Menu

Cuma Yorumu : Seçimden önce son seçim yazım

Herkesin kendi görüşü var, herkes özgürce kendi düşüncesini ifade ediyor, ben de kendi görüşlerimi çok uzatmadan aktarmak istiyorum.

Öncelikle ben oyumu her zaman olduğu gibi CHP’ye vereceğim, bunu zaten en başından beri söylüyordum.

Ama son 2 3 seçimde CHP’li olduğum için bir başka partiye oy vermeyi düşünmemiş, içim el vermese de CHP ye vermiştim, yaptıklarını eleştirsem de, yeteri kadar çalışmadıklarını düşünsem de CHP’ye vermiştim.

Bu seçimde CHP’ye kesinlikle içim rahat oy veriyorum, bu seçimde politika ürettiler, anlattılar, ayrımcı söylemlerde bulunmadılar, ellerinden geleni yaptılar, yüzde kaç alırlarsa alsınlar, eleştirmeyeceğim, çünkü bu sefer DOĞRU bir şekilde hazırlandıklarına inanıyorum.

Karşılarında biri Cumhurbaşkanlığının tüm kaynaklarını kullanan, diğer tarafta Başbakan olarak Devletin tüm kaynaklarını kullanan, her yerde günde toplam 4 5 miting yapan, arkasına iş adamlarını, Devleti, YSK’yı, Medyayı, Sivil Örgütlerin çoğunu alan bir AKP’ye karşı ne yapılacaksa onu yaptılar.

İlk defa birilerini takipten vazgeçip, kendileri oldular, kendi söylemlerini dile getirdiler. O yüzden vicdanım çok rahat bir şekilde gidip oyunu CHP’ye vereceğim, yıllarca kaybettik, bir kez daha kaybedelim. Hiç önemli değil.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi kutluyorum, eskiden o çıkınca da pek dinlemezdim, ama bu seçimde çok ama çok başarılı mitingler yaptı, inanılmaz güzel tespitlerde bulundu, mutlaka bir OY artışı olacaktır. MHP’li arkadaşlarımın da Bahçeli’den memnun olduğunu zannediyorum.

HDP konusuna gelince. ben hep aynı noktadayım, bence HDP Meclise girmeli demeyeceğim, HDP zaten Meclis’teydi, biz bugün HDP’ye oy vermeyin diyerek neyi tartışıyoruz anlamış değilim.

Yani 2011 seçimlerinden sonra Sayın Demirtaş ve bugünkü kadro Meclis çatısı altında değil miydi? Öyle ya da böyle 29 Milletvekili ile Meclis çatısı altında temsil edilmiyorlar mıydı?

AKP Çözüm süresi boyunca HDP milletvekilleri ile görüşmedi mi? Barış süreci, çözüm süreci dediklerinde bu görüşme yapan, birlikte yapan insanlar Millletvekili değil miydi?

Neden şimdi seçimlerden sonra düne kadar Milletvekili olmalarından hiç yüksünmeyen insanlar, bugün aman oraya girmesinler diye uğraşıyor?

Hesap BASİT…

HDP seçimlerde barajın altında kalırsa, AKP bugün kendisine ait olmayan en az 50 60 milletvekilini HDP oyları ile alacak. Yani hak etmediği, kendisine verilmeyen oylardan 60 milletvekili kazanacak.

EĞER bu partinin arkasında Kandil varsa, Dağ varsa, PKK varsa, Dolmabahçe’de yan yana poz verip, açıklama yaparken bu insanların arkasında kimin olduğu bilinmiyor muydu?

Sırrı Süreyya ile Apo’nun fotoğrafları poz poz reklam panolarında yayınlanırken her şey yolundaydı, ne zamanki HDP ben seçime gireceğim dedi, her şey ters oldu, ÇÜNKÜ HDP’nin kazanması AKP’den oy çalmak olacak, CHP ve MHP zaten aynı çizgide devam ediyor, oy kaybı yaşamayacaklar.

2011 seçim sonuçlarına bakın, o bölgelere bakın, hepsi AKP, hani sapsarı bir Türkiye çıkmıştı anımsadınız mı? Şimdi o sarılık olmayacak, bütün ENDİŞE bu.

O yüzden ben HDP’nin Mecliste olması gerektiğine inananlardanım, ama oy vermeyeceğim, oy veren arkadaşımı da suçlamayacağım.

AKP ye hiç değinmedim, çünkü ne parti hakkında, ne yöneticileri hakkında yazacak TEK KELİMEM yok. Anti-demokratik, bence gayri ahlaki ve hukuka aykırı bir politika ve mitingler yaptılar.

Anayasaya göre tarafsız kalması gereken insanlar, DEVLET,n güya BAĞIMSIZ kuruluşları , MEDYA hepsi onlara çalıştı, ne kazanırlarsa kazansınlar, isterse %60 oy alsınlar, aldıklar OYU hak etmediklerine inanıyorum.

Tamamen DİNE dayalı, korkutmaya dayalı, PKK, DHKP-C, Pensilvanya, Paralel, Kandil sürekli dillerindeydi. Çıktılar Kuran’ı ellerinde salladılar, kefenden bahsettiler, Menderes’ten bahsettiler. Ajitasyonlar ile oy toplamaya çalıştılar.

Bakalım HALK bu sefer ne diyecek?

Ne çıkarsa çıksın, sonucuna bu sefer şaşırmayacağım diye düşündüğüm bi seçime giriyoruz. hepsinden öte; İnşallah güzel ÜLKEM için HAYIRLI bir seçim olur.

7 Haziran ne bir dönemin sonu, ne bir dönemin başı, sözümü sevgili Nuri Şekerciler​ dostumun güzel bir sözüyle bitiriyorum..

Belki bu seferde seçimden AKP kazançlı çıkacak, seçimi kazanacaklar ama artık bu ülkeyi yönetemeyecekler….

Hayırlı Cuma’lar dilerim.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN