükleri de katıldı.

Her sen düzenlenen Şeb-i Arus, bu sene her senekinden çok daha içtenlikle ve sevgiyle ve hoşgörüyle kutlandı.

Yani hoşgörü de sınır yok ….

***
Devleti yönetenlerimiz Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Muhalefet Liderimiz ve çok uzun yollardan gelen Çad Başbakanı, Konya’da düzenlenen Mevlana’yı anma ve 741. Vuslat gecesinde birbirleriyle tokalaştı, sohbet etti.

Hatta Cumhurbaşkanı, Kılıçdaroğlunu eli ile selamladı, Kılıçdaroğlu’da Cumhurbaşkanının eline karşılık o da elini salladı, sallaştılar.

Yani Siyasette sorun yok, herkes sulh içinde …

***
Hülya Avşar Kadın Girişimciler tarafından desteklendi, 30 yılını sinemaya veren Hülya Avşar’ın sanatçılığını anlatan girişimcilere halk büyük destek verdi.

Yani yalakalığın lüzümu yok, sanatçılara saygı verildi…

***
Sayın Başbakanımızın ” Biz sadece Türkiye’de değil, Dünyada çığır açtık ” sözlerine iş adamlarından büyük destek geldi.

Başbakanın gerçekleri dile getirdiğini söyleyen iş adamları, bugün hayal bile edemedikleri bir ticaretin içinde olduklarını ifade ettiler.

Yani iş adamlarımızın keyfi yerinde, sorun yok …

***
Liderinin gözleri kör olan ve 1999 senesinde büyük zulme uğrayan ve El Kaide temsilcisi gibi gösterilen gruba bugün sağlanan ADALET, herkes için bir örnek oldu.

O günlerde “” Gülen grubu bize kumpas kurdu ” diye yakınan ama kimseye söz geçiremeyen bu garibanlara, bugün Adalet sağlandı.

Şimdi onlara zulmedenler, onlara kumpas kuranlar, tek tek hesaplarını verecekler.

Yani Adalet eninde sonunda gerçekleşiyor, ha 5 yıl sonra, ha 10 yıl sonra…

***
Neyse ben bu kadar çok İYİ haberi bir arada yazamıyorum, bünyem kaldırmıyor.

Adalette, Hukukta, Eğitimde, Ekonomide, Sporda …

Hiç bir sorunumuz yok arkadaşlar, sakin olun…

Bakın size ne güzel haberler verdim, okuyunca içiniz açılmadı mı, her gün ben yazarken kara haberler, ah vahlar, ters parantezli yorumlar yapıyorsunuz.

Bugün sizden ferah, yüzü gülen, sağlıklı, geleceğe umutla bakan yorumlar bekliyorum, yaşadığınız ülkeden keyif alın, ne güzel bakın…

Konya’ya artık 4 saat 15 dakikada gideceksiniz…

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN